Vienoje scenoje susitinka Mozartas ir džiazas

Į Klaipėdą sugrįžta kolegos iš kaimyninės šalies – Liepojos simfoninis orkestras, šįkart diriguojamas Gunčio Kuzmos, parengęs specialią koncertinę programą. Joje klasikinė muzika ir simfoninio orkestro skambesys bus praturtintas džiazo improvizacijomis. Prie orkestro šioje programoje prisijungs trys pripažinimą pelnę Latvijos džiazo muzikantai – saksofonininkas Gintas Pabērzis, kontrabosininkas Edvinas Ozolas ir perkusininkas Artis Orubas. Koncertas „Mozartas ir džiazas” Klaipėdos koncertų salėje vyks 2020 m. vasario 5 dieną, trečiadienį, 18.30 val.

2_Liepojos_SO_foto_Janis_Vecbralis

Liepojos simfoninis orkestras. Janio Vecbralio nuotr.

Liepojos simfoninis orkestras yra ilgiausiai veikiantis orkestras Baltijos šalyse, jis buvo suburtas 1881 metais, įsteigus pirmąją filharmoniją. Per ilgus praėjusius dešimtmečius daug kartų keitėsi orkestro sudėtis. Šiandien kolektyvas užima reikšmingą vietą Latvijos kultūriniame gyvenime, pelno aukščiausius nacionalinius apdovanojimus. 2010 m. orkestras buvo įvertintas Didžiuoju muzikos apdovanojimu – aukščiausiu muzikos įvertinimu Latvijoje. Kasmet orkestras surengia netoli šimto koncertų, dalyvauja įvairiuose festivaliuose Latvijoje ir užsienyje. Kolektyvas taip pat organizuoja klasikinės muzikos festivalius „Liepojos vasara” ir „Liepojos žvaigždžių festivalis”. Nuo 2017 m. rudens kolektyvo meno vadovas yra lietuvių dirigentas Gintaras Rinkevičius.

vasario_5

Dirigentas Guntis Kuzma, kontrabosininkas Edvinas Ozolas ir saksofonininkas Gintas Pabērzis. KKS archyvo nuotr.

Kartu su Liepojos simfoniniu orkestru pasirodys trys skirtingų instrumentų virtuozai, taip pat pasaulyje garsinantys Latvijos vardą. Apie juos pasisakė šią koncerto programą parengęs dirigentas G. Kuzma: „G. Pabērzio improvizaciniai gebėjimai ir išsyk atpažįstamas skambesys, E. Ozolo aistringas muzikavimas ir A. Orubo fenomenalus virtuoziškumas suteiks lig šiol negirdėtų spalvų Eddie Sauterio muzikai ir žymiajam Stano Getzo albumui „Focus”.

1962-aisiais pasirodė populiaraus svingo eros kompozitoriaus ir aranžuotojo Eddie Sauterio albumas „Focus”, kurį užsakė ir drauge su klasikos atlikėjais įrašė vienas žymiausių amerikiečių „vėsiojo džiazo” (cool jazz) atstovų, saksofonininkas Stanas Getzas. Septynios albume įrašytos kompozicijos – tai septynių skirtingų nuotaikų vėrinys ir ypač sėkmingas dviejų skirtingų žanrų – komponuotos ir improvizacinės muzikos – lydinys. Trečiosios srovės džiazas čia įgyja gilesnę meninę plotmę, o sukomponuota muzika pagyvinama improvizacijomis ir prisodrinama kibirkščiuojančiomis emocijomis.

Programoje taip pat skambės Wolfgango Amadejaus Mozarto ir Edvardo Griego kūriniai. Dirigentas Guntis Kuzma pasakoja: „Nuo pat vaikystės Mozartas man buvo vienas mėgstamiausių kompozitorių. Jo Divertismentas – puikus rafinuotos muzikinės pramogos pavyzdys. Mozarto muzikoje įkūnytos emocijos artimos ir Griego pasaulėjautai, tad jo siuita „Iš Holbergo laikų”, dedikuota sąmojo nestokojusiam norvegų-danų rašytojui Ludwigui Holbergui, puikiai dera šioje programoje.”

Kviečiame paklausyti puikių latvių muzikų atliekamos programos, kurioje susitinka Mozartas ir džiazas!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply