Atvelykis – šventė mažiesiems Klaipėdos senamiestyje

Klaipėdos etnokultūros centras 2022 m. balandžio 24 d., sekmadienį, 14.00 val. kviečia į Atvelykio šventę (vaikų Velykėles), vyksiančią Klaipėdos senamiestyje: Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme (Bažnyčių g. 4), Meno kieme (Daržų g. 10) ir Klaipėdos lėlių teatro kiemelyje (Vežėjų g. 4). Velykų laikotarpis baigiasi Atvelykio švente, prabėgus savaitei po Šv. Velykų. Todėl tradicinėje vaikų Velykėlių šventėje lauksime tėvelių su vaikais, senelių su anūkais, krikštatėvių ir visų kitų gerų žmonių, norinčių turiningai praleisti sekmadienio popietę.

Vytauto Petriko nuotr.
Vytauto Petriko nuotr.

Pažadais gyvas nebūsi, todėl išvardinsime, kas gi ten Jūsų laukia. Šventė vyks trijuose, vienas šalia kito esančiuose, kiemuose, dėl to bus galimybė per visus juos pereiti ir patirti, pavyzdžiui, kaip reikia išraižyti medinį paukštelį, pasigaminti laivelį arba birbynę, kitokius medinius žaislus (tarškalus, vilkelius).

Atvelykio šventė negali būti visavertiška be tikrų kiaušinių marginimo, tai yra faktas. Kartu su pačiais mažiausiais šventės dalyviais irgi marginsime kiaušinius, tik ne bet kokius, o ypatingus… popierinius. Dar turėsime galimybę pasipuošti odinius „margučius magnetukus“ ir apyrankes bei išsiraižyti savo inicialus ar kokį nors kitokį simbolį ant molinių kiaušinių. Užsiimsime skiautinių lėlyčių gamyba, nes gerą draugą, nors ir medžiaginį, visiems reikia turėti!

Matyt, nereikia sakyti, kad tokioje šventėje būtinai ridensime margučius, skanausime kiaušinienės, šoksime ir dainuosime. Žaisime, žaisime, žaisime! Muzikuos, linksmins ir linksminsis bei pavasariška nuotaika dalinsis vaikų folkloro kolektyvai. Atvelykyje taip pat mušim būgną tol, kol ranka ir skruostai paraudonuos. O minėjau, kad vaikų Velykėlėse bus dar ir triušių: šokoladinių ir… gyvų?

Taigi, laukia daug linksmybių, skirtų tiek mažiausiems, tiek didesniems mūsų bičiuliams. Būtų keista tokį gerą susibūrimą praleisti, todėl pasižymėkite kalendoriuje, kad balandžio 24 d. (sekmadienį) 14.00 val. jau turėsite ką veikti.

Iki susitikimo Atvelykio šventėje!

***

Renginio metu privaloma laikytis LR Vyriausybės nustatytų sveikatos saugos taisyklių ir rekomendacijų. Renginys gali būti fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti publikuoti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose medijos priemonėse.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply