Pamatyk garsą: iliustracijų kūrimo dirbtuvės su Urte Jasenka & Ingaja

Paskutinį pavasario ketvirtadienio vakarą, gegužės 25 d., kviečiame atkeliauti į dailininkės, KKKC meno kiemo rezidentės Urtės Jasenkos (@yaskaart) studiją ir drauge praleisti laiką piešiant, iliustruojant ne bet ką, o gyvą garsą! Labai džiaugiamės, kad šio renginio metu į svečius atkeliaus Klaipėdoje (ir ne tik) gerai žinoma ir mylima muzikantė, solo atlikėja bei dainų autorė Ingaja.

Ingaja ir Urtė Jasenka. Domo Rimeikos ir Monikos Markevičiūtės nuotr.
Ingaja ir Urtė Jasenka. Domo Rimeikos ir Monikos Markevičiūtės nuotr.

Dirbtuvių metu menininkė atliks savo kūrinius, kuriuos, dailininkės U. Jasenkos padedami, pabandysime vizualizuoti. Muzika kvies leistis į savęs ieškojimus, išgirsti bangų ošimą ir pajusti gamtos alsavimą. Visi dalyviai pieš į specialiai šioms dirbtuvėms sukurtas rankų darbo knygeles, kurios pavirs iliustruotais garso dienoraščiais.

Dirbtuvių metu būsite vaišinami kavos skrudinimo namų „Musangas“ kava, taip pat jūsų lauks ir mažytės smulkmenėlės dovanų. Beje, sukurtą knygelę galėsite pasiimti su savimi namo ir papildyti knygų lentynos kolekciją!

APIE AUTORES

Ingaja – solo atlikėja ir dainų autorė, kurios muzikoje persipina gilūs, tamsūs indie muzikos garsai su ambient potėpiais. Atlikėja reprezentuoja Lietuvos kūrybinę įvairovę atspindėdama vakarietiškąjį charakterį. Ingaja įkvėpimo ieško gamtoje ir gamtą atranda viduje, siekia užmegzti ryšį su klausytojo vidiniu pasauliu čia ir dabar. Jos muzika kviečia leistis į savęs ieškojimus, išgirsti bangų ošimą ir pajusti gamtos alsavimą. Bus ramu ir gera. Įsitikinti galite ČIA arba ČIA.

Urtė Jasenka (g.1993) mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, vėliau studijavo ir 2014 m. Norvegijoje baigė Manger folkehøgskule muzikos, vokalo specialybę. Dar mokykloje menininkė suformavo išskirtinį kūrybinį braižą, minimalistinį „pasaulį“, kupiną simbolikos, detalių, pasikartojančių elementų, gamtos motyvų, pasakojimų, minčių, jausmų, grožio, stebuklų, šviesos, bet tuo pat metu – tamsos, liūdesio, trapumo, mistikos ir kančios. Autorė kalba ne tik apie šviesiąją, bet ir tamsiąją žmogaus prigimtį. Stebėdama aplinką, žmones, save ir savo gyvenimą, U. Jasenka kaupia patirtis, istorijas, ir, viską permąsčiusi, svarbiausias mintis palieka popieriaus lape. „Būti čia ir dabar, mėgautis tuo, kas duota – gera ar bloga – visa širdimi yra gyvenimo prasmė ir laisvė“, – sako jaunoji kūrėja. Nuo 2009 m. U. Jasenka aktyviai kuria ir organizuoja grupines bei personalines parodas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje (Norvegija, Vokietija, Italija). Šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Kas: Urtės Jasenkos ir Ingajos iliustracijų kūrimo dirbtuvės „Pamatyk garsą“.

Kada: gegužės 25 d., ketvirtadienį, 18.30–20.00 val.

Kur: KKKC Meno kiemas, Daržų g. 10, Klaipėda.

Dirbtuvių kaina: 8 Eur. Bilietus įsigyti ČIA.

Dalyvių skaičius ribotas.

Nesusirinkus reikiamam skaičiui dalyvių, dirbtuvės neįvyks.

Papildoma informacija tel.  +370 602 21167 arba el. paštu agniete@kkkc.lt.

Renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama. Informuojame, kad dalyviai gali būti matomi renginio nuotraukose ir vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Leave a Reply