Pavasario lygiadienis Klaipėdoje – su „Spengla”

Pavasario lygiadienio proga 2019 m. kovo 23 d., šeštadienį, 17.00 val. Klaipėdoje ‒ erdvinės muzikos veiksmas „Spengla” Klaipėdos piliavietės rytinės kurtinos salėje (Pilies g. 4).

Spengla

Organizatorių archyvo nuotr.

Trakų rajono Kalvių ir Lieponių krašto liaudies dainas, šokį ir šiuolaikinę chorinę-instrumentinę sujungsiantis muzikinis veiksmas kviečia pasinerti į gyvenimo ir laiko tėkmės ratą. Penkis gyvenimo ciklo tarpsnius vaizduojančiuose muzikinio vyksmo paveiksluose išgirsite lopšines (gimimas), vaikų dainas (vaikystė), jaunimo, meilės dainas ir šokius (jaunystė), tuoktuvių dainas (vestuvės), šeimos dainas (branda, senatvė) bei raudas (mirtis). Net devyniolika liaudies kūrinių, atliekamų autentiška maniera, papildys ir į vientisą audinį jungs kompozitorės Jutos Pranulytės muzika. Nekintanti laiko tėkmė, įkūnijama choro, ir ją drumsčiantys gyvenimo įvykiai, kuriuos atspindi solistai, ves per gyvybės ciklą ir kvies klausytojus kartu keliauti bei tyrinėti erdvę.

„Spengla” ieško santykio tarp žmogui aktualių praeities ir dabarties vertybių, nuostatų bei gyvensenos – skirtingų laikmečių ir požiūrių. Tradicinė muzika, kartu ir praeitis, čia ne romantizuojama ar idealizuojama. Čia labiau siekiama atrasti priežastinius ryšius tarp mąstymo ir liaudies tradicijos. Taip išlaikytas autentiškumas, persipynęs su šiuolaikine muzika, naujai įprasmina mūsų tautos muzikines ir vertybines tradicijas.

Spengla1

“Spengla”. Organizatorių archyvo nuotr.

Idėjos autoriai: kompozitorė Juta Pranulytė, etnomuzikologė Vera Venckūnaitė-Čepulienė, choro „ARTyn” vadovė Erika Žilinskaitė.

Atlikėjai: choras „ARTyn”, T U L A muzika, Darius Bagdonavičius ir Agnė Pilkauskaitė (smuikai).

Kviečia: Klaipėdos etnokultūros centras, Lietuvių etninės kultūros draugija. Iš dalies remia: Lietuvos kultūros taryba.

Renginys nemokamas.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply