Violončelės skambesys netikėtose Klaipėdos vietose

Klaipėdos tarptautinė violončelės akademija (KIVA) sukvietė garsiausius violončelės pedagogus ir pas juos pasitobulinti panorusius jaunuosius atlikėjus net iš 15 pasaulio šalių! Įvairiakalbiai žmonės su violončelių dėklais ant pečių jau pasklido po miestą. Juos, kaip ir kitus violončelės akademijos atlikėjus bei renginio organizatorius, galima atpažinti ir iš violetinės spalvos marškinėlių, ryškiai išsiskiriančių klaipėdietiškų spalvų fone.

KIVA_07_03

Stephanas Braunas. KKS archyvo nuotr.

Ryškios violetinės afišos su kvietimu pažinti violončelės anatomiją jau kelias savaites puošia miestą ir ženklina KIVA renginių vietas. Jų yra devynios, tačiau gali atsirasti ir daugiau: birželio 28–liepos 6 dienomis būkite pasirengę violončelės skambesį išgirsti pačiose netikėčiausiose Klaipėdos vietose!

Violončelės akademijos dalyviai kiekvieną dieną pradeda kūrybinėje judesio laboratorijoje „Griežk violončele – judėk pats!”. Jie ten mokosi kūno atpalaidavimo, judesio meno, improvizacijos, kas jiems padėtų atlikėjiškoje veikloje siekti geresnių rezultatų. Užsiėmimus veda šiuolaikinio šokio teatro “Padi Dapi Fish” vadovė Agnija Šeiko bei choreografės Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Inga Kuznecova. Užsiėmimai, priklausomai nuo oro sąlygų, vyksta gamtoje arba KU Menų akademijoje esančioje šokio teatro studijoje.

A. Šeiko nuomone, „muzikos kūrinio atlikimas nėra tik statiškas natų išbėrimas į erdvę. Judesys yra neatsiejama pasirodymo dalis, padedanti atlikėjui įsijausti į kūrinį, išlaisvinti ir pademonstruoti savo muzikines interpretacijas”.

Savo naujai įgytą patirtį akademijos dalyviai demonstruos liepos 3 d., antradienį, 20 valandą Klaipėdos „Kultūros fabriko” daugiafunkcėje salėje vyksiančioje improvizuotoje violončelių ir šokio meno naktyje „Cello Dance Jam Session”. Čia jie pasirodys kartu su DJ bei šokio teatro “Padi Dapi Fish” atlikėjais. Pasak A. Šeiko, „žiūrovas bus kviečiamas į čia ir dabar kuriamą veiksmą. Žiūrovas bus laisvas judėti erdvėje, nebus sėdimų vietų. Renginį moderuosiantis violončelininkas Stephanas Braunas turi labai daug improvizacijos patirties, nemažai kūręs su šokėjais. Judesys ir garsas inspiruoja vienas kitą, niekas nesuplanuota, yra gyva ir netikėta”.

Agnija_Seiko_Foto_Kristijonas_Lucinskas

Agnija Šeiko. Kristijono Lučinsko nuotr.

Vienas iš KIVA profesorių Stephanas Braunas studijavo klasikinę ir džiazo violončelę Hamburgo ir Berlyno universitetuose. Bendradarbiavo įvairiuose projektuose su teatro trupėmis, tokiomis kaip Hamburgo „Deutsches Schauspielhaus” ar „Berliner Ensemble”, taip pat su Šiaurės Vokietijos radijo bigbendu ar grodamas kitų džiazo atlikėjų suburtose grupėse. Su savo džiazo trio pelnė I premiją Bukarešto tarptautiniame džiazo konkurse.

Violončelininkas koncertavo žymiuose festivaliuose ir koncertų salėse: Vienos valstybinėje operoje, Amsterdamo „Concertgebouw”, Paryžiaus Olimpijos teatre, violončelės festivalyje „New Directions” Kelne, Rutesheimo violončelės akademijoje, Šiaurės jūros džiazo festivalyje Roterdame, Toronto ir Monrealio džiazo festivaliuose ir kt. Kaip įvairių džiazo grupių narys įrašė daugiau kaip 20 kompaktinių plokštelių. S. Braunas dėsto Muzikos, teatro ir medijų aukštojoje mokykloje Hanoveryje ir Berlyno džiazo institute.

Pasikeitus oro sąlygoms Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje skelbtas renginys perkeliamas į KU Menų akademijos koncertų salę. Čia liepos 4 dieną, trečiadienį, 18 valandą prasidės ir nežinia kada baigsis KIVA dalyvių maratonas. Šiame violončelės muzikos maratone pasirodys visi KIVA dalyviai, skambės įvairių autorių kūriniai violončelei solo arba su fortepijonu.

Koncerto metu vienam akademijos dalyviui bus įteiktas specialus akademijos rėmėjo – Piatri. Fine String Instruments prizas – galimybė vienerius metus groti modernia vokiečių meistro Klauso Ludwigo Clemento gamybos violončele. Meistro atstovė Ieva Tranaitė ir M. Bačkus patikės šį instrumentą talentingiausiam jaunajam atlikėjui.

Visi minėti renginiai yra nemokami. Eidami per miestą atkreipkite dėmesį į violetines afišas ir būkite atidūs garsams: pro atvirus namų langus ir jaukiuose kiemeliuose jums griežia nuostabioji violončelė!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply