Kultūros fabrikas kviečia klaipėdiečius su visa Europa švęsti kaimynų dieną

Klaipėdos kultūros fabrikas (KUFA) gegužės 29-ąją kviečia visą uostamiestį kartu švęsti Europos kaimynų dieną. Karantinas diktuoja organizatoriams specialias renginio sąlygas. Ko galima tikėtis iš raginimo šventėje dalyvauti visą Klaipėdą?

Europos_diena

Renginyje dalyvaus dainininkė Vilija Matačiūnaitė. Organizatorių archyvo nuotr.

Europos kaimynų diena tradiciškai minima daugelyje Europos miestų ir bendruomenių, skatinant artimą bei draugišką bendravimą tarp kaimynų. Šiemet minėjimas įgaus naują prasmę. Viruso plitimas perdėliojo ne tik žmonių vertybes, bet ir įpročius. Pradėjome labiau vertinti bendrystę, kaimynystę, atkreipėme didesnį dėmesį į šalia esančius ar aplenkiamus žmones.

Renginio programos vedėjas, Klaipėdos jaunimo teatro aktorius Donatas Stakėnas kalbins prieš metus Klaipėdoje įsikūrusią ir aktorystę studijuojančią dainininkę Viliją Matačiūnaitę. Vilijos daina skambėjo visoje Europoje, mat prieš šešerius metus ji atstovo Lietuvai „Eurovizijos” dainų konkurse. Atlikėja sako, kad Europos kaimynų dienos minėjimas jai yra džiugi patirtis, ir nekantrauja pasimatyti su žiūrovais būtent Klaipėdoje. Paskutinį kartą uostamiestyje Vilija dainavo prieš trejus metus, tad viliasi, kad šilumos ir artumo išsiilgę žiūrovai priims jos savitą ir mažai atskleistą amplua.

Raginame visą Klaipėdą kartu su kaimynais iš balkonų ar už tvorų susimojuoti, o galbūt saugiu atstumu kartu išgerti arbatos puodelį skambant renginio muzikai iš gyvos transliacijos. Tikimės, kad tai taps masiniu Klaipėdos gyventojų atsaku į karantino iškeltus iššūkius ir kilusias negandas. Manome, kad jau laikas daugiau atsipalaiduoti ir leisti sau šiek tiek papramogauti.

Planuojant renginį, svarbiu akcentu tapo tai, kad jis pritaikytas tiek švenčiantiems namuose, tiek mažai daliai gyventojų, kurie, išsiilgę gyvų susitikimų, galės saugiai stebėti renginį Kultūros fabriko kieme prie Jono kalnelio. Atviro renginio metu KUFA kieme bus užtikrinamos visos karantino metu keliamos renginių organizavimo sąlygos ir rekomendacijos. Dalyviai turės galimybę išsinešti kavos ar užkandžių iš šalia esančios kavinės-socialinio klubo „Raketa”, o renginį stebės iš atsinaujinusios KUFA pievos ant saugiu atstumu išdėliotų kėdžių.

Visą renginį bus galima tiesiogiai stebėti „Kultūros fabriko” ir renginio draugų „Atvira Klaipėda”, „Kultūros uostas Klaipėda”, „Klaipėda, aš su tavim” „Facebook” puslapiuose. Prisijungdami prie transliacijos turėsite galimybę kartu su kaimynais sudainuoti skambančias dainas, tiesioginės transliacijos metu pasidalinti savo mintimis ar užduoti klausimų Vilijai ir Donatui.

Klaipėdos kultūros fabriko komanda nepabūgo permainų ir, tęsdama atvirų lauko renginių tradiciją, prisitaikė prie formato. Būdami fiziškai atskirti, visi turime progą parodyti, kad vienas kito nepamiršome ir esame arčiau, galbūt net artimesni, nei buvome bet kada. Nors ranka nepasiekiamas, kaimynas visada šalia – tokiu šūkiu Kultūros fabrikas kviečia visus klaipėdiečius į Kaimynų dienos minėjimą gegužės 29 dieną 17 valandą.

Klaipėdos kultūros fabriko informacija

Leave a Reply