Istorinių komiksų dirbtuvės: Klaipėdos įvykiai XIX a. II dalis

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) vasario 18 d., šeštadienį, 12.00 val. vyks tradicinės nemokamos istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės „Klaipėda: XIX a. II pusė”, dalyvaus istorikas dr. Klaidas Perminas ir komiksų kūrėja, grafikė Lina Itagaki.

Plakatas_19_a_2

Nuolatiniai istorinių komiksų kūrybinių dirbtuvių lankytojai žino – KKKC Meno kieme jų laukia nenuobodžios, nuotaikingos ir neįtikimų miesto istorijų kupinos paskaitos, kuriose Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto lektorius dr. Klaidas Perminas pateikia ne tik istorinių žinių apie uostamiestį, bet ir mažai kam žinomų faktų, mitų, legendų ar paslapčių. Pasak lektoriaus, į šiuos užsiėmimus renkasi daug įvairaus amžiaus motyvuotų, išsilavinusių ir smalsių žmonių, todėl tenka pasistengti, norint juos nustebinti.

Per iki šiol vykusias paskaitas Klaipėdos istorija nuosekliai apžvelgta nuo pat akmens amžiaus iki XIX šimtmečio. XIX a. mieste būta tiek daug istorinių, kultūrinių, ekonominių įvykių ir reiškinių, kad visko sutalpinti į vieną paskaitą buvo neįmanoma ir teko ją dalinti į dvi dalis.

Kūrybinių dirbtuvių dalyviai tradiciškai bus kviečiami mokslininko paskaitą ne konspektuoti raštu, bet, padedami grafikės Linos Itagaki, savo įžvalgas dokumentuoti komiksų piešiniais.

 

Apie dirbtuves

KKKC Meno kiemo inicijuotų netradicinės formos istorinių komiksų dirbtuvių tikslas – mokslo ir meno jungtis. Mokslo sričiai atstovaujantis Klaipėdos universiteto lektorius, istorikas-archeologas dr. Klaidas Perminas dirbtuvių dalyvius supažindina su žinoma ir nežinoma uostamiesčio istorija, mitais, legendomis, paslaptimis. Mokslininko pasakojimai tampa inspiracija meninei veiklai – komiksų kūrimui. Meno sričiai dirbtuvėse atstovaujanti profesionali grafikė, iliustratorė Lina Itagaki dalyvius supažindina su komiksų žanro ypatybėmis, atlikimo technika ir kitais kūrybos niuansais. Šio kūrybinio proceso rezultatas – nuotaikingas komiksų žurnalas zinas su visų dalyvių darbais.

Vasario 18 d., šeštadienį, 12 val. KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) istorinių komiksų kūrybinės dirbtuvės „Klaipėda: XIX a. II pusė”, lektoriai – istorikas Klaidas Perminas ir grafikė Lina Itagaki (nemokamai, dalyvių skaičius ribotas, būtina registracija el. paštu: inga@kkkc.lt arba tel. 8 618 14506).

Leave a Reply