„Faktas-forma”: kviečia meno festivalis

Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) Klaipėdos skyrius organizuoja formos menui skirtą festivalį „Faktas-forma”. Tarptautinis festivalis, prasidėjęs rugpjūčio 2 d. KKKC Parodų rūmuose atidaryta paroda „Sekcija”, savo veiklą tęs 2019 m. rugpjūčio 9 d., penktadienį, Klaipėdos pilies muziejuje rengiamu forumu „Atminties kultūra” bei dar dviem Lietuvos ir Lenkijos menininkų parodomis.

Faktas_Forma

Festivalio programa

Paroda „Sekcija” (KKKC Parodų rūmai, Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).

„Sekcija” yra įvadinė tarptautinio formos meno festivalio „Faktas-Forma” paroda. Ši paroda frazuoja dileminį klausimą: pirma faktas, tada forma, ar pirma forma ir tik tada – faktas? Kartais menininko mintys įfaktina kūrinio atsiradimo prasmę, kuri aprašymuose pateikiama žiūrovui, o kartais paliekama lankytojų interpretacijoms be menininko egoistiško Formos būties išaiškinimo. Taip šioje parodoje sugrupuoti meno kūriniai, tikėtina, praplečia kamerines skulptūrinės formos, objekto, instaliacijos meno perspektyvas ir edukuoja žiūrovus.

Paroda veiks iki 2019 m. rugsėjo 1 d.

Rugpjūčio 9 d. 13 val. forumas „Atminties kultūra” (Šiaurinė kurtina, Pilies muziejus, Priešpilio g. 2, Klaipėda).

Forumo tikslas yra paskatinti atkreipti dėmesį į atminties kultūros ženklus, vizualinę formos meno kultūrą miesto erdvėse, jų pasiūlą, formos / erdvės meno sampratą ir užmegzti diskusiją atminties kultūros tema. Tikimės, kad profesionalų apžvalgos / nuomonė, institucinis dėmesys ir visuomenės edukacija lems aktyvesnę diskusiją, įsiklausymą į atminties ženklų temą, įvietinto meno, visuomenės ir meno bendruomenės bei miesto vizualinės kultūros pasiūlą. Pranešėjai: menotyrininkas Ernestas Parulskis, architektas prof. Algis Vyšniūnas, LDS Vilniaus skulptorių sekcijos pirmininkė Aušra Jasiukevičiūtė, istorijos mokslų daktarė Rasa Čepaitienė, rašytoja, kuratorė Paulina Pukytė ir kt.

Rugpjūčio 9 d. 16 val. paroda „Faktas-forma” (Šiaurinė kurtina, Karlo poterna, Pilies muziejus).

Forma yra viena iškalbingiausių kompozicijos dalių ir atspindi menininko individualybę, sugebėjimą jausti ir mąstyti savaip, savo kūryboje pakilti į naują kokybės lygį. Faktas žymi istorinės realybės momentą. Esame istorijos dalis ir mūsų kūryba jau yra faktas. Menininkų įtrauktis į istorinių vertybių lobyną ir jų skulptūrinių formų, instaliacijų bei skulptūrinių objektų integracija muziejaus ekspozicijose yra vienas iš projekto tikslų. Siekdami istorinių faktų interpretacijų galimybes išvysti meno kūriniuose, meno kūrinių formose, Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyrius šiam projektui susitelkia bendrystei su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, kuris atsinaujinęs ir naujai atvėręs Klaipėdos Pilies erdves, tampa patrauklus meno vartotojo provokacijai.

Parodos „Faktas-forma” kūriniai bus integruoti į Klaipėdos piliavietės šiaurinėje kurtinoje bei Karlo poternoje esančias interaktyvios archeologijos ekspozicijas. Parodoje dalyvauja menininkai: Arvydas Ališanka, Aurimas Anusas, Aušra Jasiukevičiūtė, Daiva Ložytė, Danutė Garlavičienė, Jurga Užkurnytė, Kęstutis Dovydaitis, Marius Strolia, Mindaugas Šnipas, Romualdas Inčirauskas, Saulius Milašius, Aušra Jasiukevičiūtė, Daumantas Kučas, Remigija Vaitkutė, Romas Klimavičius.

Rugpjūčio 9 d. 16 val. Gdansko dailės akademijos Skulptūros katedros dėstytojų ir jų asistentų metalo meno kūrinių paroda (Pilies muziejaus Šiaurinės kurtinos II a.).

Gdansko dailės akademija buvo įkurta 1945 m. Beveik nuo pat pradžių ji kūrė charakteringą meninės raiškos kalbą, gerai atpažįstamą Lenkijoje. Gdansko dailininkų kūriniai iki šiol pasižymi tvirtais klasikinio meno pagrindais ir šiuolaikišku požiūriu – yra atviri eksperimentams ir netikėtiems sprendimams. Parodoje dalyvauja 16 profesionalių Lenkijos menininkų / skulptūros dėstytojų: Małgorzata Kręcka-Rozenkranz, Dariusz Sitek, Magdalena Schmidt-Góra, Marek Elsner, Małgorzta Wiśniewska, Mariusz Białecki, Mariusz Burdek, Przemysław Trześniak, Alicja Bulawka-Fankidejska, Tomasz Skórka, Tomasz Sobisz, Wojciech Sęczawa, Adriana Majdzińska, Jan Szczypka, Marek Targoński ir Marcin Plichta.

Parodos veiks iki 2019 m. rugsėjo 9 d.

LDS Klaipėdos skyriaus informacija

Leave a Reply