KKKC atveria duris jaunimui

2021 m. rugpjūčio 27 d., penktadienį, 17 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) startuoja KKKC inicijuojamas meno projektas „Šiuolaikinės grafikos erdvės“.

Jolitos Puleikytės kūrinys
Jolitos Puleikytės kūrinys

2021-aisiais Klaipėdai tapus Europos jaunimo sostine, KKKC įsilieja į jaunimui skirtų renginių programą su projektu „Šiuolaikinės grafikos erdvės“. Išsikėlęs sau ambicingą tikslą sukurti erdves, kuriose jaunas žmogus jaustųsi išgirstas ir reikalingas, Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras kviečia jaunuosius klaipėdiečius bei miesto svečius aplankyti jiems skirtą menininkų darbų ekspoziciją ir dalyvauti renginiuose apie grafikos paieškas subkultūrose.

Projekto metu jaunimas turės galimybę gatvės kultūrą pažinti per savo mėgstamą kūrybinę raišką – piešimą, grafičius, komiksus, muziką ar šokį ant riedlenčių. Organizatoriai siūlo peržengti nusistovėjusius stereotipus ir eksponuojamus kūrinius apžvelgti ne tik vaikštant, bet ir važinėjant riedlente ar riedučiais. Visą mėnesį KKKC Parodų rūmuose stovės riedlenčių entuziastams ir mėgėjams skirta rampa, ant kurios jėgas išsibandyti galės kiekvienas ratuotas parodos lankytojas.

Parodų erdvėse – kitoks menas

Adomas Vasiliauskas. Paskutinis žmogus
Adomas Vasiliauskas, „Paskutinis žmogus

Projekto „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ parodoje, primenančioje, kad šiuolaikinio meno neįmanoma įsprausti į ankštus rėmus, eksponuojami ir jau gerai žinomų, ir ką tik kūrėjo kelią pasirinkusių menininkų įvairaus žanro kūriniai: piešiniai, objektai, instaliacijos, komiksai, grafikos, aerografijos darbai ir kt. Savo kūrybą parodai pateikė: Remigijus Praspaliauskas, Ernestas Veikutis, Adomas Vasiliauskas, Lietuvos riedlenčių federacija, Lina Itagaki, Justė Zarembaitė, Liepa Gaidauskaitė (Vilnius), Živilė Spūdytė-Žvėrūna, Jolita Puleikytė (Šiauliai), Donatas Valčiukas (Palanga), Rasa Marija, Vilhelmas Giedraitis, Pijus Čeikauskas (Klaipėda).

Vienas iš parodos dėmenų – pažintis su meno lauke gana nauju reiškiniu NFT (angl. non-fungible token) arba nepakeičiamu žetonu. Tai blokų grandine paremta technologija, kuri virtualioje erdvėje esančius kūrinius, tekstus ar įrašus paverčia unikalia, originalia ir tik Jums priklausančia nuosavybe. Parodoje NFT meno kūrėjos, gyvenančios ir kuriančios užsienyje, Violetta Melnikova (Eye Above Sky), Ivona Tautkutė-Rustecka (Ivona Tau), Ivona Macejevska (Ivona Aya) ir oonthinice eksponuos riboto leidimo skaitmeninius NFT kūrinius.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ parodoje pristatys bendruomenių programos „Fluxus Labas!“ ir Petrašiūnų bendruomenės iniciatyva šių metų vasarą vykusių dirbtuvių metu sukurtą ciklą „Tapyba kitaip: marios ir kaimynystė“.

Į KKKC projektą „Šiuolaikinės grafikos erdvės“ įsitraukė ir Klaipėdos m. savivaldybės I. Kanto biblioteka, pateikusi lankytojams knygų apie šiuolaikinę grafiką rinkinį.

Naikinamos ribos tarp kūrėjo ir žiūrovo

Projekto organizatoriai, siekdami įtraukti uostamiesčio jaunimą į KKKC veiklą ir norėdami paskatinti kurti socialinius ryšius, naikinti ribas tarp turinio kūrėjų ir jo vartotojų, kviečia į visą mėnesį vyksiantį renginių ciklą. Dalyviams parengtoje programoje – performansai, seminarai, susitikimai su kūrėjais ir diskusijos, kūrybinės dirbtuvės, kur kartu su menininkais, iliustratoriais ir Lietuvos riedlenčių federacijos atstovais lankytojai galės prisijungti prie įvairių kūrybinių veiklų: spausdinimo ant tekstilės, piešimo flomasteriais, siūlais ar riedlenčių restauravimo, dekoravimo procesų.

Nuo gatvės meno neatsiejama ir tatuiruočių kultūra, todėl bus laukiami visi neabejingi šiai meno krypčiai. Tatuiruočių studijos „Tattoo Virus“ meistrės užsiregistravusiems lankytojams darys mažas tatuiruotes, o Danielius Djačkovas, tatuiruočių studijos „Danis Tattoo“ įkūrėjas, pasidalins patirtimi ir kvies į diskusiją apie meną. Neabejingieji repo muzikai bus kviečiami į popietę, kurioje savo kūrinius atliks reperiai FunkTM, Domas ir THC. Koncerto metu menininkai Pijus su draugais niūrią senamiesčio tvorą pavers miestą puošiančiu objektu.

Renginių programa:

Rugpjūčio 28 d. 17 val. Virtualus seminaras su Violetta Melnikova (Eye Above Sky), Ivona Tautkute-Rustecka (Ivona Tau), Ivona Macejevska (Ivona Aya) ir oonthinice apie skaitmeninio meno kūrinius, savitą autentiškumo sertifikatą NFT.

Rugpjūčio 29 d. 17 val. Kūrybinės dirbtuvės su Jolita Puleikyte. Piešimas flomasteriais.

Rugsėjo 3 d. 18 val. Menininko Tado Vincaičio-Plūgo kūrinio pristatymas ir diskusija apie grafičius.

Rugsėjo 4 ir 5 d. 15 val. Kūrybinės dirbtuvės su „Commune DIY“ (riedlenčių perdirbimo dirbtuvės) ir „Core Indoor Vilnius“ (riedlenčių mokykla).

Rugsėjo 6 d. 10 val. Kūrybinės dirbtuvės su lektore Žaneta Jasaityte-Bessonova. Grafika ant audinio.

Rugsėjo 6 d. 18 val. Kūrybinės dirbtuvės su lektore Toma Šlimaite-Bubeliene. Grafika ant audinio.

Rugsėjo 11 d. 15 val. Susitikimas su komiksų „Miesto superherojai“ kūrėjais Pijumi ir Vikte.

Rugsėjo 17 d. 17 val. Klaipėdos knygų mugės preparty: poezijos skaitymai.

Rugsėjo 17 d. 14 val. Susitikimas su aerografikos dizaino kūrėju Donatu Valčiuku.

Rugsėjo 18 d. 15 val. Repo „tūsas“ su atlikėjais FunkTM, Domu, THC ir piešimas ant tvoros.

Rugsėjo 19 d. 15 val. Vilniaus dailės akademijos studentų performansas „Kubas“.

Rugsėjo 22 d. 16 val. Kūrybinės dirbtuvės su menininku Ernestu Veikučiu. Siūlų grafika ant drobės.

Rugsėjo 24 d. Tatuiruočių diena. 15 val. mini tatuiruotės su studijos „Tatto Virus“ meistrėmis Jekaterina, Daniele, Natalija (Klaipėda) ir Juste Zarembaite (Vilnius). 17 val. Susitikimas su tatuiruočių studijos „Danis Tattoo“ įkūrėju Danieliumi Djačkovu.

Išsami informacija apie renginius bus skelbiama ir nuolat atnaujinama KKKC feisbuko paskyroje: https://www.facebook.com/klaipedoskulturukomunikacijucentras

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Esant karantino ribojimams, lankytojų prašoma laikytis saugumo reikalavimų.

Leave a Reply