Žiemos koncertų horizontai

Įpusėjusi žiema kūnus gaivina šerkšno adatėlėmis, o Klaipėdos koncertų salėje sielas gaivina muzika. X koncertinis sezonas tęsiasi ir intriguoja klausytojus plačiais koncertų horizontais. Domėkitės, ateikite, klausykite, išgirskite ir būkite palaiminti!

KKS-tinklapis-AFISA_0117_LT

Sausio 17 d., penktadienis, 18 val.

Edukacinis projektas „Grojame pasakėčią“

Linas Zubė (scenarijaus autorius, režisierius ir aktorius)

Laima Jedenkutė (muzika)

Vidas Bizauskas (piešinių projekcija)

Klaipėdos Brass kvintetas:

Vilmantas Bružas (vadovas, trimitas), Alius Maknavičius (trimitas), Steponas Sugintas (trombonas), Algirdas Ulteravičius (valtorna), Jurgis Dargis (tūba)

Koncerte visai šeimai „Grojame pasakėčią“ vėl susitiksime su aktoriumi Linu Zube ir Klaipėdos brass kvintetu. Šį kartą variniai pučiamieji instrumentai gros… pasakėčią!

Projekte skambančią muziką sukūrė kompozitorė Laima Jedenkutė. Ji pasakoja: „kūrinį rašiau pagal labai mielą ir šmaikštų L. Zubės scenarijų. Bandžiau atrasti charakteringus personažus atitinkančią muziką, bet tuo pačiu ir nelabai sudėtingą, nes kažikuriems mažiesiems klausytojams tai bus pirmoji pažintis su varinių pučiamųjų kvintetu. Atlikėjai gros ne tik savo įprastais, bet ir  neregėtais negirdėtais instrumentais – šalmėjais (schalmei).“

Lino sekamose pasakėčiose atgis saulytė, ežiukas, žiogas, skruzdėlė, musė, kiškis, vėžlys, ožys, lokys, asilas, beždžionė, varlės ir kiti linksmi sutvėrimai. Paklausykime jų!

 Bilietai – 15 Lt | „Šeimos bilietui“ taikoma 30 proc.

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

 KKS-tinklapis-AFISA_0121_LT

Sausio 21 d., antradienis, 18 val.

„Fortepijono horizontai: nuo klasikos iki avangardo

Pavel Yeletskiy (fortepijonas, Baltarusija)

Programoje: Anton Webern, Ludwig van Beethoven, György Kurtág, Robert Schumann

Jaunosios kartos pianistas Pavel Yeletskiy Klaipėdos koncertų salėje debiutuos rečitaliu „Fortepijono horizontai: nuo klasikos iki avangardo. Epigrafu  savo programai jis pasirinko žymus filosofo E. Kanto išsireiškimą:  „žvaigždėtas dangus virš manęs ir moralinis dėsnis manyje“ /„der gestirnte Himmel über mir und das moralische Gesetz in mir“.

Šiame koncerte turėsime progą išgirsti retai atliekamus naujosios Vienos klasiko A. Weberno ar vengrų autoriaus G. Kurtago kūrinius.

Bilietai – 20, 30 Lt | Nuolaidos galioja

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

 KKS-tinklapis-AFISA_0124_LT

Sausio 24 d., penktadienis, 18 val.

„Jūros atspindžiai“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistas Linas Valickas (smuikas)

Programoje: Igor Stravinskij, Arvo Pärt, Eduardas Balsys, Dmitrij Šostakovič

Programoje „Jūros atspindžiai“ Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos to paties pavadinimo E. Balsio kūrinį, taip pat I. Stravinskio ir D. Šostakovičiaus orkestrinius opusus. Jie iš atlikėjų reikalaus ne tik techninės meistrystės, bet ir susitelkimo, ansamblinės darnos. Juolab, kai programa bus atliekama be dirigento.

