Vasaros koncertų ciklas vėl kvies pasinerti į muziką

Vasariškos muzikos garsai netrukus suskambės šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje. 2021 m. birželio 25 – rugpjūčio 3 dienomis čia vyks gaivūs kaip pajūrio vėjo gūsis ir lengvi kaip pajūrio smilgos prisilietimas Vasaros ciklo renginiai.

KKS archyvo nuotr.
KKS archyvo nuotr.

Šie koncertai yra skiriami įvairialypei klausytojų auditorijai, todėl pasižymi plačia stilistine amplitude. Koncertuose bus atliekama pripažintų mūsų šalies ir pasaulio kūrėjų muzika. Dėmesį turėtų patraukti programos, kuriose klasikinės muzikos kūriniai skamba perkomponuoti ir išplėtoti improvizuojant arba aranžuojant juos netikėtoms sudėtims. Kita programų dalis intriguos įvairių muzikos stilių sąveikomis (klasikinė muzika ir rokas), skirtingų menų jungtimis (muzika – kinas, akademinė muzika – džiazas – lietuviškas folkloras).

Vasarojančių klausytojų iš viso lauks 11 skirtingų meninių programų, tarp jų –  žavus koncertas patiems mažiausiems klausytojams.

Vasaros koncertų ciklo renginiai žada tikrą muzikos klausymo malonumą ir smagiai praleistą laiką atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Atlikėjų kuriamą harmoniją papildys natūralūs aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, lietuviškos vasaros gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių. Esant lietingam orui renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje. Ateikite, klausykite ir pasinerkite į muziką!

Pirmosios Vasaros koncertų ciklo programos intriguos muzikinėmis kolaboracijomis: fleitos ir fortepijono, palydimos filmų projekcijomis, tango, džiazo ir klasikinės muzikos elementų sąjunga.

PROGRAMA

Birželio 25 d., penktadienis, 20.00 val.

Morricone ir Oskarų spindesys

Ennio Morricone, pasaulinio garso italų kompozitorius, sukūręs muziką daugiau nei 500 filmų, Oskaro premijų laureatas, jau tapo legenda. Jo muzikinės kompozicijos sintezė, susipinanti su tradicine akademine muzika ir įtaigiomis komunikatyviomis idėjomis, jau pasiekė mažiausiai trijų kartų auditoriją.

Vienas iš svarbiausių Italijos dienraščių La Stampa 2018 metais Maestro devyniasdešimtmečio proga išleido kompaktinę plokštelę. Joje tarptautinį pripažinimą pelnę italų atlikėjai Giuseppe Nova (fleita) ir Luigi Giachino (fortepijonas) nauja kamerine duo sudėtimi pateikė iškiliausius kino garso takelių genijaus perlus. Jie ir bus atkurti programoje „Morricone ir Oskarų spindesys“.

Koncerto programa, palydint specialiai šiam projektui sukurtomis Alba Film Festival filmų projekcijomis, svyruoja tarp melodingo ir intymaus Morricone (The mission, Cinema Paradiso, Baarìa, The Legend of the Pianist on the Ocean) iki modernaus ir pop (Love Circle), nuo kūrybinio bendradarbiavimo su režisieriumi Sergio Leone (Once Upon a Time in the West / Kartą Laukiniuose Vakaruose) ir foninės garsinės aplinkos kūrimo (The Sicilian Clan, The Unknown Woman, Malèna, The best offer) iki dalinai klasikinės kompozicinės kalbos atkūrimo (A Pure Formality, Everybody’s Fine, The Correspondence).

Paprastai kine mūsų dėmesys krypsta į istorijos naratyvą, veikėjų charakterius, scenografiją. Šia koncertine programa siekiama sustiprinti filmo muzikinio turinio suvokimą per vizualinę / garsinę sintezę, atliekant pianisto ir kompozitoriaus L. Giachino parengtas 14 originalių Morricone kūrinių aranžuotes fleitai ir fortepijonui, kiekvieną palydint filmų projekcijomis.

Programoje:

Giuseppe Nova (fleita, Italija)

Luigi Giachino (fortepijonas, Italija)

Programa: Ennio Morricone muzika kino filmams.

Birželio 30 d., trečiadienis, 20.00 val.

Piazzolla: 100-mečio istorija

Ástoro Piazzollos 100-mečiui

2021 metais pasaulis mini žymiausio argentiniečių kūrėjo, tango novatoriaus Ástoro Piazzolla‘os 100-metį. Kovo mėnesį Mindaugo Bačkaus vadovaujamas Klaipėdos kamerinis orkestras jau pristatė vieną šiai sukakčiai skirtą programą. Šįkart suskambės antroji kolektyvo programa „Piazzolla: 100-mečio istorija“, kurioje kartu su orkestru pasirodys duetas iš Argentinos – vokalistė Analia Selis, pianistas ir aranžuotojas Mariano Castro, atliksiantys savo garsiojo tautiečio kūrinius.

Á. Piazzolla‘os didžiausias nuopelnas yra tas, kad jis perkėlė populiarųjį tango iš šokio žanro į akademinės muzikos sritį. Jis parašė per 300 tango ir jo dėka tango ėmė skambėti svarbiausiose pasaulio koncertų salėse. Á. Piazzola sujungė tango, džiazo, klasikinės muzikos elementus ir sukūrė vadinamąjį „naująjį tango“ (Nuevo tango). Jis pats buvo ne tik kompozitorius, bet ir atlikėjas. Pradžioje grojęs tradicinį tango, vėliau priėjo prie išvados, kad tango skirtas ne šokiui, o klausymui.

Analia Selis ir Mariano Castro yra gimę Argentinoje, o dabar gyvena Rumunijoje ir visoje Europoje skleidžia savo gimtosios šalies kultūrą. Juos sieja meilė argentinietiškam tango ir noras dalintis ja su kitų tautų profesionaliais muzikos atlikėjais ir klausytojais.

Klaipėdos kamerinis orkestras jau koncertavo kartu su A. Selis ir M. Castro „Klangantrisch“ festivalyje Riggisberge (Šveicarija), o pernai sausį jų programa „Klasika sutinka tango“ buvo atlikta Klaipėdos koncertų salėje.

Programoje:

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas  Bačkus

Solistai: Analia Selis (vokalas, Argentina–Rumunija), Mariano Castro (fortepijonas, aranžuotė, Argentina– Rumunija)

Programa: Ástor Piazzolla.

Liepos 2 d., penktadienis, 20.00 val.

Vakaro noktiurnai

Programoje „Vakaro noktiurnai“ klausysimės garsaus lenkų romantiko Fryderyko Chopino Noktiurnų. Juos skambins pianistas Darius Mažintas, savitu muzikiniu mąstymu ir netikėtomis interpretacijomis pasižymintis pianistas. Pasak atlikėjo, „dramatizmu persmelkti F. Chopino Noktiurnai yra savotiškas romantizmo apibendrinimas, kuriuo iliustruojamas nuo šios meninės epochos neatsiejamas heroizmas, individualizmas, vidinės laisvės poreikis, emocijų išaukštinimo ir iracionalaus spontaniškumo motyvai muzikoje“.

D. Mažintas yra tarptautinių konkursų laureatas, Lietuvos ir užsienio muzikos festivalių dalyvis, įvairių meninių projektų rengėjas ir kultūrinių įstaigų steigėjas. Su pripažintais scenos partneriais jis nuolat pristato įdomias koncertines programas.

F. Chopinas buvo pasaulinio lygio kompozitorius ir pianistas. Jo muzika žavi skirtingų poreikių klausytojus, nes tai yra universali žmonių tarpusavio bendravimo kalba. Daugiausia kompozitorius rašė fortepijonui solo – nuo kelių minučių trukmės miniatiūrų iki stambios formos sonatų. Chopinas sukūrė 21 noktiurną ir šiam saloniniam „nakties dainų“ žanrui suteikė aukštesnį rafinuotumo lygį.

Programoje:

Darius Mažintas (fortepijonas)

Programa: Fryderyk Chopin.

Liepos 8 d., ketvirtadienis, 20.00 val.

Gamtos muzika

Vasarą parko estradoje suskambės ir „Gamtos muzika“. Taip savo koncertinę programą pavadino pianistė Onutė Gražinytė ir violončelininkas Edwardas Kingas.

Garsių muzikų šeimoje išaugusi pianistė baigė Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir išvyko studijuoti į Hanoverio muzikos akademiją. Ji yra daugelio nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatė, jau koncertavusi Lietuvoje, Lenkijoje, Šveicarijoje, Baltarusijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Estijoje, Italijoje, Olandijoje, Austrijoje, Danijoje ir kitur.

E. Kingas yra kilęs iš Naujosios Zelandijos ir šiuo metu gyvena Berlyne. Jis laimėjo keletą svarių tarptautinių violončelės konkursų, dažnai koncertuoja su orkestrais ir solo.

Pasak Onutės, „programą rinkomės atsižvelgdami į situaciją: norėjome muzikos, kuri derėtų prie gamtos, į ją įsilietų. Norėjome muzikos, kuri žmonėms suteiktų džiugesio ir šviežumo šiais nelabai lengvais laikais. Norėjome muzikos, kuri privestų suklusti ir susimąstyti apie dalykus, kurie vyksta pasaulyje, virš ir tarp mūsų visų. Kviečiame klausytojus į jautrią ir įtraukiančią programą, kurią atliksime gyvai po ilgo tokių koncertų nebuvimo. Norime kartu pasidžiaugti ir švęsti šią ypatingą progą vėl susiburti!“

Programoje:

Onutė Gražinytė (fortepijonas)

Edward King (violončelė, Vokietija)

Programa: Johann Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Antonín Dvořák, Ástor Piazzolla, Pablo Casals, Gareth Farr, Sergej Rachmaninov, Arvo Pärt, Balys Dvarionas, Martynas Švegžda von Bekker.

Liepos 10 d., šeštadienis, 20.00 val.

Džiazas po liepomis IV

Ketvirtojoje „Džiazo po liepomis“ programoje susijungs du kolektyvai – Sigito Petrulio vadovaujamas Klaipėdos brass kvintetas ir pirmąkart koncertuoti į Klaipėdos koncertų salę atvykstantis vokalinis kvartetas IL SENSO. Tai jaunosios kartos operos solistų ansamblis, kuriame dainuoja Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė (sopranai), Laimonas Bendaravičius ir Kasparas Damulis (tenorai). Po vieną jie koncertuoja jau daugelį metų ir turi sceninės patirties tiek didžiosiose scenose, tiek TV projektuose. Neseniai dainininkai susibūrė į kvartetą vedami bendrų tikslų: eiti pirmyn, nesustoti tikėti, puoselėti ir skleisti muzikos grožį.

IL SENSO nariai teigia: „Norėjome, kad grupės pavadinimas būtų kilnus ir prasmingas kaip ir mūsų nešama idėja. „Il Senso“, verčiant iš italų kalbos, reiškia „prasmė“. Ilgai brandintą idėją dainuoti kartu pagaliau pavyko įgyvendinti šiuo sudėtingu laikotarpiu. Visas kultūrinis gyvenimas tarsi buvo sustingęs, o mums norėjosi eiti į priekį ir nenuleisti rankų, dainuoti, kurti  ir realizuoti save muzikoje.“

S. Petrulio nuomone, „tai bus lengva, džiazuojanti programa, kuri leis atitrūkti nuo dienos rūpesčių ir prisiminti žinomas dainas, skambančias naujose aranžuotėse. Daugumą jų kuria mūsų bičiulis Rimantas Giedraitis.“

Programoje:

Vokalinis kvartetas IL SENSO: Indrė Anankaitė, Ieva Barbora Juozapaitytė (sopranai), Laimonas Bendaravičius, Kasparas Damulis (tenorai)

Klaipėdos brass kvintetas: Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Mindaugas Paškauskas (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Dalyvauja: Antanas Cirtautas (klavišiniai), Edmundas Federavičius (mušamieji)

Programa: Fred Ebb, Richard Rodgers, Elvis  Presley, Vera Matson, Coke Porter, Alan Bergman, Joseph Kosma, Duke Ellington, Billy Strayhorn, Domenico Madugno.

Klaipėdos koncertų salės informacija

Parašykite komentarą