„Klaipėdos atvirlaiškis”: naujas žvilgsnis į miestą

KKKC Meno kiemas (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) gegužės 3 d., trečiadienį, 18 val. visus klaipėdiečius, branginančius savo miestą ir norinčius į jį pažvelgti kitomis akimis, kviečia į nemokamas dizainerių Linos Jaruševičiūtės ir Virginijaus Bako vedamas fotografijos kūrybines dirbtuves „Klaipėdos atvirlaiškis”.

atvirlaiskis

Ar kada nors susimąstėte, su kokiu vaizdu, reiškiniu ar objektu Jums asocijuojasi Klaipėda? Kokią ją norėtumėte parodyti pasauliui? Galbūt jums užtenka reklaminiuose turistams skirtuose leidiniuose užfiksuotų, iki skausmo pažįstamų standartinių miesto reprezentacinių vietų ir sustabarėjusio per daugelį metų suformuoto uostamiesčio įvaizdžio. Tačiau ar nenorėtumėte savo bičiuliui nusiųsti tokį vaizdą, kad jis vos pažvelgęs suprastų, ką jums asmeniškai reiškia šis miestas, kokiomis akimis į jį žvelgiate ir kokias emocijas jis kelia?

KKKC Meno kieme vyksiančių fotografijos kūrybinių dirbtuvių „Klaipėdos atvirlaiškis” tikslas – pažvelgti į uostamiestį naujomis akimis ir užfiksuoti savo asmeninę Klaipėdą: architektūrą, meninius objektus, gamtos reiškinius ar dar kažką, ką, jūsų manymu, būtų galima pavadinti Klaipėdos identitetu ir esme.

Visų kūrybinių dirbtuvių dalyvių fotografijų rinkiniai bus eksponuojami KKKC Parodų rūmuose nuo gegužės 20 d. veiksiančioje parodoje-socialinėje apklausoje „Vietinės ikonos – Klaipėdos veidas?”. Netradicinės formos parodoje bus pristatomas šiandieninis Klaipėdos miesto veidas ir visuotinai susiformavę sustabarėję įvaizdžiai, tapę miesto tapatumo ikonomis. Ekspoziciją sudarys dizainerių Linos Jaruševičiūtės ir Virginijaus Bako surinktų ir poromis sugretintų 18 nusistovėjusių miesto reprezentacinių zonų vaizdų su užfiksuotais skirtingu laikmečiu sukurtais objektais. Socialinės apklausos tikslas – sužinoti miesto bendruomenės nuomonę ir paskatinti ją kritiniu žvilgsniu peržiūrėti miesto įvaizdžio prioritetus.

Kviečiame tapti ne tik šios parodos lankytojais ar vertintojais, bet ir dalyviais!

Gegužės 3 d., trečiadienį, 18.00 – 20.00 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) fotografijos kūrybinės dirbtuvės „Klaipėdos atvirlaiškis”, lektoriai: dizaineriai Lina Jaruševičiūtė ir Virginijus Bakas (nemokamai, dalyviams reikia turėti fotografuojančius įrenginius). Būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. +370 618 14506.

Leave a Reply