MUZIEJŲ NAKTIS 2022: į Lietuvos jūrų muziejų – siuvinėti ir pamatyti jūrų adatas

Šį šeštadienį, gegužės 14 d., Lietuvos jūrų muziejus pakvies į ypatingą Tarptautinės muziejų nakties vakarą. Tą vakarą, kai visoje Europoje muziejai praskleidžia savo užkulisius, Jūrų muziejus kviečia pamatyti tai, ko negalima apžiūrėti paprastą darbo dieną: lankytojai užsuks į akvariumo laboratoriją, kurioje muziejaus biologai augina jūrų adatas.

Jūrų adatos. Alfonso Mažūno nuotr.
Jūrų adatos. Alfonso Mažūno nuotr.

Šios adatos – tai nedidelės (apie 30–36 cm ilgio) žuvelės, gyvenančios nuo Šiaurės Atlanto pakrančių, įskaitant ir Lietuvą, iki Pirėnų pusiasalio (Ispanijos). Jūrų adatų tema Muziejų nakčiai pasirinkta neatsitiktinai. Vakaras 19 val. prasidės tarptautinės parodos „ADATOS JŪRAI“ atidarymu. Tai – netikėta ir intriguojanti paroda, pateikianti siuvinėtas miniatiūras, kurių autores jungia ekologinė mintis ir rūpestis dėl Baltijos likimo. Unikalus rankdarbių kūrėjų projektas kalba apie Baltijos jūros taršą ir kviečia viešai diskusijai dėl neatsakingo žmogaus elgesio pasekmių jūrai. Akcentuojama tai, kad norint išgelbėti Baltijos jūrą nuo ekologinės nelaimės, būtinas tarptautinis bendradarbiavimas. 

Projektas surengtas bendradarbiaujant Baltijos jūros šalių tekstilininkams. Po diskusijų, keitimosi nuomonėmis ir pasidalijimo patirtimi buvo sukurta dvylika menininkų darbų, kalbančių apie šiandienos Baltijos problemas. Kiekvieną kūrinį lydi menininko mintys apie ekologinę Baltijos jūros situaciją. 

Parodos atidarymo metu rengiamos kūrybinės dirbtuvės, kurias ves viena iš autorių Aušra Merkelytė. Kviesdama į dirbtuves, ji sako: „Jei nesate abejingi Baltijos jūros ateičiai, prisijunkite prie mūsų kurdami, dalindamiesi aktualia informacija ir, svarbiausia, kalbėdami apie Baltijos jūros taršą.“

Parodos „Adatos jūrai“ kūrinys. Organizatorių archyvo nuotr.
Parodos „Adatos jūrai“ kūrinys. Organizatorių archyvo nuotr.

Vakaro kulminacija taps dainininkės ir dainų autorės INGAJA koncertas akvariumo erdvėje. Ingaja sako, kad jos dainos – tai sielos istorija. Dainininkė gimė Klaipėdoje. Jos įkvėpimas rašyti ir kurti susijęs su artimiausia aplinka ir asmenine gyvenimo patirtimi, tačiau ji sąmoningai skiria laiko ryšiui su gamta, nes tai skatina kūrybiškumą. Svajinguose garso peizažuose nesunkiai pajausite laukinės gamtos pojūtį.

Muziejų nakties renginiai:

19.15–19.50 val. kūrybinės dirbtuvės, I grupė.

19.50–20.25 val. kūrybinės dirbtuvės, II grupė.

19.20–19.45 val. ir 20.00–20.25 val. Jūrų muziejaus biologo ekskursija apie jūrų adatas, apsilankymas akvariumo užkulisiuose.

Europos muziejų nakties renginio veikloms būtina registracija tel. 8 698 37299.

19–21 val. muziejaus ekspozicijų ir akvariumo lankymas nemokamas.

Lietuvos jūrų muziejaus informacija

Leave a Reply