Paskaita „Trys greitkeliai į Naująją Meksiką: Amerikos Vakarų plėtra”

KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) 2019 m. gegužės 24 d., penktadienį, 17 val. vyks paskaita „Trys greitkeliai į Naująją Meksiką: Amerikos Vakarų plėtra”, lektorius – habil. dr. Tomas Jaehn (JAV).

Welcome_New_Mexico

Amerikos Vakarai yra jau klasikinis amerikietiškas terminas, o Naujosios Meksikos valstija atliko svarbų vaidmenį šio regiono vystymuisi. Trys skirtingi pagrindiniai keliai veda į Naująją Meksiką per tris šimtmečius: „Camino Realde Tierra Adentro” (nuo Meksikos iki Santa Fė), Santa Fe takas (nuo St. Louis iki Santa Fe) ir 66 maršrutas (nuo Čikagos per Santa Fe iki Los Andželo). Šie keliai sukūrė Naująją Meksiką ir reikšmingai paveikė Amerikos Vakarus. Paskaitoje bus apžvelgta 400 metų Naujosios Meksikos istorija, susijusi su Amerikos Vakarais, ir ispanų įtaka, „Native American” aspektai, „Manifest Destiny” koncepcija, atominė bomba dykumoje ir „Low Riders” automobiliai.

Paskaitos lektorius dr. Tomas Jaehn yra Naujosios Meksikos universiteto (The University of New Mexico) Specialiųjų kolekcijų ir Pietvakarių tyrimų centro direktorius. Jo specializacija – tarpdisciplininės sritys, susijusios su Naujosios Meksikos ir Amerikos pietvakarių, taip pat JAV ir Europos istorija bei kultūra. Prieš tai jis dirbo Valstybinėje Istorijos bibliotekoje ir archyvuose Boise, Stanfordo universiteto bibliotekose Kalifornijoje ir Naujosios Meksikos istorijos muziejaus Fray Angélico Chávez istorijos bibliotekoje Santa Fe. Tomas Jaehn studijavo Vokietijos ir JAV universitetuose, istorijos habilituoto daktaro laipsnį apgynė Naujosios Meksikos universitete.

Paskaita vyks anglų kalba, esant poreikiui bus verčiama į lietuvių k.

Renginys nemokamas.

Tomas Jaehn vizitą Lietuvoje organizuoja JAV ambasada Lietuvoje, projektą koordinuoja Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius. Paskaitos partneris KKKC parodų rūmai.

LFS Klaipėdos skyriaus informacija

Leave a Reply