Klaipėdoje Jonines švęsime KU Botanikos sode

Jau antrus metus iš eilės Klaipėdos miesto savivaldybės etnokultūros centras miestiečius ir miesto svečius Joninių vakarą pasitikti kviečia Klaipėdos universiteto (KU) Botanikos sode (Kretingos g. 92). Birželio 23 d., trečiadienį, 16–22 val. žaliuojantis KU Botanikos sodas džiugins ne tik vešlia augmenija, bet ir šventine Joninių programa.

Arvydo Gurkšnio nuotr.
Arvydo Gurkšnio nuotr.

Šventinę popietę pradėsime KU Botanikos sodo žolynų edukacijomis: ,,Augalai – ir prie svečio, ir prie pečiaus“ ir „Liaudiškas gėlių darželis“. Apie gydančią gamtos ir žodžio jėgą sužinosime keturiuose susitikimuose su žolininkais ir etnologais. Žolininkė Giedrė Bružienė duos praktinių patarimų norintiems apsiginti nuo uodų, erkių ir kitokių kenkėjų, etnologas dr. Jonas Tilvikas dalinsis Mažosios Lietuvos liaudies medicinos išmintimi, žolininkė Danutė Kunčienė atskleis, kokiomis žiniomis ir praktika dalinasi J. Pabrėžos ir E. Šimkūnaitės įkvėpti žolinčiai. Susitikime ,,Jonai ir kiti varduvininkai: tradicija ir dabartis“ etnologė, tautosakininkė Gražina Kadžytė primins ir atskleis vardo prasmėje slypinčią žodžio galią.

Šventės metu galėsite nusipinti vainiką, burtis iš kupolių ar augalų kortų, kurios atskleis ateities paslaptis, mesti vainiką ant kupolės ir tokiu būdu sužinoti, kada ištekėsite. Šventės dalyvių lauks edukacijos su amatininkais ir KU Botanikos sodo darbuotojais, Joninių viktorina, įvairios etnopramogos, šventinis laužas, varduvininkų krėslas bei papartyno paslaptys.

Joninių pulsą diktuos ir šventinę nuotaiką kurs įvairiose Botanikos sode erdvėse pasiskirstę atlikėjai. Koncertuos Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansambliai ALKA, KURŠIŲ AINIAI, ALKIUKAI, KURŠIUKAI, tradicinės instrumentinės muzikos ansamblis SENOLIAI, folkloro asociacija VĖČIORA, kapela MARTVEŽIAI. Šventės dalyvius džiugins ir svečiai iš sostinės: tautiška kapelija SUTARAS, kapela RATILAI ir folkroko grupė ATALYJA. Joninų naktį sutiksime jaunatviško folkloro ritmu su elektroninės folkmuzikos duetu iš Klaipėdos URAGANIUS IR AIRA. Joninių šventėje šeimininkaus, žiūrovus švęsti ir linksmintis kvies renginio vedėjai Gražina Kadžytė, Darius Mockevičius ir Antanas Fokas.

Įėjimas – su KU Botanikos sodo bilietais. Joninių bilietais bus prekiaujama prieš renginį Botanikos sodo kasoje. Renginio metu bus privaloma laikytis visų LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų.

KU Botanikos sode renginio metu prekyba maistu ir gėrimais nevyks. Organizatoriai kviečia prieš renginį pasirūpinti geriamu vandeniu, sulankstoma kėdute ar pledu.

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti viešinami socialiniuose tinkluose ar medijos priemonėse.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply