Susitikimas su menininku Gintautu Trimaku

2023 m. vasario 24 d., penktadienį, 17.30 val. LNDM Prano Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda) kviečia į susitikimą ir pasivaikščiojimą su fotomenininku Gintautu Trimaku po parodą „#atsakymas#spalva#slinktis“.

Gintauto Trimako parodos ekspozicijos fragmentas. Gintarės Grigėnaitės nuotr.
Gintauto Trimako parodos ekspozicijos fragmentas. Gintarės Grigėnaitės nuotr.

Parodoje „#atsakymas#spalva#slinktis“ pristatomi abstraktieji menininko G. Trimako (g. 1958) darbai nuo 1993 m. kurto „Dienoraščio“ iki lumen printų ir cianotipijų, t. y. naujausių menininko spalvos paieškų pasitelkiant popierių, šviesą ir jai jautrias chemines medžiagas.

Jau aštuonerius metus G. Trimaką domina baltoje šviesoje slypinčios spalvos, kurias jis išryškina camera obscura fotografuodamas saulės judėjimą dangaus skliautu, cheminiu junginiu braukydamas popierių, siųsdamas sukauptos šviesos raštų „atsakymus“ ir atlikdamas kitus veiksmus.

Šalia užfiksuotų abstrakcijų parodoje bus galima stebėti ir tebevykstančius procesus, kai šviesos, veikiamos spalvos, kinta visą parodos laiką. G. Trimakas jau nuo pat pirmųjų savo parodų 9-ajame dešimtmetyje išgarsėjo konceptualiu požiūriu į fotografiją.

Kuratorė – Agnė Narušytė.

Paroda veikia iki 2023 m. balandžio 2 d.

LNDM Prano Domšaičio galerijos informacija

Leave a Reply