Žaliuonėliai. Tradicinės kanklės ir balsas

2019 m. lapkričio 21-ąją, ketvirtadienį, 18.00 val. Agota Zdanavičiūtė-Bėkštė Klaipėdos etnokultūros centre (Daržų g. 10) pristatys savo naują kūrybinį sumanymą – folklorines improvizacijas pagal žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės pasakas, pavadintas ,,Žaliuonėliais”.

Zaliuoneliai

Agota Zdanavičiūtė-Bėkštė. Eimanto Žeimio nuotr.

Agota apie save: ,,Sąlytis su lietuviškuoju folkloru prasidėjo dar vaikystėje. Tada pirmą kartą susipažinau su kanklėmis. Tačiau tik daug vėliau (nuo 2006-ųjų) kankles atradau naujai ir pasinėriau į jų magiją. Savo muzikavimą per lietuvių, o vėliau ir kitų tautų folklorą pradėjau ir tebetęsiu grupės ,,SEN SVAJA” ir folkloro projekto ,,LAIMINGUO” veikloje.”

Agota Zdanavičiūtė-Bėkštė taip pat veda individualias kanklių pamokas bei kanklių ratus, kuriuose gimsta naujos kompozicijos, persmelktos lietuvių liaudies dainų ir sutartinių motyvais. Savo solinius muzikavimus pradėjo nuo 2017 metų pavasario.

Kūrybinės kanklių muzikos kompozicijos, susipynusios su lietuviškų sutartinių, lietuvių liaudies dainų intonacijomis, tiek atlikėją, tiek klausytojus nugramzdina į pasakų pasaulio gelmę. Muzikantė tiki, kad kankliavimas yra tarsi klaidžiojimas stebuklingoje girioje besiklausant užslėptų jos garsų. Atsiversi – išgirsi.

Šiuo metu atlikėja savo kūryba atgaivina žolininkės Eugenijos Šimkūnaitės pasakas. Koncerto metu išgirsite kelis kūrinius ir iš šio naujo dainų ciklo.

Renginys nemokamas

Tai vienas iš projekto ,,Etnoreidas” ciklo ,,Etnolaboratorijos” renginių, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Klaipėdos etnokultūros centro informacija

Leave a Reply