Namų ekodizaino studija: gyvenamosios erdvės kūryba su architektu

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) nuo spalio 11 dienos antradieniais laukiami visi klaipėdiečiai, neabejingi savajai gyvenamajai erdvei, – veiklą atnaujinanti Namų ekodizaino studija organizuoja keturių užsiėmimų ciklą tema „Gyvenamosios erdvės funkcija ir estetika”. Kūrybinių dirbtuvių metu kartu su architektu Vytautu Alšausku bus aptariami daugeliui aktualūs klausimai apie gyvenamosios erdvės planavimą, jos įrengimą, daromas klaidas ir racionalius sprendimus, padėsiančius sutaupyti planuojant ir įsirengiant savo gyvenamąją vietą.

EKODIZ_plakatas1

Kai pernai KKKC Meno kieme architektas Vytautas Alšauskas surengė interjero pradžiamokslio užsiėmimus, kuriuose buvo analizuojamos virtuvės funkcijos ir estetika, kūrybinės dirbtuvės sulaukė didžiulio klaipėdiečių susidomėjimo. Netradicinio formato užsiėmimai vyko dalyvių namuose ir jų metu buvo labai sunku apsiriboti vien virtuve, kadangi daugeliui natūraliai kildavo klausimų apie visos gyvenamosios erdvės planavimą.

Nuo spalio 11 d. KKKC Meno kiemo dirbtuvėse vyksiančių Namų ekodizaino studijos kursų „Gyvenamosios erdvės funkcija ir estetika” tikslas – praplėsti ribas ir žingsnis po žingsnio, patalpa po patalpos aptarti svarbiausius klausimus, kylančius savarankiškai įsirengiant savo namus: kaip susiplanuoti gyvenamąją erdvę, kad joje būtų patogu ir jauku gyventi, kokios dažniausiai daromos klaidos, lektorius iš savo patirties pateiks pasiūlymų, kaip kuriant savo namus sutaupyti finansų. Nuo spalio 11 iki lapkričio 15 d. antradieniais vyksiančių kursų ciklą sudarys keturi užsiėmimai ir individualios konsultacijos.

 

 Spalio 11 d. paskaitos tema „Gyvenamosios erdvės funkcijos ir komunikacijos”. Pirmajame susitikime, skirtame gyvenamosios erdvės funkcijoms ir estetikai, bus aptariama, ko iš tiesų reikia patogiam gyvenimui, analizuojamos gyvenamosios erdvės funkcinės zonos ir jose esančios komunikacijos (elektra, vandentiekis, vėdinimas, šildymas).

Spalio 18 d. paskaitos tema „Virtuvė”. Antrojo susitikimo metu bus analizuojama virtuvė: supažindinama su klasikinėmis virtuvės planavimo schemomis, kaip virtuvės zonoje organizuoti veiklą, kad būtų patogu dirbti, bus aptartos ir virtuvės estetikos problemos.

Spalio 25 d. paskaitos tema „Miegamasis ir daiktų laikymo sistemos”. Trečiasis susitikimas skirtas miegamojo zonai ir daiktų laikymui. Ne paslaptis, kad miegamąjį kambarį dažniausiai slepiame nuo pašalinių akių vien dėl to, kad tą patalpą nenoromis paverčiame sandėliu. Šio užsiėmimo metu bus aiškinamasi, ar teisingai suvokiame miegamojo paskirtį, kur laikyti daiktus, kai erdvė itin maža, pateikiamos šių problemų sprendimo galimybės.

Lapkričio 8 d. paskaitos tema „Vaikų ir darbo erdvės”. Ketvirtasis užsiėmimas bus skirtas aptarti vaikų gyvenamajai erdvei ir darbo zonai. Dažniausiai daroma klaida įrengiant vaiko kambarį – noras vienoje vietoje sutalpinti visus vaiko gyvenimo poreikius: manoma, kad ten turi tilpti ir visi jo daiktai, žaidimai ar pamokų ruoša, poilsis ir miegas. Ar ne per daug vienam kambariui funkcijų? Dar vienas šiuolaikiniam žmogui dažnai iškylantis klausimas: kur įsirengti namuose darbo zoną – svetainėje, miegamojo ar virtuvės erdvėse? Architektas V. Alšauskas žada pasiūlyti įvairių sprendimų, kad ši erdvė atitiktų visus poreikius.

Lapkričio 15 d. konsultacijos. Penktasis susitikimas bus skirtas kūrybinių dirbtuvių dalyvių individualioms konsultacijoms – lektorius žada atsakyti į iškilusius klausimus ir aptarti konkrečią situaciją. Šis užsiėmimas bus skirtas tik dalyviams, išklausiusiems visą keturių paskaitų ciklą.

KKKC Meno kiemo dirbtuvėse (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) spalio 11, 18, 25, lapkričio 8, 15 d. (antradieniais) 18.00 – 19.30 val. Namų ekodizaino studija: „Gyvenamosios erdvės funkcija ir estetika”, lektorius Vytautas Alšauskas. Užsiėmimai mokami (viso ciklo kaina 34 Eur, 1 užsiėmimo – 6,8 Eur). Dalyvių skaičius ribotas. Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt, tel. 8 618 14506.

Leave a Reply