„10 tiltų kieme“ – džiazas ir filmo „Pelėdų kalnas“ peržiūra

Klaipėdos senamiesčio širdyje – Meno kieme – neseniai įsikūręs 10 TILTŲ KIEMAS (Bažnyčių g. 6, Klaipėda) nuo pat pradžių kėlė sau tikslą tapti vieta, į kurią norisi ateiti ne tik dėl skanaus maisto ar galimybės jaukiai praleisti laiką su draugais, bet ir dėl kultūros renginių bei prasmingų susitikimų. Rugpjūčio 4 d. svetingi šeimininkai kviečia į džiazo koncertą, rugpjūčio 6 d. – į filmo peržiūrą ir susitikimą su režisieriumi.

Filmas „Pelėdų kalnas“. Luko Juzėno nuotr.
Filmas „Pelėdų kalnas“. Luko Juzėno nuotr.

Rugpjūčio 4 d., trečiadienį, 19 val. kieme vyks džiazo koncertas „Saulius Šiaučiulis TRIO“. Saulius Šiaučiulis – kompozitorius, aranžuotojas, puikus pedagogas ir, anot kai kurių Lietuvos kritikų, vienas geriausių tradicinio džiazo atlikėjų. Drauge su S. Šiaučiuliu muzikuos klaipėdiečiai Laimonas Urbikas (saksofonas) ir Edmundas Federavičius (mušamieji).

Rugpjūčio 6 d., penktadienį, 20 val. – filmo „Pelėdų kalnas“ peržiūra ir susitikimas su režisieriumi Audriumi Juzėnu.

Penktadienio vakarą kieme svečiuosis kino režisierius, scenaristas, prodiuseris A. Juzėnas. Drauge diskutuosime apie kiną ir jo užkulisius, po pokalbio bus demonstruojamas filmas „Pelėdų kalnas“.

„Pelėdų kalnas“ – tai istorija apie 1947–1952 m. Lietuvoje susiklosčiusius politinius ir istorinius įvykius, partizanų ryžto ir nešamos žinios kelionę, pralietą kraują, herojų tarpusavio meilę bei santykius, pokario kartą, tvyrojusią baimę būti nubaustam, ištremtam ar nužudytam, bet taip ir nenumalšinusią nepriklausomybės šauksmo. Tai istorija apie viltį, apie beatodairišką riziką priešintis vardan laisvės. Vardan tautinės, socialinės ir, pagaliau, paprasčiausios žmogiškos laimės.

Filmo režisierius – Audrius Juzėnas, scenarijaus autorius – Pranas Morkus. Vaidina: Aidas Jurgaitis, Arnas Danusas, Paulina Taujanskaitė, Anastasija Marčenkaitė, Aleksas Kazanavičius, Aldona Bendoriūtė, Adomas Jasiukėnas, Rūta Šmergelytė, Mantas Zemleckas, Darius Meškauskas, Aleksandr Špilevoj, Aleksandra Metalnikova, Dainius Svobonas ir kt.

Drama, istorinis, istorinė meilės drama. N-16

NEMOKAMAI, peržiūra finansuojama Klaipėdos miesto savivaldybės.

Informuojame, kad renginyje bus filmuojama ir fotografuojama.Būtina laikytis SAM rekomendacijų.

„10 tiltų kiemo“ informacija

Leave a Reply