„Žaismingos muzikos orkestras” švenčia 10-ąjį gimtadienį!

10 metų, 22 skirtingos programos – tai didelio pasisekimo sulaukęs Klaipėdos koncertų salės renginių visai šeimai ciklas „Žaismingos muzikos orkestras”. Gimtadienis – puiki proga prisiminti ryškiausias praėjusių koncertų akimirkas, kūrinius, asmenybes ir net rekordus.

ZMO_Piecaitis

Dirigentas Mindaugas Piečaitis (kairėje) ir “Žaismingos muzikos orkestro” akimirkos. KKS archyvo nuotr.

Būtent „Žaismingos muzikos orkestro” dėka gimęs į Gineso rekordų knygą įrašytas kūrinys Catcerto su soliste kate Nora vėl skambės Klaipėdoje! Jubiliejiniame gimtadienyje dalyvaus ir jo autorius, dirigentas Mindaugas Piečaitis, kurį tikri „Žaismingos muzikos orkestro” fanai pažįsta puikiai. Gros Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras. Gimtadienį švęsime kovo 6 dieną, trečiadienį, 12.00 ir 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje.

Per dešimtmetį sukaupti įspūdžiai galėtų nugulti į didelę storą knygą. Juk jau antrojoje šio projekto programoje gimė minėtas katės ir orkestro atliekamas kūrinys. Jo premjera 2009 m. birželio mėnesį sulaukė tarptautinės žiniasklaidos dėmesio ir jau daugiau kaip 6 milijonų peržiūrų platformoje YouTube. Netrukus Catcerto buvo įtrauktas į Gineso rekordų knygą kaip pirmasis pasaulyje koncertas katei ir kameriniam orkestrui.

Kitas paminėjimo vertas renginys – tai visą Lietuvą nustebinęs „Žaismingos muzikos orkestras IX”. Ši programa buvo tokia sėkminga, kad net kelis kartus buvo parodyta Vilniuje ir Kaune bei oficialiai pripažinta geriausiu 2012 metų Klaipėdos kultūros projektu. Teatralizuotame koncerte tada skambėjo kūno perkusija, kurios triukus demonstravo svečias iš Vokietijos Michaelis Siefke, buvo grojama neįprastais instrumentais (puodeliais, dėžėmis, dideliais vandens buteliais, šlepetėmis, skambančiomis lazdomis ir kt.). Programoje dalyvavo profesionalūs Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai ir Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinės, kartu su orkestrantais sukūrę labai žaismingą nuotaiką.

Dar viena „Žaismingos muzikos orkestro” programų kryptis – miuziklų įkvėpti teatralizuoti koncertai. „Žaismingos muzikos orkestras koncertuoja su Mere Popins!” ir „Žaismingos muzikos garsų orkestras” – žinomų miuziklų įkvėpti projektai, taip pat apkeliavę skirtingas Lietuvos koncertų sales ir dėl didelio publikos susidomėjimo rodyti po keletą kartų.

Daug „Žaismingos muzikos orkestro” programų buvo skirtos gabiausių Klaipėdos, Lietuvos ir net užsienio muzikuojančių vaikų pasirodymui su Klaipėdos kameriniu orkestru. Tokių koncertų patirtis jiems buvo labai naudinga, o įspūdžiai suteikė daug džiugių emocijų.

Užtenka pristatinėti, belieka tai išgirsti ir pamatyti patiems! Šventiniuose koncertuose kovo 6 dieną scenoje išvysime solistus – buvusius projekto dalyvius Dominyką Šeibokaitę (fleita), Korneliją Kupšytę (violončelė) ir jaunuosius atlikėjus iš Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos, S. Šimkaus konservatorijos, J. Kačinsko ir J. Karoso muzikos mokyklų. Koncertą ves aktorius Simonas Lunevičius, kadaise grojęs kūno perkusijos projekte. Visa koncerto programa primins, koks spalvingas buvo „Žaismingos muzikos orkestro” dešimtmetis.

Daug jaunųjų atlikėjų ir klausytojų augo kartu su „Žaismingos muzikos orkestru”, dalis jų dabar jau patys eina profesionalių muzikų keliu arba tiesiog nuoširdžiai myli muziką. Švęskime žaismingą gimtadienį kartu!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply