Prie jūros – moksleivių filosofinių įžvalgų lavinimo konkurso kūrybinės dirbtuvės

Balandžio 7 d., penktadienį, 14 val. Melnragėje (paplūdimyje prie molo) vyks KU ir Klaipėdos miesto savivaldybės organizuojamo nacionalinio moksleivių filosofinių įžvalgų lavinimo konkurso „LAISVA MINTIS IR JŪROS DVASIA” II etapas – kūrybinių filosofinių įžvalgų ir audiovizualinio meno dirbtuvės su fotomenininku doc. Remigijumi Treigiu ir kt.

Konkursas

Organizatoriai šiuo konkursu siekia atkreipti dėmesį į išskirtinę jūros ir uosto reikšmę, formuojantis lietuviškajai tapatybei. Lietuvos mokiniai skatinami apmąstyti, kaip jūrinis faktorius veikia geopolitinį Lietuvos valstybingumo kontekstą, reflektuoti mitologijoje, legendose, tautosakoje ir šiuolaikinėje kūryboje aptinkamus jūros motyvus, jūros stichijos poveikį mąstymui, analizuoti asmenybės ir jūros santykį, jūrinį pasaulėvaizdį ir kultūrą.

Konkurso tikslas – lavinti mokinių filosofines įžvalgas ir ugdyti jų įgūdžius operuoti kūrybinėmis technologijomis.

Šiais metais buvo siūloma sukurti originalų kūrinį tema „Asmuo ir jūra”. Kūrybinį darbą mokiniai turėjo atlikti, pasirinkę vieną iš trijų žanrų: esė, fotografijos medžiagą arba vaizdo klipą. Rengiant šį darbą, buvo rekomenduojama laisvai interpretuoti filosofines lietuvių santykio su vandeniu įžvalgas ir įprasminti lietuviškosios jūrinės kultūros ženklus: gintarą, vėtrungę, švyturį, „Olando Kepurę”, Mirusias kopas, kuršvaltes, „Stintapūkio” šventę, Naglį, guboją, žuvėdras ir kt.

Prieš kūrybines dirbtuves Klaipėdos universiteto Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultete (Klaipėda, S. Nėries g. 5, 203 auditorija) 12 val. vyks laureatų apdovanojimo ceremonija, kurios metu bus pristatyti geriausi esė, fotografijos medžiagos ir vaizdo klipo žanrų kūriniai. Moksleiviai apibūdins šių kūrinių koncepcijas ir atskleis savo santykį su jūra. Jaunuolių darbus komentuos dėstytojai, menininkai ir studentai, vyks diskusijos. Geriausių kūrinių autoriai bus apdovanoti, o visi dalyvavę moksleiviai ir juos atlydėję mokytojai bus paskatinti simbolinėmis dovanėlėmis.

Po apdovanojimo ceremonijos dalyviai vyks prie jūros, kur veiks kūrybinės filosofinių įžvalgų ir audiovizualinio meno dirbtuvės. Moksleiviai bei studentai turės galimybę dalyvauti dviejose sekcijose: fotografijos ir vaizdo meno. Fotografijos meno dirbtuvėms, kurių tema – „Rasti daiktai prie jūros”, vadovaus fotomenininkas doc. Remigijus Treigys, o į vaizdo klipo dirbtuves, skirtas temai „Aš ir jūra”, kvies režisierius Algimantas Jarukaitis. Bus vaišinamasi karšta arbata ir filosofuojama priešais jūrą!

Kūrybinių dirbtuvių rezultatai bus pristatyti Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakulteto 203 auditorijoje (S. Nėries g. 5). Vadovai komentuos darbus. Diskusijose dalyvaus Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos universiteto Medijų filosofijos ir kultūrinių industrijų bakalauro studijų programos dėstytojai, studentai, taip pat moksleiviai ir mokytojai.

Programa

12:00–12:15 – Dalyvių registracija
Humanitarinių ir ugdymo mokslų fakultetas, 203 auditorija (Klaipėda, S. Nėries g. 5).

12:15–14:00 – Konkurso laureatų apdovanojimo ceremonija
Sveikinimai:
Doc. dr. Rita Vaičekauskaitė, Klaipėdos universiteto mokslo ir meno prorektorė,
Laima Prižgintienė, Klaipėdos miesto savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento Švietimo skyriaus vedėja,
Prof. dr. Dalia Marija Stančienė, Klaipėdos universiteto Filosofijos ir kultūrologijos katedros vedėja.

12:30–14:00 – Laureatų darbų pristatymai ir apdovanojimai
Komentuoja:
Filosofijos profesorius dr. Gintautas Vyšniauskas,
Fotomenininkas doc. Remigijus Treigys,
Režisierius Algimantas Jarukaitis,
Architektė Gerda Antanaitytė,
Medijų filosofijos ir kultūrinių industrijų bakalauro studijų programos
II kurso studentas Saulius Karelinas.

14:00 – Kūrybinių filosofinių įžvalgų ir audiovizualinio meno dirbtuvių atidarymas
Dr. Ernesta Molotokienė
Klaipėdos universiteto Filosofijos ir kultūrologijos katedra

14:15–15:30 – Išvyka prie jūros
I interaktyvi fotografijos meno dirbtuvių sekcija. Vadovas – fotomenininkas doc. Remigijus Treigys. Tema – „Rasti daiktai prie jūros”.
II interaktyvi vaizdo klipo dirbtuvių sekcija. Vadovas – režisierius Algimantas Jarukaitis. Tema – „Aš ir jūra”.

16:00–17:30 – Kūrybinių darbų pristatymas
Diskusijose dalyvauja Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto, Klaipėdos universiteto Medijų filosofijos ir kultūrinių industrijų bakalauro studijų programos dėstytojai ir studentai.

17:30 – Kūrybinių filosofinių įžvalgų ir audiovizualinio meno dirbtuvių uždarymas.

Kūrybinėse dirbtuvėse taip pat gali dalyvauti moksleiviai, nepateikę konkursui darbų, ir jūros tema besidomintys studentai.

Kviečiame visus dalyvauti arba palaikyti dalyvaujančius!

Leave a Reply