Skulptoriaus Arūno Sakalausko kūrybos vakaras

2022 m. gegužės 13 d. 17 val. Pilies muziejaus konferencijų salėje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks skulptoriaus Arūno Sakalausko kūrybos vakaras, skirtas menininko kūrybos 45-mečio ir jubiliejinės gyvenimo sukakties paminėjimui.

Skulptorius Arūnas Sakalauskas. Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.
Skulptorius Arūnas Sakalauskas. Ingridos Mockutės-Pocienės nuotr.

„Arūnas Sakalauskas kaip skulptorius visai Lietuvai yra žinomas monumentaliosios ir ypač paminklinės skulptūros srityje. Sukūręs pirmąjį paminklą Antanui Baranauskui Anykščiuose, jis pelnė aukščiausią apdovanojimą Lietuvoje – Nacionalinę kultūros ir meno premiją (1994). Tolesnė jo kūrybos plėtra išsiskiria ypatingu dėmesiu Lietuvos istorijai ir iškilioms asmenybėms. Jis žinomas kaip portretistas – žymių asmenybių biustų skulptorius ir memorialinių lentų autorius. A. Sakalauskas taip pat yra sukūręs nemažai moderniosios dekoratyvinės skulptūros darbų, iš jų net penki yra Klaipėdos skulptūrų parke. Moderni, ant klasikos meno pamatų išaugusi plastinė raiška yra prasminga ir neatskiriama nuo kūrinio idėjos net abstrakčiose kompozicijose. Geriausias pavyzdys – abstrakčių formų arka Klaipėdoje „Vieningai Lietuvai“, kuri pasižymi kompozicijos išradingumu, plastinės kalbos poveikiu ir  minties gilumu.

Šiuo metu Lietuva neturi kito tokio aukšto meninio ir profesionalaus lygio paminklų kūrėjo, kurio darbais galime didžiuotis visoje šalyje: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Telšiuose, Anykščiuose, Varniuose“, – teigia menotyrininkė Nijolė Tumėnienė.

Skulptorius Arūnas Sakalauskas kviečia draugus, jo kūrybos globėjus, artimuosius ir miestiečius pabūti kartu šį svarbų vakarą.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus informacija

Leave a Reply