Jono Šliūpo muziejus kviečia į susitikimą su tapytoju Andriumi Miežiu

2022 m. spalio 13 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus kviečia į vilą „Ramybė“, kur vyks susitikimas su menininku Andriumi Miežiu. Tai jau trečiasis muziejaus susitikimų su kūrėjais ciklo renginys, šįkart pakviesiantis atrasti siurrealizmo filosofijai būdingas potekstes ir poparto lyrizmą.

Tapytojas Andrius Miežis. Organizatorių archyvo nuotr.
Tapytojas Andrius Miežis. Organizatorių archyvo nuotr.

Popsiurrealistu save pristatančio Andriaus Miežio tapyba – lengvai atpažįstama ir mėgstama, ypač tarp užsienio kolekcininkų, o pastaraisiais metais, persikėlusi ir į virtualią erdvę, atrasta ir noriai reflektuojama gausių menininko kūrybos stebėtojų.

Spalvomis, kasdienybės kalambūrais sproginėjantys, kosminius ir vidinius demonus demaskuojantys menininko kūriniai inspiruojami, anot paties kūrėjo, kasdienybės ir jos herojų. Žmogiškomis savybėmis apdovanotos antropomorfinės, kaukėtos, į aktualizuotą mitologinį siužetą įtraukiamos būtybės čia veikia nepaklusdamos gyvenimo logikai ir sąmonės kontrolei – tad kokį pasaulį regi kūrėjas? „Mano darbai skirti žmogui, turinčiam vaiką širdyje ir kosmosą galvoje“, – sako A. Miežis ir prasitaria, kad nesiekia savo kūriniais šokiruoti ir nesisvaido apokaliptinėmis pranašystėmis. Nors kurdamas ir stengiasi išstumti save iš komforto zonos, tapytojas sako, kad tiek gyvenime, tiek kūryboje labiausiai vertina ramybę ir balansą: „Stengiuosi būti maksimaliai sąžiningas sau ir kuriamam kūriniui. Noriu, kad pasaulis nebūtų toks rimtas, nes nuo to nukenčia daug žmonių. Viliuosi, kad mano darbai priverčia nusišypsoti ir pažiūrėti į pasaulį kitu kampu.“

Įdomiam pokalbiui ir atvirai diskusijai apie tapytojo Andriaus Miežio kūrybos ir kasdienybės paviršių, gelmes ir galaktikas Jono Šliūpo muziejus kviečia spalio 13 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Susitikimas vyks viloje „Ramybė“, Vytauto g. 54, Palangoje.

Esant ribotam vietų skaičiui, lankytojai kviečiami registruotis iš anksto el. paštu: j.sliupo.muziejus@lnm.lt arba tel. 8 698 16053.

Jono Šliūpo muziejaus informacija

Leave a Reply