„Vivat musica!“ Klaipėdos muzikinis teatras sezoną pradeda išskirtiniu koncertu

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 36-ąjį kūrybinį sezoną pradeda tradiciniu simfoninės muzikos koncertu „Vivat musica!“ 2022 m. spalio 1 d., šeštadienį, 18.30 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetų koncertų salėje.

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras. Domo Rimeikos nuotr.
Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras. Domo Rimeikos nuotr.

Koncerto programoje skambės išskirtiniai simfoninės muzikos kūriniai: Ludwigo van Beethoveno uvertiūra iš muzikos dramai „Egmontas“, op. 84 (1810), Piotro Čaikovskio uvertiūra-fantazija „Romeo ir Džuljeta“ (1880), Richardo Wagnerio operos „Parsifalis“ įžanga (1882), Gioachino Rossini operos „Šarka vagilė“ uvertiūra (1817), Alberto Ginastera šokių siuita iš baleto „Ranča“ (Estancia), op. 8 (1943) ir Manuelio de Falla siuita Nr. 2 iš baleto „Trikampė skrybėlė“ (El sombrero de tres picos) (1919).

Teatro simfoninis orkestras imasi įvaldyti sodrius pasaulio muzikos lobyno kūrinius, jų atlikimas  reikalauja didžiulės profesinės brandos ir meistriškumo. Orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis pažymi, kad džiaugiasi bei didžiuojasi orkestro darbu ir vykstančiais kūrybiniais pokyčiais. Pastaraisiais metais Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras uostamiesčio gyventojams ir svečiams suteikia progą mėgautis išskirtiniais spektaklių pastatymais ir vis dažniau simfoninio orkestro atliekamais sudėtingais kūriniais. „Prisijaukinus“ Richardo Wagnerio „Skrajojančio olando“ sodrią partitūrą,  trisdešimt šeštojo sezono pradžios koncerte bus atlikta ir R. Wagnerio specialiai 1878 m. Bairoto (Vokietija) festivaliui parašytos operos „Parsifalis“ įžanga, pilna sodrios tekstūros ir ekspresijos. Pasaulio muzikos mėgėjų pamėgtą gilaus dramatizmo persmelktą L. van Beethoveno muzikos dramos „Egmontas“ uvertiūrą keis P. Čaikovskio lyrinė baleto „Romeo ir Džuljeta“ uvertiūra-fantazija. Koncerto programa – kontrastinga, tai įrodo ir maištingojo italų kompozitoriaus G. Rossini operos „Šarka vagilė“ uvertiūra, ir ekspresyvios pietietiško kolorito siuitos iš A. Ginastera baleto „Ranča“ ir M. de Falla baleto „Trikampė skrybėlė“.

Tokie  monumentalūs kūriniai Klaipėdoje retai skamba ir tai puiki proga klausytojams mėgautis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninio orkestro vis augančia meistryste. Orkestro vyriausiasis dirigentas T. Ambrozaitis neslepia, kad didžiuojasi savo vadovaujamo kolektyvo pajėgumais, o kūrybinį džiaugsmą patiria ir kasdienių repeticijų metu: „Pastaruoju metu neapleidžia pasididžiavimo jausmas, kad sulaukėme dienos, kai galime imtis Didžiosios muzikos.“ Maestro neslepia, kad sezono pradžios koncerto programą dėliojo galvodamas apie dinamišką koncerto ekspresiją, jausmų ir potyrių pynę: „Taip, sezono atidarymo koncerto programa – puiki gilios rimtosios muzikos puokštė, perrišta „raudonu“ kompozitorių  M. de Falla ir A. Ginastera sukurtų Šokių simfoniniam orkestrui kaspinu. Tikiuosi, kad abi pusės – ir atlikėjai, ir klausytojai – bus pamaloninti šioje programoje skambėsiančiais muzikiniais opusais. Man, kaip klaipėdiečiui, labai gera, kad mūsų orkestras griežia tokią Muziką, ir kad tokia Muzika skamba mūsų mylimame uostamiestyje, – pasididžiavimo neslepia dirigentas.

– KVMT simfoninis orkestras gyvas, besimainantis, evoliucionuojantis kolektyvas, sujungiantis skirtingų tautų atlikėjus, kurie įneša į kolektyvo aplinką ir bendravimą tam tikro šarmo. Manau, kad nesame išskirtiniai savo stiprybėmis ar silpnybėmis, tačiau esame labai savitas kolektyvas, kur daugiatautiškumo dėka kolektyvo vidinė atmosfera nuolat kinta į gerąją pusę. Muzika žmones jungia, kelia nuo žemės, turtina, dvasiškai papildo, lavina ir moko gėrio. Taip ir mes – KVMT simfoninis orkestras, kaskart pradėdami naująjį teatro sezoną būsimuose darbuose muzikos atlikimo kokybiniu aspektu tarsi užbrėžiam naują siektiną brūkšnį. Dėl to labai stengiamės, skiriame daug laiko, na, ir sveikatos. Renkamės vis sudėtingesnes programas, o kaskart platesnės muzikinės drobės mus augina, grūdina ir lavina.“

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro 36-ojo seono pradžios koncertas „Vivat, musica!” – spalio 1 d., šeštadienį, 18.30 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetų koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda).

Iki spalio 31 d. klausytojai dar gali pasinaudoti galimybe įsigyti teatro abonementą, mat sezonas nestokos premjerų, edukacinių projektų, staigmenų ir klausytojų pamiltų miuziklų.

KVMT informacija

Leave a Reply