KKKC Muziejų naktis: parodų salėse – bendruomeniškumo jungtys

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Didžioji Vandens g. 2) tradiciškai įsitraukia į Tarptautinės muziejų nakties siautulį ir 2019 m. gegužės 18 d., šeštadienį, nuo 18 val. kviečia į svečius – pažinčiai su naujomis, specialiai ta proga pristatomomis ekspozicijomis bei atokvėpiui nuo miesto šurmulio ambient muzikos koncerte.

KKKC_parodu_sales_foto_Nerijus_Jankauskas

Nerijaus Jankausko nuotr.

Šiemetinius KKKC renginius, skirtus Muziejų nakčiai, drąsiai galima dedikuoti jungtims – su istorija, savo praeitimi ir asmeniniais prisiminimais bei potyriais, arba dabartimi – žmogaus jungčiai su greta esančiu, bet ne kasdien prisimenamu žmogumi. Šias jungtis KKKC Parodų rūmuose atspindės net du projektai: menininkės Jūratės Rekevičiūtės kartu su klaipėdiečiais kurta „Istorija ateičiai” ir Lietuvos tapytojų projektas „Rekomendacija”, privertęs menininkus apsižvalgyti aplink, prisiminti savo kolegas ir rekomenduoti jų kūrybą parodai. Išvargusieji nuo klajonių po miestą ir gausybės renginių galės pailsėti naktiniame koncerte „Garsas art’i krašto”, kuriame atras dar vieną jungtį – dviejų klaipėdiečių kompozitorių ir atlikėjų Kristijono Lučinsko ir Donato Bielkausko naują projektą „Tykumos” bei jų bičiulio Lariono Dyakovo muziką.

KKKC Muziejų nakties programa

18 val. ir 20 val. Lietuvos tapybos projekto „REKOMENDACIJA” pristatymas ir ekskursija su kuratoriumi.

KKKC_Rekomendacija

Projekto pavadinimas „Rekomendacija” tapo ir parodos temos bei koncepcijos raktažodžiu. Parodos kolekcija buvo sudaryta pagal Lietuvos menotyrininkų, meno rinkos ekspertų, galerijų vadovų, kuratorių ir pačių menininkų rekomendacijas. Atrankos kriterijus buvo „geras”, „gražus” ir „teisingas” menas. Atspirties tašku tapo trys meno ekspertai, turėję rekomenduoti po tris, jų nuomone, „gerus, gražius ir teisingus” autorius. Kad būtų išsaugotas objektyvumas, šiuos ekspertus, dalyvaujant specialiai sudarytai komisijai, buvo patikėta iš sąrašo išrinkti KKKC edukacinių programų asistentei – anglų kokerspanielei Kleopatrai. Burtai lėmė, kad teisę siūlyti parodai pirmuosius menininkus įgijo menotyrininkė Vaidilutė Brazauskaitė-Lupeikienė, Vilniaus aukciono vadovė Simona Skaisgirytė-Makselienė ir parodų kuratorė Aistė Kisarauskaitė. Jų rekomenduoti menininkai tęsė estafetę – siūlė po tris savo kolegas pagal tą patį kriterijų. Jie patys, be kuratoriaus įsikišimo, sprendė, su kuo nori būti parodoje. Visą kolekciją sudaro 32 Lietuvos menininkų darbai.

„Rekomendacijos” idėja yra sezaniškai tiksliai perteikti patį parodos organizavimo mechanizmą, save reguliuojančios sistemos darną. Kiekvienas menininkas šiame procese tapo jos dalimi.

„Šį kartą KKKC siekė meno kūriniu paversti patį projektą – tiek dalyvių atranką, tiek dalyvių entuziazmą, aktyvų publikos dalyvavimą, tiek ir parodos architektūrą. Tokį požiūrį vadinčiau tikrąja bendradarbiavimo kultūra”, – sakė projekto organizatorius, KKKC direktorius Ignas Kazakevičius.

Pirmą kartą KKKC istorijoje visi parodos kūriniai bus parduodami. Kadangi juos rekomendavo meno rinkos ekspertai, tai puiki proga investuoti į išliekamąją vertę turintį meną. Dar vienas pasiūlymas parodos lankytojams – galimybė balsuoti už labiausiai patikusį „gerą, gražų ar teisingą” meno kūrinį. Jų sprendimai turės įtakos galutinei parodos pateikimo versijai.

Parodoje „Rekomendacija” dalyvauja Lietuvos tapytojai: Adomas Danusevičius, Agnė Jonkutė, Aistė Bugailiškytė, Algimantas Jonas Kuras, Andrius Zakarauskas, Eglė Gineitytė, Eglė Ridikaitė, Eglė Ulčickaitė, Gabrielė Gervickaitė, Gintaras Palemonas Janonis, Henrikas Čerapas, Jonas Gasiūnas, Jonas Jurcikas, Juozas Algirdas Pilipavičius, Justinas Vaitiekūnas, Konstantinas Gaitanži, Leo Ray, Linas Jusionis, Linas Katinas, Martinas Jankus, Mykolė Ganusauskaitė, Mindaugas Skudutis, Raminta Blaževičiūtė, Ričardas Bartkevičius, Ričardas Nemeikšis, Saliamonas Teitelbaumas, Sigita Maslauskaitė, Sigitas Lukauskas, Vygantas Paukštė, Viktoras Paukštelis, Vincentas Gečas, Žygimantas Augustinas.

Paroda veiks iki birželio 23 d.

19.00 val. KKKC meno rezidentūros projekto „ISTORIJA ATEIČIAI” pristatymas su menininke Jūrate Rekevičiūte.

Jurate_Rekeviciute_Algirdo_Kubaicio_nuotr1

Jūratė Rekevičiūtė. Algirdo Kubaičio nuotr.

KKKC rezidentūros dalyvė, menininkė Jūratė Rekevičiūtė gegužės mėnesį pakvietė klaipėdiečius į kūrybines dirbtuves, kurių metu buvo įgyvendinamas bendras kūrėjos ir miesto bendruomenės projektas „Istorija ateičiai”.

Per savo gyvenimą žmogus prisirenka daugybę prisiminimų. Vienais trokštama dalintis, kiti slepiami, dar kiti saugomi arba juos prisiminti laikas dar neatėjo. Šie prisiminimai iš atminties išnyra pačiu netikėčiausiu metu, įvairiausiomis formomis ir tampa mūsų ir mus supančio pasaulio veidrodžiais.

J. Rekevičiūtė pasiūlė dirbtuvių dalyviams perkratyti asmeninį praeities archyvą ir suteikti jam kitą formą – prisiminimus įprasminti meno kūriniais. „Norėjau, kad žmonės atsineštų po savo prisiminimą. Tai galėjo būti žodis ar daiktas – bet kas, per ką jie galėtų išreikšti savo emociją. Iš šių prisiminimų mes kartu kūrėme naują kūrinį”, – pasakojo menininkė.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai į projektą pažvelgė labai nuoširdžiai ir dalijosi jautriomis asmeninėmis gyvenimo istorijomis: kai kam tai buvo sena mamos obelis, kai kam – nuo vaikystės lydėjęs žaislas, dvasinis ryšys su medžiu ar pajūryje rasta gamtos sukurta medžio skulptūra. Šių ir kitų prisiminimų įprasminimui pritaikius parankiausią formą – linoraižinį, menininkės J. Rekevičiūtės autorinę reljefinio atspaudo, koliažo ar kitą techniką, asmeniniai atminties fragmentai virto meno kūriniais, kurie bus pristatyti parodoje KKKC Parodų rūmuose gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų naktį, 19 val.

Paroda veiks iki birželio 13 d.

22.00 val. Dvasingos muzikos koncertas „GARSAS art’i KRAŠTO”.

TYKUMOS

TYKUMOS

Dalyviai: TYKUMOS (postfolkloro ir elektroninės muzikos duetas: Kristijonas Lučinskas (Driezhas) ir Donatas Bielkauskas (Donis); Larion Dyakov (RU).

Atokvėpiui nuo miesto šurmulio skirto dvasingos muzikos koncerto „Garsas art’i krašto” programa sudaryta iš dviejų dalių. Pirmojoje dalyje žiūrovų laukia premjera – pirmą kartą Klaipėdoje pristatomas dviejų klaipėdiečių kompozitorių ir atlikėjų Kristijono Lučinsko (Driezho) ir Donato Bielkausko (Donio) projektas „Tykumos”!

Nors ir Donis, ir Driezhas postfolkloro ir elektroninės muzikos mėgėjams yra puikiai žinomi, jie nuolat muzikuodavo greta, bet ne kartu. Pagaliau sujungę savo patirtis į postfolkloro ir elektroninės muzikos duetą, jie klaipėdiečiams pirmą kartą pristatys bendrą projektą „Tykumos” – jaukią, ambientinę ramybę spinduliuojančią muziką, kurtą eksperimentuojant tarp etniškumo ir akademinės muzikos, improvizuojant, leidžiant skleistis pajautai.

Larion_Dyakov2

Larion Dyakov. Organizatorių archyvo nuotr.

Antrosios koncerto dalies dalyvis Larion Dyakov – kompozitorius ir šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjas iš Karaliaučiaus. Jis yra baigęs Sankt Peterburgo konservatoriją, stažavosi Didier Lockwood school Paryžiuje. Grodamas altu L. Dyakov pasitelkia įvairius garso efektus ir garso procesorių. Naudodamas tik vieną instrumentą Larionas realiame laike kuria klasikinei muzikai artimą daugiasluoksnį eksperimentinį ambient skambesį.

Pavadinęs vakaro programą „Sound copy of air / Music trip / part 1/”, menininkas savo muzika ieško atsakymų į klausimus: kuo tampa oras, kai skamba garsas? Kuo mes kvėpuojame tuo metu? Ar oras turi atmintį? Kada garsas virsta mirgėjimu? Kur gyvena nuskambėjęs garsas?

***

Šiltais bendruomeniškumo saitais grįstos ekspozicijos bei muzikinė programa KKKC Parodų rūmuose spinduliuos bičiulišką šilumą – užsukite tuo įsitikinti!

Visi renginiai nemokami.

Renginyje gali būti fotografuojama bei filmuojama, todėl informuojame, kad lankytojai gali būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai socialiniuose tinkluose ar žiniasklaidoje.

Leave a Reply