Liaudiškojo siuvinėjimo mokymai pradedantiesiems

Rankdarbių siuvinėjimas ilgą laiką buvo neatsiejamas nuo moters kasdienybės. Kiekviena stengėsi savo buitį ir drabužį pagražinti, o taip pat ir iš kitų išsiskirti, demonstruodama savo kruopštumą ir darbštumą.

siuvinejimas2

Organizatorių archyvo nuotr.

Klaipėdos etnokultūros centras skatina nepamiršti šios gražios tradicijos ir organizuoja liaudiškojo siuvinėjimo mokymus, skirtus pradedantiesiems. Jų metu bus mokoma pagrindinių siuvinėjimo dygsnelių, tęsiančių lietuvių liaudies meno tradicijas. Bent keletą jų išmokus, galima nesunkiai pasigaminti dailų rankdarbį savo reikmėms ar dovaną artimajam: maišelį, nosinę, skarelę, delmoną, staltiesėlę, o gal net staltiesę Kūčių stalui.

Lapkričio ir gruodžio mėnesiais kiekvieną ketvirtadienį 17.00 val. Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) bus supažindinama su įvairiomis liaudiškojo siuvinėjimo technikomis, mokoma pagrindinių dygsnių, pasakojama, kaip jie buvo pritaikomi močiučių rankdarbiuose.

SIUVINĖJIMO MOKYMŲ TEMOS:

Lapkričio 5 d. dekoratyvinės siūlės;
Lapkričio 12 d. pildymo technika;
Lapkričio 19 d. kryželio dygsniai;
Lapkričio 26 d. kilpinis dygsnis;
Gruodžio 3 d. peltakis;
Gruodžio 10 d. adinukė;
Gruodžio 17 d. siuvinėjimas karoliukais.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 312113. Dalyvių skaičius ribotas. Užsiėmimai mokami.

Mokymai organizuojami įgyvendinant Klaipėdos etnokultūros centro projektą „Mažosios Lietuvos amatystė”, kurį remia Lietuvos kultūros taryba, globoja Klaipėdos miesto savivaldybė.

Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply