Kristinos Norvilės debiutinis poezijos vakaras „Kelias link šviesos“

Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) 2022 m. spalio 21 d., penktadienį, 17 val. vyks Kristinos Norvilės debiutinis poezijos vakaras „Kelias link šviesos“.

Algimanto Kalvaičio nuotrauka
Algimanto Kalvaičio nuotrauka

Žiūriu į dugną tavo vandenų.

Ten taip ramu: akmuo, smiltis ir žolės.

O tarp smilčių – tiek daug prasmių:

ir artimų, ir lyriškai nutolusių.

Ir nežinau, ar nert galiu,

ar tiktai pirštais glostyti paviršių?

Jau nežinau, nei kas buvau, nei kas esu

ir kuo panirus vandenin pavirsiu.

Kviečiu tave į kelionę, kupiną jautrumo, filosofiškai žaismingų mus supančio pasaulio vaizdų ir garsų. Lauksiu tavęs ateinant!

Kristina NORVILĖ

REVERANSAS AUKSAPLAUKEI

„Dar sušukuok man šįkart plaukus, / kad šitas veiksmas tavimi kalbėtų“ – tai kelios Kristinos Norvilės eilėraščio eilutės, užkliuvusios už mano bėgančios akies.

Kaip lakoniškai ir reikliai kalba moteris. Prašo meilę parodyti keistu būdu – plaukų šukavimu, nors, žinia, tai ganėtinai intymus veiksmas. O jei dar pridėtume, kad plaukuose slypi žmogaus vitalinė jėga, tai galėtume ir galutinai mistifikuoti tokius paprastus ir netikėtus prašymus.

Artumo ir atviro jausmo intonacijų Kristinos eilėraščiuose apstu. Gal ji iš XX amžiaus pradžios? Kas žino. Aš žinau, kad Kristina rašo ir nori save pristatyti bendruomenei kaip kūrėją.

Jos rimuoti eilėraščiai tarsi iš Atminimų sąsiuvinių. Juose patraukia ne nauja metafora, dar negirdėtas minties blyksnis, bet autentiškas žmogaus buvimas, oras, kuris virpa nuo jaudulio. Švelnumas, laukimas, susitikimas – visa tai apie meilę gyvenimui, ir šios substancijos Kristinos tekstuose atrasti nesunku.

Sondra SIMANA

POEZIJOS VAKARO JAUKUMĄ KURS:

• Kristina Norvilė (poezija)

• Sondra Simana (rašytoja)

• Justīne Račinska (klasikinė gitara)

• Algimantas Kalvaitis (fotografija)

Laukiame visų, keliaujančių link šviesos…

Renginys nemokamas.

Leave a Reply