Ekskursijos saukiškosios pasąmonės labirintais ir mokslo intervencija tapyboje

Klaipėdos kultūrų komunikacijų Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) nuo balandžio 3 d. veikiančios Šarūno Saukos tapybos parodos „Žmogus su Saukos veidu” metu kviečiame ne tik į ekskursijas po parodą, bet ir dalyvauti seminaruose bei pažinti techninę ir mokslinę tapybos pusę.

S_Sauka_Autoportretas arbatinuke. 1978

Šarūnas Sauka. Autoportretas arbatinuke. 1978.

Seminarai „Chemija bei tapybos alchemija”

Seminaruose „Chemija ir tapybos alchemija” vyresnių klasių moksleivių grupėms ir studentams bus pristatomos tapyboje naudojamų dažų technologijos: įvairių dažų gamyba, jų savybės ir skirtumai, natūralių pigmentų gavyba, analizuojama tapybos raida ir priemonių naudojimas meno istorijos kontekste. Atlikdami kūrybinę užduotį, dalyviai galės praktiškai išbandyti spalvų maišymo principus. Seminarai organizuojami bendradarbiaujant su Klaipėdos Vydūno gimnazija. Ieškoti meno ir mokslo dermės padės dviejų skirtingų sričių – chemijos ir tapybos – ambasadorės: Klaipėdos Vydūno gimnazijos chemijos mokytoja Jūratė Dirginčienė ir tapytoja Irma Leščinskaitė.

Seminarai vyks:

Balandžio 14, 21, 28 d., gegužės 5 d. (ketvirtadieniais) 13.30 val. – vyresnių klasių moksleiviams ir studentams. Seminaro lektorės – Jūratė Dirginčienė ir Irma Leščinskaitė. Būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 860221167.

Balandžio 16 d. (šeštadienį) 12 val. suaugusiųjų ir jaunimo grupei. Seminaro lektorės – Jūratė Dirginčienė ir Irma Leščinskaitė. Būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 860221167.

Ekskursijos po parodą

Trečiadieniais iš anksto užsiregistravę pavieniai lankytojai už tą pačią bilieto kainą galės dalyvauti pažintinėse ekskursijose ir apžiūrėti parodą su vadovu. Trečiadieniais ekskursijos vyks 11.00, 13.00, 14.00 val. (ves Rūta Petniūnaitė), 15.00, 16.00, 17.00 val. (ves menotyrininkė Rūta Jakštonienė).

Moksleivių, studentų ir suaugusiųjų grupės Parodų rūmuose tradiciškai laukiamos nuo trečiadienio iki penktadienio – iš anksto užsiregistravusiems kolektyvams taip pat bus organizuojamos ekskursijos po parodą su vadovu.

Ekskursijoms būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 860221167.

Parodų lankymas ir ekskursijos mokamos: suaugusiesiems – 2,90 EUR, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems, pateikusiems dokumentą, – 1,45 EUR.

Šeimų ir jaunimo šeštadieniai

Balandžio mėnesio šeštadieniniuose kūrybiniuose užsiėmimuose suaugusiesiems ir šeimoms su vyresnio amžiaus vaikais (nuo 16 m.) bus analizuojami saukiškieji pasauliai: remdamiesi Šarūno Saukos kūriniais, pasitelkę grafikos technikas (linoraižinį, monotipiją), gilinsimės į dėmių, siluetų ir linijų kompozicijas. Asambliažui skirto užsiėmimo metu kursime trijų dimensijų koliažą – dadaizmo meno eksperimentais paremtą kūrinį, kuriam būdingas nemeninių objektų, „raedy-made’ų” (gatavų daiktų) jungimas.

Balandžio 9 d. 11.15 val. „Dėmė ir spalva”. Kūrybinis grafikos (linoraižinio) užsiėmimas suaugusiesiems, šeimoms ir jaunimui (nuo 16 m.).

Balandžio 23 d. 11.15 val. „Asambliažas”. Kūrybinis užsiėmimas suaugusiesiems, šeimoms ir jaunimui (nuo 16 m.).

Balandžio 30 d. 11.15 val. „Jungtis”. Kūrybinis chromatinės ir achromatinės monotipijos užsiėmimas suaugusiesiems, šeimoms ir jaunimui (nuo 16 m.).

Užsiėmimai mokami. Būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 860221167.

Leave a Reply