Advento vainikas. Nuotolinės praktinės dirbtuvės

Metai artėja prie pabaigos ir netrukus įžengsime į adventą – keturių savaičių laikotarpį, skirtą pasiruošti šv. Kalėdoms. Graži šio susikaupimo meto tradicija – namuose pakabinti ar pastatyti advento vainiką su keturiomis žvakėmis, kurios paeiliui uždegamos sekmadieniais. Manoma, kad ši tradicija pirmiausiai radosi Mažojoje Lietuvoje, o paskui pasklido ir po kitus Lietuvos kampelius.

Organizatorių archyvo nuotr.
Organizatorių archyvo nuotr.

Klaipėdos etnokultūros centras kviečia daugiau sužinoti apie advento vainiko kilmę, prasmę, reikšmę šiomis dienomis ir rengia nuotolines pynimo dirbtuves su tautodailininke, tradicinių amatų meistre Jurgita Treinyte.

Renginys vyks nuotoliniu būdu ,,Zoom“ platformoje 2020 m. lapkričio 30 d. 18.00 val. Priemonėmis pasirūpins patys dalyviai – tikimės, kad ši pasirengimo edukacijai dalis bus ne mažiau įdomi nei pats  vainiko pynimas. „Atrodo, tokiu tamsiu laiku, kai nieko advento vainikui neturi, reikia nebijoti išeiti į mišką: surinkti nukritusias pušų ar eglių šakeles, paskinti bruknių ar mėlynių šakelių, kieme ar pažįstamų sode paprašyti auginamų tujų, kukmedžių. Jei neturite džiovintų augalų, advento vainiką galima puošti tuo, kas po ranka, arba palikti tik supintas žalumos šakeles“, – pasakoja Jurgita Treinytė.

Užsiėmimų kaina – 2.90 Eur, trukmė – 2 val. Registracija vyksta ČIA iki lapkričio 25 d.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply