Klaipėdiečiams – nemokamas muzikos terapijos seminaras

Birželio 3 d., penktadienį, nuo 12 iki 14 val. Klaipėdos pilies džiazo festivalis drauge su JAV ambasada Lietuvoje organizuoja nemokamą muzikos terapijos seminarą „Muzika gydo”. Jį ves muzikos pedagogas Linas Švirinas, o seminaro svečiai – žinomas JAV bliuzo atlikėjas Carlos Johnson ir viena originaliausių džiazo pianisčių japonė Keiko Borjeson.

Carlos_Johnson

Carlos Johnson. Organizatorių archyvo nuotr.

„Į seminarą kviečiame atvykti visus, kurie siekia įveikti savo vidinius ar net išorinius barjerus bei atrasti muziką kaip būdą išsaugoti vidinę ramybę ir gyvenimo džiaugsmą. Itin laukiame žmonių su fizine negalia, nes tikime, kad muzika daro stebuklus ir padeda stabdyti fizinės regeneracijos procesus”, – sakė Klaipėdos pilies džiazo festivalio organizatorė Inga Grubliauskienė.

Seminaro svečias C. Johnson pats turėjo įveikti savo fizinius barjerus. Jis yra kairiarankis, tad norėdamas groti gitara privalėjo instrumentą pritaikyti savo galimybėms – groti apversta gitara. Šiandien C. Johnson yra tikras gitaros virtuozas, kuriam bliuzas – tai širdies muzika, neatsiejama gyvenimo dalis.

Japonė K. Borjeson – tai, ko gero, viena iš žavingiausių pirmąjį birželio savaitgalį Klaipėdą sudrebinsiančio džiazo festivalio svečių. Ji labai dažnai dar vadinama „priešnuodžiu blogoms žinioms”. Ir tai daugiau nei tiesa, nes tai išskirtinai taikaus ir nuoširdaus būdo asmenybė, o kiekviename jos atliekamame kūrinyje galima girdėti nuotaikingą, svajingą, pozityvią bei nerūpestingą istoriją.

Tai, kad muzika tikrai gydo, L. Švirinas teigia jau įsitikinęs per savo ilgametę muzikos terapijos praktiką. Jis dalinasi knygoje „Mocarto muzikos poveikis” pateiktomis mokslininko Alfredo Tomačio mintimis, kad kiekvienas mūsų organas turi dažnį, kurį taip pat turi ir kiekvienas garsas, o organizmas sėkmingai funkcionuoja tuomet, kai veikdami organai skleidžia atitinkamas bangas. Kai tam tikro organo veikla sutrinka, šis faktorius pakinta. A. Tomatis, žinodamas, koks yra sutrikusio organo dažnis, tą dažnį skleisdavo ir stimuliuodavo sutrikusią vietą, o pasiekti rezultatai – tikrai stebinantys.

Seminaro „Muzika gydo” metu L. Švirinas pristatys videomedžiagą apie neįtikimus rezultatus, kokius muzikos terapijos dėka jis pasiekė su cerebriniu paralyžiumi sergančia mergaite. Praktinės dalies metu jis naudos krištolinius dubenis (kiekvienas jų skleidžia garsą skirtingu dažniu ir taip veikia mūsų organus), dalyviai taip pat turės progą drauge kurti melodiją tonuotais plastikiniais vamzdžiais bei, kas gali, būgneliais.

Renginys nemokamas ir atviras visiems!

Seminaro vieta: Klaipėdos „Medeinės” mokykla, Panevėžio g. 2, Klaipėda (priešais Šv. Kazimiero bažnyčią). Mokyklos patalpos pritaikytos žmonėms, turintiems judėjimo negalią.

„Gera muzika geriems žmonėms”

Daugiau nei dvidešimties metų istoriją skaičiuojantis tarptautinis Klaipėdos pilies džiazo festivalis – tai išskirtinis NEMOKAMAS, tūkstančius žiūrovų ne tik iš Lietuvos, bet ir užsienio pritraukiantis uostamiesčio renginys, kiekvienos vasaros pirmąjį savaitgalį paskandinantis miestą nenuilstamame džiazo ritme.

Šių metų festivalio programoje –- pasaulinės muzikos žvaigždės iš Prancūzijos „ElectroDeluxe Big Band”, britų džiazo muzikos legendos „Shakatak”, „būgnų dievas” Jojo Mayer ir Klaipėdos džiazo orkestras, bulgarų muzikos stebukladariai „Funky Miracle”, Baltarusijos džiazo vizitinė kortelė „Apple Tea”, „priešnuodis blogoms žinioms” Keiko Borjeson, abejingų nepaliekantis Carlos Johnson, džiazo stereotipų laužytojai „Newlux” ir kt.

XXII Klaipėdos pilies džiazo festivalis – birželio 3–5 d. Kruizinių laivų terminale. Daugiau: www.jazz.lt.

Leave a Reply