Stebuklingos Kalėdos Klaipėdoje 2018

Uostamiestis šiemetinę kalėdinių ir naujametinių renginių programą karūnuoja šūkiu „Stebuklingos Kalėdos Klaipėdoje” ir kartu su renginių organizatoriais bei labdaringų iniciatyvų autoriais kviečia gruodį burtis draugėn, dalintis gerumu, šventine nuotaika, būti mažų ir didelių stebuklų kūrėjais ar liudytojais.

kaledos2

VšĮ „Klaipėdos šventės“ archyvo nuotr.

Kalėdų eglutė ir vėl atvyks iš Upelio gatvės

Bene svarbiausioji šios savaitės žinia – jau šį penktadienį, lapkričio 23-iąją, į Teatro aikštę atvyks pagrindinis švenčių simbolis – Kalėdų eglutė. Ją ir šiemet miestui dovanoja klaipėdiškiai, šįkart – Raimondos ir Dariaus Kivilių šeima. Aukšta, kupli sidabrinė eglė, skaičiuojanti jau 4-ąją dešimtį, išrinkta iš 10-ies pasiūlytų kandidačių. Į Teatro aikštę ji ir šiemet atkeliaus iš Upelio gatvės, kurioje pernai buvo surasta ir jos pirmtakė. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas viešai padėkojo šiemetiniams Kalėdų eglės mecenatams.

Šią savaitę Teatro aikštę papuoš ir šventinio apšvietimo girliandų gijos, sugrįš dekoratyvūs skanėstų ir šiltų gėrimų nameliai. Rėmėjų dėka nauju šventinio dekoro elementu taps ir šiemetiniai Teatro aikštės naujakuriai – elegantiškuose vazonuose augantys ožekšnių krūmai, kalėdinį metą besitransformuosiantys į šviečiančius burbulus.

Startas Kalėdoms – gruodžio 1-ąją

Kalėdinių ir naujametinių renginių programos organizatorė – Viešoji įstaiga „Klaipėdos šventės” – į Kalėdų eglutės įžiebimo renginį „Kalėdos pildo svajones” Teatro aikštėje bendruomenę kviečia gruodžio 1-ąją, šeštadienį, 17 val. Teatralizuota muzikinė programa bus rodoma iš Dramos teatro balkonų. Dviejų mažų klaipėdiečių svajonės į uostamiestį prikvies patį Kalėdų Senelį, o jis savo dovanų kraitėje ras ir publikai dovanos gražiausias talentingų ir populiarių uostamiesčio atlikėjų dainas. Renginyje dainuos nuoširdus mamos Giedrės ir dukters Saulės duetas, charizmatiškosios „GOLDEN AGE” merginos ir publikos numylėtiniai Violeta ir Vilius Tarasovai, šįkart pasirodysiantys neįprastu amplua, ne duetu, o trio, nes drauge su tėvais prie mikrofono stos ir jų dukra. Iki sielos gelmių jaudinantį Kalėdų kanoną atliks studijos “Junior City Jazz” dainininkai.

Renginį vainikuos Kalėdų eglutės įžiebimas ir fejerverkai.

Beje, gruodžio 1-ąją nuo 12 val. Turgaus gatvėje ir Teatro aikštės prieigose vyks Kalėdinė mugė. Jos prekybininkai žada draugiškas kainas ir įdomias idėjas dovanoms.

Kalėdų išskirtinumas – atgysianti Taravos Anikės legenda

Išskirtinis šių metų kalėdinio laikotarpio renginys ir reginys – muzikos ir šviesos instaliacija „Legendos šviesa”, kurios premjera planuojama gruodžio 8 d. 17 val. Teatro aikštėje. Tai bendras VšĮ „Klaipėdos šventės” ir Latvijos kompanijos „Artistic.lv” projektas. Instaliacijos epicentre atsidurs romantiškomis legendomis apipintas Taravos Anikės siluetas. Jį apsups tikras šiuolaikinių šviesos efektų žiedas. Šviesų žaismė drauge su specialiai šiam projektui kurta muzika prikels iš užmaršties nemirtingą Simono Dacho Taravos Anikės legendą. Kiekvieną vakarą iki pat sausio 1 d. klaipėdiečiai ir miesto svečiai kas pusvalandį bus kviečiami stebėti kartotinius instaliacijos seansus. Gal būtent čia gims naujos, uostamiestį šimtmečiais garsinsiančios meilės legendos…

Kaledu_pristatymas_Vytauto_Petriko_foto

Iš kairės: Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė, Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ir VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė spaudos konferencijoje papasakojo apie Kalėdų eglutės įžiebimu prasidėsiantį šventinį renginių mėnesį. Vytauto Petriko nuotr.

Prie eglutės – gerumo akcijos

Šventinių renginių programoje yra ne viena labdaringa iniciatyva, atėjusi iš bendruomenės. Gruodžio 2-ąją į Teatro aikštę dubenėliui sriubos tradiciškai pakvies maltiečiai. Į aukų dėžutę įmestas pinigėlis už gerumo sriubą virs maisto daviniu vienišiems, nepritekliuje gyvenantiems senoliams. Jų mieste, deja, netrūksta ne tik per Kalėdas. Labdaringiems maltiečių projektams lėšas rinks ir spalvinga tradicija tampantis Lietuvos verslo kolegijos organizuojamas bėgimas „Padovanok senjorams Kalėdas”, senamiestyje vyksiantis gruodžio 16-ąją.

Žuviene ir kareiviška koše miestiečius jau 17-ąjį kartą vaišins Vakarų Lietuvos žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija bei Karinės jūrų pajėgos – ši akcija vyks gruodžio 15-ąją.

Teatro aikštėje nemokamą eglučių šakų dalijimo akciją surengs ir miškininkai, Kalėdomis kvepiančių jų dovanų miestiečiai sulauks gruodžio 20-ąją.

Beje, Kalėdų eglutės įžiebimo renginys turės vieną svarbią naujovę ar net misiją – VšĮ “Klaipėdos šventės” partneriai kompanija „ITCC” Teatro aikštėje sumontuos specialią pakylą, nuo kurios renginį turės galimybę stebėti rateliuose judantys neįgalieji. Ši naujovė buvo išbandyta per Jūros šventę ir sulaukė teigiamų atgarsių, tad neįgaliųjų bendruomenės atstovai, ypač vaikai, kviečiami ir į Kalėdų eglutės sutiktuvių šventę.

Kita naujiena – kalėdiniai sveikinimai, skambėsiantys iš didžiulio TV ekrano, bus verčiami į gestų kalbą. „Kalėdos – visų šventė. Kuo mažiau atskirčių, kuo mažiau mus skiriančių barjerų – tuo šiltesnė bendrystė”, – įsitikinęs „Klaipėdos švenčių” direktorius Romandas Žiubrys.

„Kasmet Klaipėda puošiasi, atsiranda naujų gražių iniciatyvų – šiemet jų tikrai bus daug. Jų reikia, nes esame miestas – jaukus, šiltas, išsiskiriantis. Tai turime parodyti ir per Kalėdas. Neabejoju, kad visi renginiai, suplanuoti per kalėdinį laikmetį, bus tie, kurie šildys klaipėdiečių širdis, kurie suves ir susodins visus prie vieno klaipėdietiško šeimos stalo”, – sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Kalėdų sala buvusioje Šv. Jono bažnyčios aikštėje

Dar viena kalėdinių renginių sala Klaipėdos senamiestyje, neabejojama, taps buvusios Švento Jono bažnyčios aikštė. Čia tikrąją Kalėdų istoriją pasakos menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės miestui dovanota lėlių paroda, atkurianti Jeruzalės gyvenimą tuo laiku, kai pasaulį išvydo Išganytojas. Paroda-prakartėlė keisis pagal biblijinę chronologiją: Kalėdų naktį, kaip ir dera, čia „gims” svarbiausias žmonijos kūdikėlis, o Trijų Karalių dieną jo pasveikinti „atvyks” išminčiai.

Gruodžio 14 ir 15-osios vakarus šioje aikštėje užpildys klasikinės kalėdinių dainų ir giesmių melodijos. Čia muzikuos Klaipėdos mišrus choras CANTARE, Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios ansamblis ADOREMUS. Šilta arbata ir sausainiais miestiečius vaišins Klaipėdos evangelikų liuteronų bendruomenės nariai.

STEBUKLINGOS KALĖDOS KLAIPĖDOJE 2018

2018 m. gruodžio 1 d. – 2019 m. sausio 6 d. renginiai

Gruodžio 1 d., šeštadienis
Nuo 12.00 val. šventinė mugė Turgaus g.
16.00 val. Karlskronos aikštėje įžiebiama „Maltiečių” gerumo žvaigždė.
17.00 val. Kalėdų eglutės įžiebimo šventė Teatro aikštėje „Kalėdos pildo svajones…” . Renginio svečias – Kalėdų Senelis.
Gruodžio 2 d., sekmadienis
12.00-15.00 val. Labdaros akcija „Maltiečių sriuba”.
Gruodžio 8 d., šeštadienis
17.00–20. 30 val. Muzikos ir šviesų efektų instaliacijos „Legendos šviesa” premjera bei kartotinės demonstracijos (kas vakarą – 8 seansai).
Gruodžio 9 d., sekmadienis
17.00–20. 30 val. Muzikos ir šviesų efektų instaliacijos „Legendos šviesa” premjera bei kartotinės demonstracijos (kas vakarą – 8 seansai).
Gruodžio 14 d., penktadienis
17.00 val. Kalėdinės muzikos koncertas buv. Šv. Jono bažnyčios aikštėje „Šventinis linkėjimas”. Dainuoja Klaipėdos mišrus choras CANTARE. Koncertmeisteris Ramūnas Baršauskas.
Gruodžio 15 d., šeštadienis
12.00 val. Žvejų ir žuvies perdirbėjų konfederacija ir Karinės jūrų pajėgos klaipėdiečius kviečia į tradicinį, jau 17-ąjį prieškalėdinį susibūrimą skanauti žuvienės ir kareiviškos košės.
17.00 val. Kalėdinių giesmių vakaras buv. Šv. Jono bažnyčios aikštėje „Šventinis linkėjimas”. Gieda Vilniaus evangelikų liuteronų bažnyčios choras ADOREMUS. Vad. Renata Kreimerė.
Gruodžio 16 d., sekmadienis
13 val. Labdaringas kalėdinis bėgimas Klaipėdos senamiesčio gatvėmis „Padovanok senjorams Kalėdas”. Startas – Turgaus g. 21, greta Lietuvos verslo kolegijos.
Gruodžio 20 d., ketvirtadienis
13 val. – VĮ Valstybinių miškų urėdijos labdaringa akcija “Parsinešk Kalėdas į savo namus 2018”. Renginio metu žmonėms nemokamai bus dalijamos eglių šakos
Gruodžio 31 d., pirmadienis
23.30 val. Naujuosius metus sveikina Klaipėdos kariliono varpai
24.00 val. Naujametinis fejerverkas. Šaudomas iš piliavietės, matomas Teatro aikštėje ir Danės krantinėse.

Nuolatiniai renginiai:

• Gruodžio 10 d. – 2019 m. sausio 1 d. 18.00–20.30 val. Instaliacija „Legendos šviesa”: muzikos ir šviesų efektų šokis su Taravos Anike (kas vakarą – 6 seansai)
• Kalėdinė prekyba šventiniuose nameliuose: darbo dienoms – 16-21 val., šeštadieniais, sekmadieniais – 11-22 val.
• Paroda „Diena, kai gimė Išganytojas”. Menininkės Aidos Raimondos Pečeliūnienės sukurtos lėlės kviečia pažinti Jeruzalę, kokia ji buvo prieš du tūkstančius metų. Atnaujinta paroda eksponuojama buvusios Šv. Jono bažnyčios aikštėje, Turgaus g.

VšĮ „Klaipėdos šventės” informacija

Leave a Reply