Solo partiją A. Pärto kūrinyje grieš orkestro koncertmeisteris L.Valickas.  Pasak S. Sondeckio, „Linas labai geras smuikininkas, pats gerai groja solo, puikiai veda ne tik grupę, bet ir visą orkestrą. Tikras koncertmeisteris.“

Bilietai – 20, 30 Lt | Nuolaidos galioja

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

 KKS-tinklapis-AFISA_0130_LT

Sausio 30 d., ketvirtadienis, 18 val.

„Virgilijus Noreika: Mano Lietuva

Virgilijus Noreika (tenoras)

Dainius  Puišys (baritonas)

Vytautas Lukočius (fortepijonas)

Viktoras Gerulaitis (muzikologas, koncerto vedėjas)

Programoje: Stasys Šimkus, Juozas Gruodis, Jurgis Karnavičius, Balys Dvarionas, Vytautas Klova, Algirdas Bražinskas, Benjaminas Gorbulskis, Algimantas Raudonikis, Franz Schubert, Edvard Grieg, Charles Gounod, Georges Bizet, Gaetano Donizetti, GiuseppeVerdi, Franz Lehár, Johann Strauss, Frederick Loewe, Michel Legrand, Eduardo di Capua, Luigi Denza, Domenico Modunio, Paul Anka

Virgilijus Noreika – išskirtinė lietuvių muzikos asmenybė, operos solistas, pedagogas. Neseniai jam suteiktas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro emerito garbės vardas.  Ta proga V. Noreika pripažino, kad šiandien dainuoti gali anaiptol nebe viską – aukštas natas vis sudėtingiau pasiekti. „Vis dėlto repertuaro dar yra į valias – ketinu dainuoti ne tik šiandien, bet ir rytoj“, – sakė solistas.

Pasinaudokite reta galimybė išgirsti įžymųjį solistą gyvo garso koncerte „Virgilijus Noreika: Mano Lietuva.

Bilietai – 20, 30 Lt | Nuolaidos galioja

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

KKS-tinklapis-AFISA_0205_LT

Vasario 5 d., trečiadienis, 18 val.

„Vojažai be sakvojažų“

Antanas Taločka (klarnetas)

Jonė Punytė (fortepijonas)

Programoje: Arnold Edward Trevor Bax, Anatolius Šenderovas, Jean Françaix, Takashi Yoshimatsu, George Gershwin, Béla Kovács

Šiame koncerte klausytojų laukia nuotaikinga muzikinė kelionė po pasaulį. Angliškas santūrumas, prancūziška elegancija, Izraelio mistika, džiazuojančios Japonija ir JAV bei Venecijos karnavalas pašėlusio vengro akimis – visa tai susipins klarnetininko A. Taločkos ir pianistės J. Punytės programoje „Vojažai be sakvojažų“.

Bilietai – 20, 30 Lt | Nuolaidos galioja

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

KKS-tinklapis-AFISA_0207_LT

Vasario 7 d., penktadienis, 18 val.

„Barokinis atvirukas“

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Dirigentas Reinhard Goebel (Vokietija)

Programoje: Georg Friedrich Händel, Johann Sebastian Bach, Georg Philipp Telemann, Johann Adolf Hasse

Klaipėdos kamerinis orkestras meno vadovo M. Bačkaus iniciatyva jau keletą metų gilinasi į baroko muzikos interpretavimo paslaptis. Šįkart savaitę jie dirbs su vokiečių dirigentu R. Goebelliu, senosios muzikos grupės  „Musica Antiqua Köln“ įkūrėju ir ilgamečiu vadovu, daug diriguojančiu didelės sudėties orkestrams bei operų pastatymams.

„Jis yra vienas geriausių Europoje barokinės ir klasikinės muzikos specialistų, pats buvęs smuikininkas, – teigia M. Bačkus.

Padovanokite sau ar mielam draugui „Barokinį atviruką“! Praleiskite vakarą kartu, skambant nemariems, prieš kelis šimtmečius sukurtiems kūriniams.

Bilietai – 20, 30 Lt | Nuolaidos galioja

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

 KKS-tinklapis-AFISA_0213_LT

Vasario 13 d., ketvirtadienis, 18 val.

„Vasario vėjas“

Ansamblis „Musica Humana“

Meno vadovas ir dirigentas Algirdas Vizgirda

Solistas Robertas Beinaris (obojus)

Dalyvauja:  Renata Dubinskaitė (mecosopranas), Algirdas Vizgirda (fleita), Karolina Beinarytė (smuikas)

Programoje: Marin Marais, JeanPhilippe Rameau, Philippe Gaubert, Albert Roussel, Jean Francaix, Loreta Narvilaitė, Osvaldas Balakauskas, Anatolijus Šenderovas, Vytautas Germanavičius, Vaida Striaupaitė-Beinarienė

„Vasario vėjas“ gaivins pučiamųjų muzika, kuri prabils prancūziška ir lietuviška jos autorių kalba. Šios programos iniciatorius – obojininkas Robertas Beinaris, kuris ne tik puikiai groja, bet yra ir giliai atsidavęs pedagoginiam darbui. Jo dėka ne tik plečiasi lietuviškos muzikos obojui repertuaras, bet ir vis daugiau jaunimo pasiryžta groti šiuo instrumentu. Publika patiria įstabių grožio akimirkų, kai pakerėta klausosi švelnaus ir ilgesingo Roberto obojaus tembro.

Koncerte R. Beinariui talkins kolegos solistai ir ansamblis „Musica Humana“.

Bilietai – 20, 30 Lt | Nuolaidos galioja

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

 KKS-tinklapis-AFISA_0219_LT

Vasario 19 d., trečiadienis, 18 val.

Edukacinis projektas „Muzikos istorija su Viktoru Gerulaičiu“

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas

Viktoras Gerulaitis (muzikologas, koncerto vedėjas)

Dalyvauja Aušra Valentienė (fortepijonas, klavesinas)

Programoje: Orlando di Lasso, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Johann Sebastian Bach, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeus Mozart, Felix Mendelssohn, Walter Schuman

Ar galima choro pagalba pažinti skirtingų istorinių muzikos epochų stilius, estetines nuostatas, muzikinę kalbą? Klaipėdos choras „Aukuras“, jo meno vadovas ir dirigentas Alfonsas Vildžiūnas, bei muzikologas Viktoras Gerulaitis drąsiai atsako: taip!

Ateikite į naują edukacinį projektą ir tuo įsitikinsite. Tik vieno koncerto metu galėsite išgirsti, kokia ekstaziška buvo viduramžių (grigališkojo choralo), kokia skaidri ir nuotaikinga Renesanso, kokia didinga baroko, kokia tauri klasicizmo, kokia žmogiška romantizmo ir kokia netikėta naujausiųjų laikų muzika. Ir visa tai jums įrodys tik vienas koncertas ir vienas choras!

Bilietai – 15 Lt | Nuolaidos galioja

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

 

 KKS-tinklapis-AFISA_0227_LT_1

Vasario 27 d., ketvirtadienis, 18 val.

„Žaismingos muzikos orkestras XIV koncertuoja su Mere Popins!

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Laima Akstinaitė (režisierė)

Evelina Lozdovskaja, Donatas Želvys (aktoriai)

Muzikinis spektaklis Pamelos Travers tekstų ir Maksimo Dunajevskio muzikos motyvais

Penkerių metų gimtadienio proga „Žaismingos muzikos orkestras XIV koncertuoja su Mere Popins!

Dauguma vakystėje turbūt esame matę rusiškojo kino šedevrą „Iki pasimatymo, Mere Popins“. Subtiliai ir taikliai šiame filme išsakyta daug gyvenimiškų tiesų. Filmas žavi ir melodinga, įsimenančia muzika.

Dainuojančių aktorių ir Klaipėdos kamerinio orkestro koncerte liesis spalvingos emocijos. Merė Popins scenoje linksmai auklės vaikus ir kurs stebuklus. Žavėsimės šios „tobulybės ledi“ išvaizda bei išmintimi, o namo grįšime, prisipildę nuoširdaus gerumo.

Bilietai – 15 Lt | „Šeimos bilietui“ taikoma 30 proc.

Koncerto dieną nuolaidos netaikomos.

Leave a Reply