„Klaipėdos suvenyras”: dedikacija Liepų gatvės liūtui

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) kovo 23 d., ketvirtadienį, 18 val. vyks kūrybinių renginių ciklo „Klaipėdos suvenyras” antrosios dirbtuvės „Architektūra + tekstilė: Liepų gatvės liūtas” su dizainere Lina Jaruševičiūte.

Klaipedos_suvenyras_2_plakatas1

KKKC Meno kiemo inicijuoto kūrybinių užsiėmimų, seminarų, diskusijų ir kitų meninių veiklų ciklo „Klaipėdos suvenyras” tikslas – kad kuo daugiau miestelėnų bei svečių įsitrauktų į miesto identiteto paieškas per suvenyrą. Vasario mėnesį vykusios pirmosios ciklo kūrybinės dirbtuvės sulaukė didelės sėkmės ir dar kartą patvirtino klaipėdiečių meilę savam miestui ir norą atskleisti jo tapatumą. Užsiėmimas buvo skirtas išskirtiniam senojo miesto motyvui – fachverkui, jo fragmentais buvo dekoruojami tekstiliniai maišeliai ir tokiu būdu siekiama sujungti suvenyro kaip daikto galimybes – funkcionalumą ir reprezentatyvumą.

Antrasis ciklo „Klaipėdos suvenyras” kūrybinis užsiėmimas „Architektūra + tekstilė: Liepų gatvės liūtas” žada intrigą: kodėl liūtas? Dizainerė, kūrybinių dirbtuvių lektorė Lina Jaruševičiūtė atskleidė paslaptį: „Išsikėlėme tikslą surasti ir pažymėti tuos įdomius architektūrinius elementus, kurie puošia šitą miestą, reprezentuoja jį ir kartu mūsų pačių lieka lyg ir nepastebėti. Pirmajam užsiėmimui buvo pasirinktas fachverko motyvas, juo dirbtuvių dalyviai dekoravo tekstilinius maišelius, ir rezultatas buvo puikus! Šį sykį norime tęsti sumanymą, tik imame kitą architektūrinį motyvą. Klausiate, kur Klaipėdoje galima rasti liūtą, išskyrus kinų maisto restoranus? To paties manęs kartą paklausė gerbiamas istorikas Dainius Elertas ir patarė gerai paieškoti Liepų gatvėje, – juokiasi dizainerė. – Ir radau aš tą liūtą – žiūri į mus iš labai aukštai, nepakėlęs galvos ir nepamatysi. Taigi kviečiu kūrybinėse dirbtuvėse susipažinti su Klaipėdos liūtu ir įamžinti jį ant maišelio. Šias dirbtuves dedikuosime Liepų gatvės 33-iajam namui.”

Paklausta, kodėl Klaipėdos suvenyrui skirtam užsiėmimui pasirinko dekoruoti būtent maišelius, o ne kitokius tekstilinius gaminius, Lina Jaruševičiūtė paaiškino: „Maišelius pasirinkome todėl, kad siekiame kuriamą suvenyrą padaryti visiems matomą, o maišelis yra reprezentatyvus ne tik lentynoje, naudojamas pagal paskirtį jis atlieka ne tik praktinę funkciją, bet ir skleidžia žinią apie miestą.”

Meno kiemas kviečia – kurkime unikalius suvenyrus Klaipėdai kartu!

KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) kovo 23 d., ketvirtadienį, 18 – 19.30 val. projekto „Klaipėdos suvenyras” kūrybinės dirbtuvės „Architektūra + tekstilė: Liepų gatvės liūtas”, lektorė Lina Jaruševičiūtė (dirbtuvių kaina 5 Eur, būtina išankstinė registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. +370 618 14506).

Leave a Reply