Vasaros ekskursijose – pažintis su siurrealistiška “Dieviškąja komedija”

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) veikianti žymaus siurrealisto Salvadoro Dali paroda „Dieviškoji komedija” akį traukia darbų gausa, precizišku jų atlikimu ir atpažįstama salvadoriška logika bei stilistika.

Dali_paroda5_Nerijaus_Jankausko_foto

Salvadoro Dali parodos “Dieviškoji komedija” ekspozicija. Nerijaus Jankausko nuotr.

Kino meno, avangardo, baldų dizaino ir kitose srityse ryškų pėdsaką palikęs autorius įtvirtino siurrealizmo judėjimą ir pagrindines jo idėjas ne tik tapyboje. Provokuojantis, ekscentriškas savo menine raiška bei gyvenimo būdu ir elgsena kūrėjas net ir praėjus beveik trisdešimčiai metų po mirties nepraranda populiarumo.

Iki liepos 3 d. KKKC Parodų rūmuose eksponuojamos parodos lankytojai turi galimybę pirmą kartą apžiūrėti visą Dantės poemai „Dieviškoji komedija” skirtų Salvadoro Dali iliustracijų ciklą iš privačios kolekcijos bei pamatyti jo paveikslus tekstilės kūriniuose.

Ekskursijos po parodą

KKKC Parodų rūmų komanda tradiciškai kviečia registruotis ir dalyvauti ekskursijose su gidu po Salvadoro Dali parodą „Dieviškoji komedija”. Jos metu pavieniai lankytojai galės daugiau sužinoti ne tik apie parodos eksponatus, bet ir apie patį ekscentriškąjį Salvadorą Dali.

Birželio mėnesį ekskursijos vyks trečiadieniais – penktadieniais 12 ir 14 val. bei šeštadieniais 14 val.

Būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 8 602 21167. Ekskursijų kaina įeina į parodos bilieto kainą: suaugusiems asmenims – 5 Eur; senjorams, neįgaliesiems, studentams, moksleiviams, pateikusiems pažymėjimą, – 2,50 Eur.

Šeimų ir jaunimo šeštadieniai

Salvadoro Dali parodos eksponatai inspiruos ir šeštadienines kūrybines dirbtuves, skirtas suaugusiesiems, šeimoms bei jaunimui. Jų metu siūlome pažintį su keliomis grafikos technikomis: pirmosiose dirbtuvėse bus galima susipažinti su ksilografija ir etapine chromatine iškiliaspaude spauda naudojant linoraižinį, antrosios dirbtuvės bus skirtos literatūros kūrinio iliustracijai.

Birželio 4 d. 11 val. šeimų ir jaunimo šeštadienis „Ksilografija ir linoraižinys: dekompozicinė chromatinė spauda”.
Birželio 11 d. 12 val. šeimų ir jaunimo šeštadienis „Iliustracija”.

Užsiėmimai mokami. Būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 8 602 21167.

Leave a Reply