Pa/tvarios Užgavėnės Klaipėdos senamiestyje 2022

Šiemet Klaipėdos etnokultūros centro Užgavėnių šventė „sugrįžta į savo kiemą“ ir kviečia klaipėdiečius bei miesto svečius švęsti Klaipėdos senamiestyje. Vasario 26 d. nuo 16 val. šventės veiksmas vyks Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ir Meno kiemuose (Daržų g. 10 / Bažnyčių g. 4). Pa/tvarios Užgavėnės taip pat jungiasi prie Klaipėdos miesto šviesų festivalio, todėl jau nuo vasario 24 dienos dailiai apšviestą kitokią Morę bus galima pamatyti ir pasigrožėti Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme (instaliacijos autorius – Povilas Šorys).

Apšviestos Morės vizualizacija, instaliacijos autorius Povilas Šorys.
Apšviestos Morės vizualizacija, instaliacijos autorius Povilas Šorys.

PA/TVARIOS UŽGAVĖNĖS  2022:
* 16.00 val. persirengėlių tvarumo bumas
* 17.45 val. tradicinis Užgavėnių mūšis ,,Kanaplašis“
* 18.00 val. Morės pabaigtuvės.

Šių metų Užgavėnėse išgirsime radijo stoties ,,Tararai“ vedėjo, dirbančio „nuotoliniu būdu“ tiesiogiai iš savo „lauko spa / kontoros“, ekskliuzyvines laidas, pavyzdžiui – ,,Ateities permainos“, rubriką ,,Šaukštai po pietų“ bei daugelį kitų perliukų. Šventės pagrindinis akcentas – tvarumo idėja. Dėl to vyks viešas persirengėlių tvarumo strategijos idėjų ir išėmėjų pri(si)statymas (kūrimas ir įgyvendinimas vietoje – ,,čia ir dabar“). Labai gudriai pasakyta, ar ne? Jeigu norite suprasti, apie ką kalbama, teks patiems ateiti ir viską pamatyti.

Ko mums reikia? Duonos ir žaidimų! Todėl šventės metu vyks Tvarumo bumo apžvalgos turas. Jo dalyviams reikės: aplankyti 1–8 punktus (palapines) – gauti specialų antspaudą – infokioske atsiimti prizą. SVARBU! Žaidimo kortelės bus dalijamos tik laimės ketvirčių metu, gyvai grojant kapelijai „Mingė“! Galit jau dabar pradėti skubėti, nes kortelių skaičius ribotas.

Šventėje taip pat pamatysite įvairių Užgavėnių kaukių tiek iš medžio, tiek iš papjė mašė (popieriaus) bei susitiksite su jų gamintojais. Maloniai siūlome apžiūrėti ir Raimondo Baškio „Užgavėnių medinukų“ parodą (Daržų g. 10). Na, o sykiu galima užeiti ir pas mūsų kaimynus į „10 Tiltų kiemą“ pasivaišinti blynais bei šiupiniu. Ach, tas saldus blynų kvapas! Jau nekalbant apie išskirtinę galimybę paragauti Sedos pusmarškonės košės. O aktyvaus laisvalaikio mylėtojus pajudėti iš peties kvies judumo centras „MUŠAbėk – vejaRĖK“, kur susipažinsite su įvairiomis etnopramogomis!

Visiems kitiems suplanuotiems Užgavėnių malonumams surašyti ir jaučio odos neužtektų, dėl to geriau ateikite ir pamatysite patys kitokį Morės veidą!

***
Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas, o medžiaga publikuojama internete. Šventės metu privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply