„Aukso paukštė” atskrieja Klaipėdos folkloro ansambliui „Alka”

Aukso_pauksteLietuvos nacionalinis kultūros centras šiemet paskelbė metų geriausiais dvylika Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų ir jų vadovų. Vienas iš ansamblių – Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis „Alka” įvertintas kaip geriausias 2018 m. miesto folkloro ansamblis. Aukščiausias šalies mėgėjų meno apdovanojimas „Aukso paukštė” bus įteiktas gegužės 18 d. 19.00 val. Klaipėdos Pilies muziejaus Šiaurinėje kurtinoje.

Šventinio renginio metu folkloro ansamblis „Alka” (vad. Elena Šalkauskienė ir Ingrida Žmijauskienė) rodys teatralizuotą folkloro programą „Ernstas Vilhelmas Berbomas”.

Ernstas Vilhelmas Berbomas – viena iškiliausių XIX a. pradžios Pamario krašto asmenybių. Gimęs Klaipėdoje, dirbęs Klaipėdos miesto burmistru, bet didžiąją gyvenimo ir veiklos dalį Berbomas praleido Muižės dvare (Kintų sen.). 1841 m. vyriausybė paskyrė jį vyriausiuoju Kuršių marių žūklės prievaizdu (fišmeisteriu). Išsilavinęs ir talentingas žvejybos prievaizdas ne tik įvedė žvejybos tvarką Kuršių mariose, bet ir garsėjo kaip šviesus ir talentingas žmogus: mokėjo nemažai kalbų, tyrinėjo šio krašto žvejų gyvenimą, rinko liaudies dainas, žvejybos terminus, įdomius liaudies žodžius bei papročius. Jo dėka turime Kuršmarių vėtrunges – pamario krašto žvejų kaimų ženklus. Už nuopelnus Pamario raštui viena iš Klaipėdos miesto gatvių pavadinta Vilhelmo Berbomo vardu.

Programos metu pamatysite ir išgirsite ne tik Mažosios Lietuvos šokius, dainas, bet ir originalius tuometinės vyriausybės raštų tekstus, kuršininkų kalbą, dainas, kurias užrašė Vilhelmas Berbomas. Programos konsultantė dr. Dalia Kiseliūnaitė.

Šis renginys įtrauktas į tarptautinę „Muziejų nakties” programą.  Esant geram orui renginys vyks lauke. Įėjimas nemokamas.

Maloniai kviečiame.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply