Prūsijos lietuvių požiūris į Lietuvos kovas dėl laisvės

Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10, Klaipėda) tęsiamas paskaitų ciklas „Kaip apginta Lietuvos laisvė 1918–1920 m.?”. Balandžio 24 d., trečiadienį, 17.30 val. klaipėdiečiai kviečiami į istorikės doc. dr. Silvos Pocytės (KU, BRIAI) paskaitą „Prūsijos lietuvių požiūris į Lietuvos kovas dėl Nepriklausomybės 1919–1920 m.”.

etnocentro_paskaita

Organizatorių archyvo nuotr.

Po Vokietijos pralaimėjimo Pirmajame pasauliniame kare Prūsijos lietuviai išgyvena tam tikrą nežinomybę, tačiau jie ganėtinai intensyviai seka lietuvių kovas už nepriklausomybę, ypač kovas su bolševikais. Kodėl Prūsijos lietuviams tai buvo svarbu, ką 1919 m. pradžioje prie Telšių veikė savanoriai iš Klaipėdos krašto ir kodėl Tauragėje buvo suformuotas Prūsijos lietuviams skirtas Žemaičių batalionas? Į šiuos klausimus, pasitelkiant 1919–1920 m. Prūsijos lietuvių leistą spaudą, ir bus stengiamasi atsakyti paskaitoje.

Šių susitikimų, kurie jau suplanuoti kiekvieną mėnesį iki pavasario, metu istorikai atskleis karių kasdienybės Nepriklausomybės karo metu aspektus, pristatys svarbiausias karines operacijas, apžvelgs Lietuvos visuomenės požiūrį į Lietuvos nepriklausomybę ir vykstantį karą dėl jos.

Įėjimas nemokamas.

Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto, Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply