Jono Šliūpo muziejaus susitikimai. Atvirai ir drąsiai su Mariumi Povilu Eliju Martynenko

Jau pakvietęs į kone dešimt susitikimų su kūrėjais ir menininkais, Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus lapkričio 30 d. 17 val. gręžiasi į jaunimą ir kviečia į susitikimą Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“. Čia renginio svečių lauks susitikimas su jaunosios kartos aktoriumi, dramaturgu, rašytoju ir performatyviosios poezijos – slemo – kūrėju Mariumi Povilu Eliju Martynenko.

Susitikimo metu kviesime išgirsti ne tik apie autoriaus kūrybą, bet ir apie turtingą jo profesinį kelią. Susirinkusiųjų laukia atviras pokalbis apie tai, kaip studijavęs filosofiją, metus laiko gyvenęs vienuolyne o paskui bandęs studijuoti vertimą, jis visgi pasuko į aktorystės kelią.

Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejuje rugsėjo 17 d. pirmą kartą vyko Palangos miesto savivaldybės remiamo projekto ,,Muziejus keičia(si)…“ slemo kūrybinės dirbtuvės ir varžytuvės, skirtos jaunimui. Šia veikla buvo siekiama paskatinti Palangos ir regiono jaunimą kurti, išreikšti save per kūrybą ir išdrįsti prabilti ant scenos slemuojant. Apie slemą prabils ir M. P. E. Martynenko, vienas žymiausių slemerių Lietuvoje – jis 2016-ųjų Europos slemo čempionate Belgijoje tapo III vietos nugalėtoju. Susitikimo metu bandysime suprasti, kaip ši sakytinės poezijos forma paveikia žmones, leidžia laisvai, neįspraudžiant savęs į rėmus išreikšti mintis ir kalbėti apie tai, apie ką kalbėti nedrįstame ar nesiryžtame.

M. P. E. Martynenko į savo kūrybą naujumo įneša ne tik dėl vartojamos leksikos, bet ir dėl atvirumo ir drąsos kalbėti apie savo asmeninio gyvenimo patirtis, kamuojančias problemas. Pasak  paties autoriaus, „galiu rašyti tekstuose tik apie tas patirtis, kurias esu patyręs savo kailiu“. Todėl gyvos ir išgyventos istorijos autoriaus kūryboje įtraukia ir sujaudina skaitytoją. Susitikimo metu bus pristatyta ir naujausia autoriaus knyga ,,Kaip tau už 16 eurų“, o joje, anot autoriaus, „(…) dviejų vaikų gimimas, skyrybos, akies praradimas, tėvo kalėjime lankymas, transcendentalios patirtys ir mirties bei gyvybės artumas. Daugybė dalykų, nesutilpsiančių į šią anotaciją“. 

Jono Šliūpo muziejuje vykstant renovacijos darbams, susitikimas su rašytoju vyks Palangos atviroje jaunimo erdvėje „Be stogo“ (Vytauto g. 106 / Jūratės g. 42, kampinis namas, II aukštas) 2022 m. lapkričio 30 d., trečiadienį, 17.00 val.

Renginys nemokamas, tačiau kviečiame registruotis el. paštu: j.sliupo.muziejus@lnm.lt.

Lietuvos nacionalinio muziejaus informacija

Leave a Reply