Ekskursijos po Salvadoro Dali parodą: per Dantės pragarą į rojų

Ne vieno žiūrovo sąmonėje ir atmintyje pėdsaką palikusi jau pasibaigusi Šarūno Saukos paroda „Žmogus su Saukos veidu” perteikė gyvenimo absurdo parodijos, chaoso ir pasaulio kaip pragaro vaizdinius. Šiuo metu KKKC Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) eksponuojama žymiausio ir ekstravagantiškiausio siurrealisto Salvadoro Dali paroda pateikia kitokią – Dantės „Dieviškosios komedijos” pragaro interpretaciją ir tęsia kelionę per skaistyklą į rojų.

Dali_paroda_Nerijaus_Jankausko_foto

Salvadoro Dali parodos “Dieviškoji komedija” ekspozicija. Nerijaus Jankausko nuotr.

Salvadoro Dali kūryba apima labai platų savirealizacijos spektrą. Pasaulinėje meno istorijoje savo vardą įrėžęs tapytojas dirbo ne tik su drobe ir aliejiniais dažais – kūrybinį potencialą jis išnaudojo ir tokiose srityse kaip baldų dizainas, animacija, kinematografija, taikomoji dailė. Ne išimtis ir iliustracija. Šiuo metu Parodų rūmuose eksponuojamoje Salvadoro Dali parodoje „Dieviškoji komedija” lankytojai kaip tik ir turi progos susipažinti su šia garsiojo ispanų siurrealisto kūrybos sritimi. Beje, visas S. Dali sukurtas Dantės poemos iliustracijų ciklas – 100 ksilografijų – Lietuvoje eksponuojamas pirmą kartą.

Savo ruožtu KKKC Parodų rūmų komanda kviečia registruotis ir dalyvauti ekskursijose su gidu po Salvadoro Dali parodą „Dieviškoji komedija”, atrasti kitokį Dali bei pamatyti atpažįstamų darbų reinkarnacijas tekstilės darbuose.

Ekskursijos po Salvadoro Dali parodą „Dieviškoji komedija” organizuojamos gegužės 28 d. (šeštadienį) 12.30 val., birželio 1 d. (trečiadienį) 12 ir 14 val., būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 8 602 21167.

Parodų lankymas ir ekskursijos mokamos: suaugusiesiems – 2,90 Eur, moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems, pateikusiems dokumentą, – 1,45 Eur.

Šeimų ir jaunimo šeštadieniai

Salvadoro Dali parodos eksponatai inspiruos ir šeštadienines kūrybines dirbtuves, skirtas suaugusiesiems, šeimoms bei jaunimui. Jų metu siūlome pažintį su keliomis grafikos technikomis: pirmosiose dirbtuvėse bus galima susipažinti su ksilografija ir etapine chromatine iškiliaspaude spauda naudojant linoraižinį, antrosios dirbtuvės bus skirtos literatūros kūrinio iliustracijai.

Birželio 4 d. 11 val. šeimų ir jaunimo šeštadienis „Ksilografija ir linoraižinys: dekompozicinė chromatinė spauda”.

Birželio 11 d. 12 val. šeimų ir jaunimo šeštadienis „Iliustracija”.

Užsiėmimai mokami. Būtina išankstinė registracija el. paštu: edukacija@kkkc.lt arba telefonu 8 602 21167.

Leave a Reply