Plaškių bažnyčioje – Ingridos Mockutės-Pocienės performanso premjera

Plaškių evangelikų liuteronų bažnyčioje (Pagėgių sav.) 2021 m. birželio 19 d., šeštadienį, 15 val. menininkė Ingrida Mockutė-Pocienė rodys performansą „Moteris – Mūza – Medūza“.

Ingrida Mockutė-Pocienė, „Moteris – mūza – medūza“
Ingrida Mockutė-Pocienė, „Moteris – Mūza – Medūza“

Savo kūryboje jau daug metų analizuoju moters, jos savivokos ir tapatybės klausimus. Ir kiek visam tam yra svarbus kūniškumas. Ar išorė pajėgi informuoti apie tai, kas slypi moters viduje? Kas tiksliau mus charakterizuoja – apgalvotai susikurti įvaizdžiai ar po jais slepiamas vidus? Kiek galime ir norime tikrojo savęs parodyti kitiems?

Stereotipų neatitikimas, jų suformuotos nuostatos, iš to atsiradę kompleksai iškreipia tikrąjį savęs pažinimą ir dažnai gyvenimą paverčia nuolatine siekiamybe keistis. Tai lyg buvimas kreivų veidrodžių karalystėje, kai negali savęs pamatyti tokio, koks esi iš tikrųjų. Kai visi atspindžiai daugiau ar mažiau klastoja realybę, o su ja – ir tave. Nors tokius veidrodžius palaipsniui išstumia tikrovę atitinkantys vaizdai, vis dar susiduriama su klausimais: kas galima ir ko negalima moteriai, kas jai dera, privalu ir kas tik pageidautina.

Anksčiau buvusi salonine mūza – papuošalu greta vyro ar jo statuso ženklu, nors viduje gal visiška medūza – be ryžto, nuomonės ir galios priimti sprendimus, šiandien moteris jau kitokia. Ji gerokai išlaisvėjusi, stipresnė, bet vis dar kovoja su kažkieno primestais suvokimais, standartais, gajais stereotipais ir pastangomis sugrąžinti ją į kreivų veidrodžių karalystę.

Vienareikšmių atsakymų ir šįkart nebus, klausimų – galbūt. Erdvės apmąstymui – pažadu.

Ingrida Mockutė-Pocienė

Vokalas – Irena Upė
Video – Edmundas Lukminas
Vieta – Plaškių evangelikų liuteronų bažnyčia
Laikas – birželio 19 d. 15 val.
Trukmė 20 min.

Už bendradarbiavimą ačiū Plaškių bažnyčios atkūrimo bendrijai.
Renginio metu bus renkamos lėšos bažnyčios pastatui atstatyti. Renginys nemokamas.

Leave a Reply