Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kviečia švęsti šviesą!

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (KKKC) 2022 m. vasario 24–26 dienomis kartu su visa Klaipėda švęs šviesą! Įsiliejęs į Klaipėdos šviesų festivalio programą ir maršrutą, KKKC kviečia aplankyti net kelis objektus – menininkų Rodion Petroff ir Justo Bø šviesos instaliacijas bei virtualios realybės projektą „Pajusk“.

Rodion Petroff interaktyvi instaliacija „Šildomos grindys“. Gabijos Savickaitės nuotr.
Rodion Petroff interaktyvi instaliacija „Šildomos grindys“. Gabijos Savickaitės nuotr.

Septintojo Klaipėdos šviesų festivalio, šiemet dedikuoto miesto 770-ies metų jubiliejui, tema – laiko spalvos. Festivalio organizatoriai pakvietė į šių dienų aktualijas pažvelgti šiuolaikišku rakursu ir išgryninti laiko supratimą – lyg kodą, apibūdinantį žmogaus trapumą ir nepaliaujamai, kasdien kuriamą istoriją. KKKC kartu su partneriais pristatomi konceptualūs šviesos projektai siūlo pamatyti Klaipėdą per žmogaus – šio miesto gyventojo – prizmę. Menininkų sukurtos instaliacijos kviečia susimąstyti apie tai, kas esame, patirti metamorfozę interaktyviai įsitraukus į šviesų kuriamą žaismą ar išdrįsti, pasitelkus virtualią realybę, patirti kitokio žmogaus kasdienes būsenas. Nuoširdžiai kviečiame!

Rodion Petroff instaliacijos „Šildomos grindys“ ir „Skaitmeninis veidrodis“

KKKC Meno kiemas, Bažnyčių g. 4, Klaipėda

KKKC Meno kieme reziduojantis menininkas Rodion Petroff Klaipėdos šviesų festivalyje pristato net kelis projektus. Interaktyvi instaliacija „Šildomos grindys“ lankytojus pasitinka tunelyje iškart už kaltinių Meno kiemo vartų. Šiam projektui, inicijuotam čia įsikūrusio „10 tiltų kiemo“, menininką įkvėpė noras ištrūkti iš fizinio ir emocinio šalčio gniaužtų. Kūrėjas siūlo žiūrovams praleisti daugiau laiko instaliacijos šviesoje ir patiems pagal savo norus „reguliuoti šildymą“ – pasirinkti šilčiausias emocijas sukeliančias spalvas.

Meno kiemo dirbtuvių vitrinoje įrengta R. Petroff interaktyvi instaliacija „Skaitmeninis veidrodis“ leis lankytojams pamatyti save nauju rakursu. Veidrodiniai atspindžiai žmogų lydi kiekviename žingsnyje – namuose, viešose erdvėse, parduotuvių vitrinose, netgi telefonuose. Instaliacija kviečia pažvelgti į save pro skaitmenos prizmę ir įvertinti, kokią metamorfozę patirs jūsų atvaizdas. Festivalio metu, pasitelkus skaitmenines interpretacijas, šviesos meno objektu taps ir menininko dirbtuvės.

Instaliacijos „Šildomos grindys“ iniciatorius – „10 tiltų kiemas“.

Justo Bø instaliacija „Siena“

KKKC Parodų rūmų fasadas, Aukštoji g. 1, Klaipėda

Šviesų menininko Justo Bø konceptuali instaliacija „Siena“ skatina susimąstyti apie būtį. Dažnas iš mūsų kartais susiduriame su situacija, kai tarsi atsitrenkiame į kažkokią nematomą ar dar nesuvokiamą sieną, skiriančią mus nuo to, kokie esame dabar, ir kokiais norėtume būti tolimesniame savo kelyje – kitapus užtvaros. Ta siena – kaip rūkas, mes dar nežinome, kas iš tikrųjų už jos yra, ir kaip kūdikiai įsčiose per mamos pilvą vis bandome apčiuopti ar prasispirti į ateities pasaulį.

Virtualios realybės projektas „Pajusk“

KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda

Vasario 24 ir 25 d. (ketvirtadienį ir penktadienį) 18.00–19.30 val. projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ Parodų rūmuose pristato inovatyvią priemonę empatijai ir solidarumui ugdyti – virtualios realybės simuliacinius videoklipus, padėsiančius kiekvienam iš mūsų pasijusti klausos, regos ir judėjimo negalią turinčio asmens vietoje bei patirti, ką reiškia patyčios dėl to, kad esi kitoks. Pirmasis trumpas simuliacinis filmukas perteikia judėjimo, klausos ir regos negalią turinčių žmonių kasdienes situacijas. Antrajame filmuke atskleidžiamos LGBT+ asmens patiriamos neigiamos reakcijos ir tokį asmenį supančių asmenų elgsenos modelis. Rekomenduojamas žiūrovų amžius – nuo 14 m.

Projekto rengėjai – Klaipėdos miesto savivaldybė, projektas „Klaipėda – Europos jaunimo sostinė 2021“ ir Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro Atviras jaunimo centras.

KKKC Parodų rūmų lankytojai projekto metu turės galimybę apžiūrėti šiuo metu veikiančias parodas.

Švęskime šviesą kartu!

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Leave a Reply