Šiaudinės puošmenos. Nuotoliniai meistriškumo mokymai pynėjams

2020 m. gruodžio 9 d., trečiadienį, 18.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras kviečia į renginį ,,Šiaudinės puošmenos. Nuotoliniai meistriškumo mokymai pynėjams“ su tautodailininke Jurgita Kaščiukaite-Kutkiene.

Renginys skirtas jau pramokusiems pinti, norintiems patobulėti, pasimokyti rečiau pinamų tradicinių šiaudinių rankdarbių. Pinama bus iš tikrų šiaudų, visomis priemonėmis pasirūpina patys dalyviai (sąrašas bus išsiųstas užsiregistravusiems). Renginys mokamas ir vyks nuotoliniu būdu per ,,Zoom“ platformą. Registracija vyksta iki gruodžio 6 d. ČIA.

Klaipėdos etnokultūros centras jau tris dešimtmečius kasmet advento metu organizuoja edukacinius šiaudinių eglutės žaisliukų gaminimo užsiėmimus. Jų metu susipažįstama su žaliavos paruošimu, pinamas nesudėtingas darbelis – reketukas, girlianda, rišama saulutė, paukštelis ar kt. Per eilę metų išaugo platus lankytojų, susipažinusių su pynimo tradicija, ratas.

Tikime, kad per vasarą, rudenį išbraidėte rugių, kviečių, avižų laukus ir prisirinkote puikiausių šiaudų, tinkamų pynimui. Tad norime pakviesti į šiaudinių puošmenų pynimo mokymus nuotoliniu būdu, panaudojant savo surinktą žaliavą. Renginio vedėja, sertifikuotų tautinio paveldo produktų tradicinė amatininkė ir tautodailininkė Jurgita Kaščiukaitė-Kutkienė mokys pasigaminti du šiaudinius dirbinius: pintą meduolį ir saulę. Jie bus gaminami ne suveriant šiaudelius ant siūlo, bet juos supinant vieną su kitu.

Vilniaus rajone gyvenanti pynėja Jurgita kartu su vyru Jonu yra pasišventę amato puoselėtojai. Kiekvienas jų šiaudinius dirbinius kuria dar nuo vaikystės, perėmė iš kartos į kartą perduodamas amato tradicijas. Šeimyninis Jurgitos ir Jono Kutkų duetas iš šiaudų pina įvairiausius dirbinius – sodus, buities indus, interjero puošmenas, prakartėles ir kt. Jų pinti smulkūs eglutės žaisliukai, sodų papuošimai išsiskiria retesnėmis tradicinėmis pynimo technikomis, kurios buvo žinomos visoje Lietuvoje. Jurgitos Kaščiukaitės-Kutkienės pinti dirbiniai yra sertifikuoti ir pripažinti tautinio paveldo produktais.

Renginys organizuojamas įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė“, kurį finansuoja Lietuvos kultūros taryba, globoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply