Violončelės festivalis KKKC Parodų rūmuose: muzikos ir multimedijos performansas

2019 m. gegužės 6–11 dienomis į uostamiestį grįžta Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas! Žymiausi šalies stygininkai ir tarptautinio pripažinimo sulaukę violončelininkai iš viso pasaulio pristatys išskirtines menines programas. Sodriai ir plačiai skambanti violončelė klausytojus įtrauks į įvairialypį jos muzikos pasaulį: nuo baroko iki šiuolaikinių kūrinių, nuo tradicinio skambesio iki eksperimentų, dalyvavimo šokio bei kino projektuose. Meno šakų įvairovė, glaudus kultūros įstaigų ir menininkų bendradarbiavimas, gausi renginių pasiūla įvairaus amžiaus ir skonio publikai pavers Klaipėdą muzikuojančiu violončelės uostu.

Muzikos ir multimedijos performansas

Gegužės 9 d., ketvirtadienį, 17 val. vienas iš festivalio renginių vyks Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda). Pernai išbandęs KKKC Parodų rūmų erdvę klasikiniu violončelės skambesiu, šiemet festivalis kviečia modernaus meno apsuptyje pamatyti David Fernández muzikos ir multimedijos performansą „Ecce cello”.

„Ecce cello” – tai tęstinis muzikos, vaizdo, koncepcijos autoriaus ir atlikėjo David Fernández (violončelė, Ispanija–Vokietija) performansas, kuriame gretinami klasikinės muzikos ir šiuolaikinių technologijų pasauliai, kupini liūdesio ir aktyvaus pesimizmo, džiaugsmo ir humoro. Davidas Fernándezas su jam būdinga energija, labiau pritinkančia (pank) roko ar hiphopo scenai, nuo 1995-ųjų tyrinėja violončelės garsą ir sceninės raiškos galimybes, pasitelkdamas technologines žinias ir savo patirtį šokio bei teatro srityse. Savo arsenale turėdamas tris planšetes, išmanųjį telefoną ir elektrinę violončelę, menininkas kuria autonomiškas saviraiškos projekcijas, kuriose bandomos šiuolaikinėmis technologijomis apsiginklavusio žmogaus galimybių ribos. Jau pasirodė trys „Eccecello” serijos kompozicijų kompaktinės plokštelės.

David Fernández yra ispanų kilmės šokėjas, aktorius, savamokslis violončelininkas ir, kaip pats sako, „frustruotas” išradėjas. Savo kūryboje, kurioje vis dar juntami klasikinės muzikos atgarsiai, dažnai naudoja kasdienes technologijas. Dirbdamas su savo trupe kaip prodiuseris, dramaturgas ir režisierius, sukūrė 15 spektaklių, palankiai įvertintų Ispanijos kritikų. Nuo 2010 m. gyvena Berlyne ir visą savo laiką skiria griežimui violončele bei jos galimybių tyrinėjimui. Jis taip pat yra vienas iš improvizuojančio jaunimo orkestro „Stegreif Orchester” įkūrėjų.

Tapyba gyvai

zaltauskas2

KKKC Parodų rūmuose vyksiantį performansą papildys klaipėdiečio dailininko Simo Žaltausko tapybos gyvai seansas. Šiuos seansus menininkas surengs kiekvieną festivalio dieną skirtingose miesto vietose vyksiančių koncertų metu. Atėję į juos žiūrovai pirmiausiai išvys kūrybai parengtas tapybos drobes. Klausytojų akivaizdoje menininkas nutapys šešis įspūdingo dydžio (2 x 2 metrų) paveikslus. Paskutinę festivalio dieną jie visi bus eksponuojami Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė, baigiamojo koncerto pertraukos metu vyks jų pristatymas.

Simas Žaltauskas baigė tapybos magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Aktyviai dalyvauja profesionalaus meno gyvenime, yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Rengia personalines parodas, dėsto Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos vizualinio dizaino fakultete. Pasak dailininko, „reikia ugdyti žmogų, diegiant kiek kitokią, subtilesnę grožio sampratą, parodyti daugiau vakarietiškos kultūros – man ir pačiam artimas ekspresionizmas, kuris gimė Vokietijoje”.

Visą festivalio ir konkurso programą galite rasti www.celloklaipeda.com.

Parašykite komentarą