„Žaismingos muzikos orkestras” tęsia tradicijas

Koncertas visai šeimai „Žaismingos muzikos orkestras XXI” tęsia gabiausių vaikų muzikavimo su Klaipėdos kameriniu orkestru tradicijas. Vasario 22 d., trečiadienį, 12.00 ir 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje laukiame visų mylinčių muziką mažų ir didelių klausytojų – tų, kurie patys groja muzikos instrumentais ar dainuoja, ir tų, kurie norėtų tai veikti ateityje.

Ethen_Cotta1

Ethanas Cotta. KKS archyvo nuotr.

Šįkart populiariausiame KKS edukaciniame projekte su orkestru pasirodys broliukai 12-metis Ethanas Cotta ir 9-metis Samuelis Cotta. Ypatingus jų muzikinius gebėjimus liudys Antonio Vivaldi, Luigi Boccherini bei Christiano Sindingo kūriniai, dažniausiai sutinkami atlikėjų virtuozų repertuare. Klavesino partiją koncerte atliks berniukų mama, žymi pianistė Tamami Honma. Ši aktyviai koncertuojanti šeima gyvena Saratogoje (JAV).

Ethanas Cotta praėjusiais metais koncertavo įvairiuose Kalifornijos valstijos miestuose kaip jaunimo organizacijos „Youth Focus” konkursą laimėjęs Jaunasis valstijos ambasadorius. Jis griežia smuiku nuo 5 metų. Beje, jo pirmoji mokytoja buvo iš Vilniaus atvykusi smuikininkė Natalia Klibanov, po to jį mokė Borisas Mešas, anksčiau dirbęs Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje.

Samuel_Cotta1

Samuelis Cotta. KKS archyvo nuotr.

Samuelis Cotta groja fortepijonu ir violončele. Jis taip pat yra pelnęs keletą apdovanojimų.

Abu berniukai daug koncertuoja tiek kartu su šeima, tiek su kitais kolektyvais ir net su orkestru. Jie yra goję Santa Klaros Tritono meno muziejuje, kitose San Francisko įlankos koncertinėse erdvėse. Pasirodymuose su El Camino jaunimo orkestru Ethanas griežė A. Vivaldi „Pavasarį” iš koncertų ciklo smuikui ir orkestrui „Metų laikai”, o Samuelis – Johanno Sebastiano Bacho Koncertą violončelei ir orkestrui c-moll.

Berniukai taip pat domisi matematika, sportu. Namie jie rūpinasi augintiniais – triušiu Roksiu ir pilnu žuvyčių akvariumu, padeda ruošti pamokas savo mažajai sesutei. O skambinti fortepijonu juos visus moko mama pianistė T. Honma.

„Žaismingos muzikos orkestro XXI” koncerte su Klaipėdos kameriniu orkestru Ethanas atliks A. Vivaldi „Žiemą” iš koncertų ciklo „Metų laikai” bei virtuozinę Ch. Sindingo Siuitos smuikui ir orkestrui I dalį. Samuelis grieš L. Boccherini Koncerto violončelei ir orkestrui B-dur I dalį. Renginio pabaigoje skambės abiejų broliukų atliekama A. Vivaldi Koncerto smuikui, violončelei ir orkestrui A-dur muzika.

Žaismingumo šiam projektui suteiks aktorių Laimos Akstinaitės ir Gyčio Šimelionio dalyvavimas. Tikimės, kad smagus koncertas paskatins ir klaipėdiečių šeimas muzikuoti kartu.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Loreta Narvilaitė

Leave a Reply