KKKC Parodų rūmų edukacija – socialinei atskirčiai mažinti

KKKC Parodų rūmai yra pasirengę šiuos metus baigti įgyvendindami du projektus, orientuotus į pažeidžiamiausias socialines grupes – neįgaliuosius ir vaikus. Vienas iš jų – „Per negalią galintiems” – skiriamas neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių kūrybinei bendrystei, tradicinis projektas „Animacijos karavanas” šiemet gręžiasi į socialiai pažeidžiamus vaikus.

Edukacija_Per_negalia_galintiems1

„Per negalią galintiems”

Neįgaliųjų socialinė integracija – dažnai mūsų visuomenėje aptariama tema. Tačiau iki šiol vis dar lieka daug erdvės mažinti atskirtį tarp sveikųjų ir neįgaliųjų, stiprinti toleranciją ir empatiškumą, visuomenės neabejingumą, ugdyti jos socialinį sąmoningumą, mažinti diskriminaciją. Projektas „Per negalią galintiems”, skirtas neįgaliųjų ir negalios neturinčių jaunuolių ir suaugusiųjų bendrai meninei veiklai, – tai skatinimas atsisakyti stereotipų: kurdami kartu, vienas šalia kito, neįgalieji ir sveikieji turės galimybę įgyti naujų patirčių, žinių ir per kūrybos procesą patirti bendrystės jausmą. Šis projektas – tai subtili visuomenės provokacija ir aktyvios bendruomenės katalizatorius.

Projekto tikslams įgyvendinti pasitelkiamos dvi šiuolaikinio meno rūšys – performansas ir žemės menas. Vertinti ir suvokti šiuolaikinį meną bei jame naudojamas kūrybos priemones yra nelengvas iššūkis bet kuriai socialinei ar amžiaus grupei, nepriklausomai nuo asmens išsilavinimo ar padėties visuomenėje. Pagrindinė žemės meno idėja yra kurti naudojant natūralias medžiagas: dirvožemį, uolienas, akmenis, rąstus, šakas, lapus, vandenį ir pan., t. y. medžiagas, kurias galima ne tik pamatyti, bet ir liesti, užuosti, išgirsti. Performanso (iš anksto apgalvoto, konceptualaus veiksmo) pagrindinė išraiškos priemonė – paties menininko kūnas. Meno rūšį projekto dalyviai gali rinktis pagal savo pomėgius ir fizines galimybes. Kūrybinėms dirbtuvėms vadovaus ir teorinių bei praktinių žinių dalyviams suteiks lektorės Saulė Želnytė (žemės menas) ir Daina Pupkevičiūtė (performansas).

Kūrybinės dirbtuvės nemokamos, informacija ir registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 8 602 21167. Į žemės meno kūrybines dirbtuves dalyviai kviečiami registruotis iki lapkričio 7 d., į performanso – iki lapkričio 15 d.

„Animacijos karavanas. Aš ir mano superherojus”

Tęstinis projektas „Animacijos karavanas” vyks jau trečiąjį kartą. 2012 metais jame dalyvavo Kretingos S. Daukanto pagrindinės mokyklos, Kintų vidurinės mokyklos ir Gargždų „Minijos” progimnazijos moksleiviai. Tuomet vaikai susipažino su smėlio animacija, naudojant šią techniką buvo sukurti animaciniai filmukai „Miestas sveikina miestą”. 2014 metais projektas „Animacijos karavanas. Mažosios miesto legendos” kvietė dalyvauti Klaipėdos mokyklas. Jo metu Klaipėdos H. Zudermano gimnazijos ir S. Dacho progimnazijos moksleiviai susipažino su marionetinės animacijos technika, sukūrė animacinį filmą apie Klaipėdos miesto objektus – simbolius.

Šiais metais „Animacijos karavano” paskirtis – ne tik edukacinė: projektas įgijo ir socialinį atspalvį bei siekia į kūrybinę veiklą įtraukti vaikus, augančius globos namuose arba socialinės rizikos šeimose. Socialiai aktuali ir šių metų projekto tema „Aš ir mano superherojus” – apie vaiką ir jo emocinį komfortą, negatyvių patirčių interpretavimą ir jų adaptavimą į animacijos siužetus. Projekto edukacinis tikslas yra suteikti teorinių ir praktinių žinių apie animacijos žanrą, jos kūrimo galimybes, padėti ugdyti estetinį, meninį vaikų skonį, asmeninius kūrybinius sugebėjimus. Ne mažiau svarbus projekto tikslas – kūrybiškas ir prasmingas vaikų laisvalaikis.

Kūrybinėse animacijos dirbtuvėse dalyvaus vaikai, lankantys Klaipėdos labdaros ir paramos fondo dienos centrą „Dienvidis”. Projekto konsultuojantis lektorius – Klaipėdos MSC kino studijos „Febas” vadovas Valdas Ramanauskas, kūrybinių dirbtuvių lektorė – animatorė Svetlana Sobčenko. Kūrybinės animacijos dirbtuvės vyks lapkričio 2 – 25 dienomis.

Abu projektus iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba, projektą „Per negalią galintiems” remia Klaipėdos „Žaliakalnio” gimnazija.

Leave a Reply