RENGINIAI, KVIEČIANTYS PASINERTI Į RUDENĮ

KKKC Parodų rūmai (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) tęsia savo rudens kelionę keldami klausimus ir ieškodami atsakymų. Kviečiame tyrinėti meno plotmes ir vertes kartu. Vienoms parodoms paliekant mūsų erdves, kitoms įsigyvenant, siūlome įsitraukti. Šalia tradicinio parodų lankymo, rengiame ir alternatyvias laiko praleidimo formas.

parodu_rumai

KKKC Parodų rūmuose moksleivių, studentų ar suaugusiųjų grupėms rengiamos ekskursijos po parodas. Algirdo Kubaičio nuotr.

Edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos moksleivių, studentų ir suaugusiųjų grupėms

Trečiadieniais jau įprastai vykdome nemokamų ekskursijų programą. Aplankę vis dar veikiančią fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus jubiliejinę parodą „Sugrįžimai – veidai ir ne tik…”, galite kartu su ekskursijų vadovu peržiūrėti Ryčio Zemkausko kurtą laidą „Lankos” apie šį menininką. Vis dar eksponuojamų parodų – LDS 80-mečiui skirtos tapybos darbų „Visos kartos” ir Edvardo Malinausko tapybos darbų „Marinisto ruduo” – fone bus vykdomi kūrybiniai užsiėmimai.

Naudodami gobeleno techniką, ieškosime netradicinės spalvų variacijos, medžiagiškumo, faktūros panaudojimo galimybių. Spalva turi galią. Ji tiek pat paveiki, kiek garsas, žodis. Vieni spalvų deriniai mus erzina, kiti užliūliuoja ir kelia prisiminimus. Vieni paveikslai mus žavi ir traukia, kiti gi – atstumia. Spalva – jausminio pasaulio dalis. Ką jos gali pasakyti apie individualų žmogų, kokias spalvas galime sutapatinti su savimi? Atsakymų į šiuos klausimus ieškosime edukacinio užsiėmimo „Spalvinis autoportretas gobelene” metu.

Kaip priešprieša meditatyviniams kūrybos procesams siūlomi kūrybiniai užsiėmimai populiariosios kultūros tema. Pasitelkę JAV poparto atstovo Richardo Hamiltono kūrybos pavyzdžius, pasijuoksime iš savo pačių buities, masinės kultūros atributų ir XXI a. žmogaus.

Alternatyvi edukacinė veikla:

Laidos „Lankos” apie A. Aleksandravičiaus kūrybą peržiūra (iki spalio 11 d.).
Teminis žaidimas „Meno dėlionės” (iki spalio 11 d.).
Edukacinis užsiėmimas „Spalvinis autoportretas gobelene”.
Kūrybinis užsiėmimas „Popartas pagal Richardą Hamiltoną. Popkultūra kasdienybėje”.

Ekskursijos ir edukaciniai užsiėmimai moksleivių, studentų ir suaugusiųjų grupėms vykdomi trečiadieniais–penktadieniais (trečiadieniais – nemokamai). Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 313691 arba el. paštu edukacija@kkkc.lt.

Šeštadieniai šeimoms ir jaunimui

Neatsiejama KKKC Parodų rūmų meninės ir kultūrinės veiklos dalis – šeštadieniniai šeimų ir jaunimo susibūrimai kūrybinei veiklai. Spalio mėnesį kartu su fotomenininku Artūru Šeštoku gilinsimės į senosios fotografavimo technikos galimybes bei kursime rudens nostalgiją išsklaidančius namų atributus.

Spalio 3 ir 10 d. 11 val. Pinhole: meistrystė ar menas. Vėl kviečiame susiburti ir kurti fotografijos tema. Fotokūrybos užsiėmimų metu meistrausim Pinhole kameras, aiškinsimės tokios fotografavimo technikos triukus bei susipažinsime su nuotraukų ryškinimo virtuve. Sustabdykime rudens akimirkas fotografuodami. Užsiėmimo lektorius fotomenininkas Artūras Šeštokas. Šeimoms su vaikais nuo 14 metų ir jaunimui.

Spalio 24 d. 11 val. Stiklo ir vaško namai. Kūrybinis užsiėmimas tamsių vakarų baubams išvaikyti. Dienos tamsėja, vakarai ilgėja… Žvakių šviesa ir dekoratyvus namų atributas su užkalbėjimais – tai, kas kuria jaukumą buityje. Pasižvalgę po I. Stulgaitės-Kriukienės ir R. Kriuko meninio stiklo parodą „Švytėjimas”, užsiimsime dekoratyvia stiklo puošyba ir žvakių raižyba. Šeimoms su vaikais nuo 8 metų ir jaunimui.

Išvaikykime rudens slogutį.

Edukaciniai užsiėmimai mokami (1,74 Eur, studentams, mokiniams, asmenims su negalia, pensininkams, pateikusiems dokumentą, – 0,87 Eur). Būtina išankstinė registracija el. paštu edukacija@kkkc.lt arba telefonu (8 46) 313691.

Leave a Reply