Vasaros koncertų ciklas kviečia pasinerti į muziką!

Vasariškos muzikos garsai netrukus suskambės šalia Klaipėdos koncertų salės (KKS) esančio parko estradoje. 2022 m. birželio 29 – rugpjūčio 4 dienomis čia vyks gaivūs kaip pajūrio vėjo gūsis ir lengvi kaip smilgos prisilietimas Vasaros koncertų ciklo renginiai. Jų programos ne tik aprėps įvairius klasikinės muzikos stilius, bet ir bus praturtintos šiuolaikiniais sąskambiais, džiazo, roko elementais. Vasarojančių klausytojų lauks net 10 skirtingų muzikinių programų, dvi iš jų bus skirtos visai šeimai.

Vasaros koncertų ciklo renginiai žada tikrą muzikos klausymo malonumą ir smagiai praleistą laiką atvirame ore, žaliuojančios gamtos prieglobstyje. Atlikėjų kuriamą harmoniją papildys natūralūs aplinkos „prieskoniai“ – vėjas, lietuviškos vasaros gaiva, parko garsai. Visa tai sukurs ypatingą nuotaiką ir suteiks daug gražių įspūdžių. Ateikite, klausykite ir pasinerkite į muziką!

PROGRAMA

Giedrius Nakas. KKS archyvo nuotr.

Birželio 29 d., trečiadienis, 19.30 val.

GIEDRIUS NAKAS: „SAPNAS, KURĮ PAMIRŠAU

Atlikėjai:
Giedrius Nakas (fortepijonas), Gediminas Stepanavičius (kontrabosas), Augustas Baronas (mušamieji), Deimantas Balys (gitara), Tomas Botyrius (saksofonas), Dominykas Vyšniauskas (trimitas)

Programa: Giedrius Nakas.

Pianistas, kompozitorius ir dainininkas Giedrius Nakas vėl sugrįžta į Klaipėdą! Šįkart jis su kolegomis pristatys savo naują džiazo albumą „TheDream I Forgot“ / „Sapnas, kurį pamiršau“.  Pasak Giedriaus, „pavadinimo reikšmė gali būti suprantama kaip sapnas, kurio vos prabudus nebeatsimename, tik jaučiame, kad sapnavom kažką ypatingo ir įspūdingo. Arba svajonė, kurios siekėm, bet dabar ją pamiršom, apleidom arba esam priversti ją pamiršti“.

Albumo muzika balansuoja tarp džiazo, klasikos, roko bei filmų muzikos ribų, taip sukuriant įtraukiančią atmosferą, išlaikant gyvumą, natūralumą. Jos atlikimas svyruoja tarp užrašytos ir suimprovizuotos medžiagos, kuri tarsi susipina į vienumą. Dauguma kompozicijų yra ilgesnės trukmės ir susideda iš kelių dalių. Tai tarsi pasakojimas, turintis keletą personažų, skirtingas veiksmo vietas ar besivystantį siužetą.

G. Nakas bendradarbiauja su daug garsių Lietuvos kūrėjų – tai „Saulės kliošas“, Jurga Šeduikytė, Andrius Mamontovas, Leonas Somovas, „Kitas kampas“ ir kiti. Šiame koncerte jo scenos partneriais bus Gediminas Stepanavičius (kontrabosas), Augustas Baronas (mušamieji), Deimantas Balys (gitara), Tomas Botyrius (saksofonas) ir Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos absolventas Dominykas Vyšniauskas (trimitas).

Bilietai – 11,20  €.

KKS archyvo nuotr.

Liepos 2 d., šeštadienis, 19.30 val.

TARNAITĖ PONIA

Giovanni Battista Pergolesi komiška opera

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklis

Atlikėjai:

Monika Pleškytė (sopranas)

Liudas Mikalauskas (bosas)

Benadas Juozas Arkauskas (aktorius)

Rusnė Matutienė (I smuikas), Giedrė Mišeikytė (II smuikas), Kęstutis Pleita (altas), Lukas Abromaitis (violončelė), Olga Eleonora Taškinaitė (klavesinas)

Kūrėjai: režisierius Gediminas Šeduikis, scenografė Sigita Šimkūnaitė, kostiumų dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė.

Vasaros koncertų ciklo programoje pirmąkart suskambės opera! Tai bus „Tarnaitė ponia“ –  vėlyvojo baroko kompozitoriaus Giovanni Battista Pergolesi komiška opera. Šis bene populiariausias italų autoriaus kūrinys laikomas pirmąja opera buffa (komiškąja opera). Jo siužete gausu intrigų, meilės nuotykių, painių situacijų, kurias sukuria tarnaitė, išradingai apgaudinėjanti savo poną, svajojanti ištekėti už jo ir tapti ponia.

G. B. Pergolesi „Tarnaitė ponia“ jau porą kartų skambėjo Klaipėdos koncertų salės scenoje. Šįkart šalia salės esančiame parke klausysimės keliaujančio Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro spektaklio, kuris specialiai buvo sukurtas scenai ant ratų. Jo veiksmas vyks vilkiko priekaboje, kuri taps panaši į trijų pereinamų kambarių lėlių namelį.

Gedimino Šeduikio režisuotame spalvingame spektaklyje pasirodys operos solistai Monika Pleškytė (sopranas), Liudas Mikalauskas (bosas) ir aktorius Lukas Ignatavičius. Viename iš kambarių gros LNOBT simfoninio orkestro styginių kvartetas, koncertmeisterė Olga Eleonora Taškinaitė skambins klavesinu.

„Mano herojė Serpina pasistengs jus įtikinti, kad mes, moterys, pačios esame savo likimo audėjos: jei santykiai nesiklosto taip, kaip norėtųsi, visada galima pasitelkti fantaziją, apsukrumą ir nekaltas moteriškas gudrybes“, – sako M. Pleškytė.

Kviečiame praleisti vakarą po atviru dangumi, mėgaujantis nuotaikingu spektakliu!

Bilietai – 15,20 €.

Derek Barnes. KKS archyvo nuotr.

Liepos 5 d., antradienis, 19.30 val.

MIUZIKLŲ  VAKARAS

Klaipėdos choras „Aukuras“

Meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas

Dirigentas Derek Barnes (Jungtinė Karalystė)

Dalyvauja Klaipėdos kamerinio orkestro styginių kvartetas:

Rimantė Agintaitė (I smuikas), Angelė Čiuberkienė (II smuikas), Auksė Kaziukaitienė (altas), Jurgis Karbauskas (violončelė)

Kęstutis Sova (saksofonas), Dmitrij Levencov (trimitas), Antanas Mileris (klarnetas), Valdas Surdokas (trombonas), Viačeslavas Krasnopiorovas (mušamieji), Aleksej Morozov (bosinė gitara), Vaidotas Rukas (elektrinė gitara), Martynas Šaulys (klavišiniai instrumentai)

Programa: Andrew Lloyd Webber, Leonard Bernstein, George Gershwin ir kt. (Karolio Žioltikovo aranžuotės).

Šįkart parko scenoje karaliaus miuziklas! Dauguma labai mėgsta šį populiarų pramoginį muzikos žanrą, artimą muzikiniams filmams ir roko operoms, kuriame daug dainuojama, šokama, vaidinama. Muzikos, teatro ir choreografijos elementus sujungiantys kūriniai atsirado beveik prieš 100 metų Jungtinėse Amerikos Valstijose. Miuziklus rašė Andrew Lloydas Webberis, Leonardas Bernsteinas, George‘as Gershwinas ir kiti žinomiausi kūrėjai.

Jų kūrinių fragmentai skambės Klaipėdos choro „Aukuras“ (meno vadovas Alfonsas Vildžiūnas) programoje „Miuziklų  vakaras“. Ją su kolektyvu bei 12 atlikėjų instrumentine grupe rengs Derekas Barnesas (Jungtinė Karalystė). Jis laikomas pasaulinio lygio miuziklo žanro specialistu, aktyviai besireiškiančiu dirigento, kompozitoriaus, vokalo pedagogo, dainininko amplua. Pernai keli „Aukuro“ artistai klausėsi jo meistriškumo klasės paskaitų, vykusių Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete, kuriame neseniai pradėti rengti miuziklo atlikėjai. D. Barneso profesionalumo sužavėti aukuriečiai panoro, kad dirigentas su jais paruoštų ir atliktų populiariausių miuziklų programą. Ta proga kuriamos specialios aranžuotės chorui, styginių kvartetui, pučiamųjų bei ritmo grupėms, kad ši programa suskambėtų dar įtaigiau.

Intriguojantis miuziklų vakaras publikai žada geras emocijas.

Bilietai – 15,20 €.

KKS archyvo nuotr.

Liepos 13 d., trečiadienis, 11.30 ir 18.00 val.

RITMO ŽAIDIMAI III

Edukacinė programa vaikams (5–12 metų) ir jų tėveliams

Rugilė Latvėnaitė,  Simonas Lunevičius (aktoriai)

Ingrida Spalinskaitė-Kurienė  (mušamieji)

Programa: ritmo žaidimai su kūno perkusija, kūriniai mušamiesiems instrumentams.

Vasaros koncertų cikle labai laukiami ir vaikai. Jiems skirtoje edukacinėje programoje „Ritmo žaidimai“ susijungs dvi meno rūšys – muzika ir teatras. Pastarajam atstovaus aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Simonas Lunevičius, suteiksiantys programai žaismingumo, patrauklumo ir suprantamumo. Kartu su perkusininke Ingrida Spalinskaite-Kuriene jie supažindins su mušamaisiais instrumentais, atskleis ryškiausias jų savybes. Vaikai bus skatinami aktyviai dalyvauti renginyje, pritarti atlikėjams ir išreikšti save. Siekiama, kad išbandę instrumentus, pažinę ritmą jie norėtų patys muzikuoti, geriau suprastų ir pamėgtų muziką.

„Ritmo žaidimų“ tema šįkart nagrinės ritmo pokyčius metuose, kai po vasaros ateina ruduo, o po jo – žiema ir taip toliau. Ritmas yra muzikos pagrindas, todėl vaikams reikia suteikti pradinių žinių, kurios jiems atvertų kelią į begalinį mus supančių garsų pasaulį: kokie garsai, ritmai skamba kasdienėje aplinkoje, gamtoje, keičiantis metų laikams. Programoje naudojami lietuvių poetų eilėraščiai, kurie yra ritmingi ir lengvai įsimenami. Pagal juos kuriami skirtingi vaidybiniai etiudai persipins su spalvingais, dėmesį patraukiančiais kūriniais mušamiesiems instrumentams.

Bilietai – 7,20 €.

KKS archyvo nuotr.

Liepos 14 d., ketvirtadienis, 19.30 val.

VIVALDI ROKO STILIUMI / VIVALDI IN ROCK

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas  Bačkus

Tomas Varnagiris (gitara), Audrius Piragis (gitara), Tomas Maslauskas (bosinė gitara), Martynas Lukoševičius (mušamieji)

Dirigentas Vytautas Lukočius (klavišiniai)

Programa: Antonio Vivaldi, Tomas Varnagiris.

Pačiame vasaros viduryje klausytojų laukia intriguojantis postmodernistinis projektas „Vivaldi roko stiliumi“ arba „Vivaldi in rock“. Barokas ir rokas – du labai skirtingi muzikos stiliai, kuriuos skiria daugiau nei 2 šimtmečiai. Barokas buvo pagrindinė XVII.–XVIII a. I pusėje Europoje vyravusi kultūros epocha ir meno kryptis, o rokas užgimė  XX a. V dešimtmečio pabaigoje Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Tačiau XX a pabaigoje atsiradęs postmodernizmas sklandžiai susieja labai skirtingus kultūros ir meno reiškinius. Būtent tokia yra programa „Vivaldi roko stiliumi“, sujungianti italų baroko genijaus Antonio Vivaldi ir lietuvių gitaristo bei kompozitoriaus Tomo Varnagirio kūrybą. Populiarusis A. Vivaldi koncertų ciklas „Metų laikai“, originaliai sukurtas smuikui ir orkestrui, suskambės roko stiliumi ir persipins su novatoriškomis T. Varnagirio kompozicijomis.

Savo didžiule energija uždegančiai roko grupės ir Klaipėdos kamerinio orkestro programai diriguos Vytautas Lukočius. Šis menininkas yra itin atviras netikėčiausioms meninėms idėjoms. Koncerte jį matysime ne tik diriguojantį, bet ir grojantį klavišiniais instrumentais.

Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro kūrybinėje biografijoje taip pat rasime nemažai drąsių eksperimentų ir pasirodymų su skirtingų stilių menininkais. Daug kartų grojęs A. Vivaldi „Metų laikus“ su garsiais smuikininkais, jis noriai pasirašo genialaus kūrinio provokacijai – atlikimui su roko grupe.

Kviečiame išgirsti efektingą baroko epochos šedevro versiją roko stiliumi!

Bilietai – 15,20 €.

Ieva Dūdaitė. KKS archyvo nuotr.

Liepos 21 d., ketvirtadienis, 19.30 val.

EINAUDI IR KITI MINIMALISTAI

Ieva Dūdaitė (fortepijonas)

Programa: Ludovico Einaudi, Ieva Dūdaitė, Jurgis Kubilius.

Ludovico Einaudi muzika, rodos, supa mus iš visų pusių – vien internete kasdien ji suskamba daugiau kaip milijoną kartų. Šioje programoje šalia Klaipėdos koncertų salės esančio parko estradoje ji išsilies gyvai! Talentingojo italo ir kitų minimalistinio stiliaus autorių kūrinius skambins pianistė Ieva Dūdaitė.

I. Dūdaitė studijavo ir gyveno Vokietijoje, Olandijoje, Italijoje, jos koncertiniai turai driekėsi visame pasaulyje, pasirodymai vyko garsiose salėje, tarp jų – Concertgebouw Amsterdame, Elbphilharmonie Hamburge ir kitose. Prieš keletą metų pianistė grįžo į Lietuvą, kur ne tik sukūrė šeimą, augina dukrą, bet ir toliau aktyviai koncertuoja. Porą kartų Ieva jau pasirodė ir Klaipėdos koncertų salėje.

Apie būsimos programos pasirinkimą pianistė sako taip: „Man L. Einaudi – šių laikų grynuolis. Jis nesiekia pompastikos, specialių efektų ar šou. Jo muzika tyra ir tikra. Būtent dėl to įtraukiau jį į savo repertuarą. Juk šiais jautriais laikais taip reikia paprastų, nuoširdžių dalykų. Atliksiu kūrinius iš kompozitoriaus sukurtų garso takelių filmams „Neliečiamieji“, „Daktaras Živago“ bei keletą kitų šedevrų. Beje, Einaudi įkvėpė mane pačią pradėti kurti muziką!“ – pasakoja pianistė, programoje atliksianti ir savo kūrinį.

Galbūt vakaras su I. Dūdaitės skambinama L. Einaudi muzika naujiems dalykams įkvėps ir jus?

Bilietai – 11,20  €.

Beata Ignatavičiūtė ir Mindaugas Rojus. KKS archyvo nuotr.

Liepos 22 d., penktadienis, 19.30 val.

VASAROS BALADĖS

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Solistai: Beata Ignatavičiūtė (sopranas), Mindaugas Rojus (baritonas)

Programa: Jan Magne Førde, Dainius Pulauskas, Andrius Kulikauskas, Rimantas Giedraitis ir kt.

„Vasaros baladžių“ programoje Klaipėdos brass kvintetas muzikuos kartu su klaipėdiečiais solistais – sopranu Beata Ignatavičiūte ir baritonu Mindaugu Rojumi. Abu jie yra baigę Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultetą, o dabar dirba Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Beata dažnai dalyvauja Klaipėdos brass kvinteto rengiamose programose, koncertuoja su Klaipėdos kameriniu orkestru. Mindaugas taip pat pasižymi aktyvia koncertine veikla ir profesiniais pasiekimais.

Pasak Klaipėdos brass kvinteto meno vadovo Sigito Petrulio, „mūsų kvintetui labai patinka groti vasarą parke prie Koncertų salės. Čia jauki, žaliuojanti aplinka, susirenka publika ramiai ir turiningai praleisti laiką. Baladžių programoje bus svajingi lietuvių autorių kūriniai, meditacijai ir atsipalaidavimui nuteikianti instrumentinė muzika, be to, publikai pateiksime ir siurprizą“.

Bilietai – 11,20  €.

KKS archyvo nuotr.

Liepos 27 d., trečiadienis, 11.30 ir 18.00 val.

LIETAUS NYKŠTUKAI

Teatralizuotas koncertas vaikams (5–11 metų) ir visai šeimai

Evelina Šimelionė, Gytis Šimelionis (idėjos autoriai, muzikos kūrėjai  ir atlikėjai).

Dainų tekstams pasirinkti eilėraščiai iš  Violetos Palčinskaitės knygos „Lietaus nykštukai“.

Liepai baigiantis Vasaros koncertų cikle vėl apsilankys „Lietaus nykštukai“. Tikėkimės, jie neatkeliaus iš giedro dangaus, bet įsikūnys muzikos garsuose ir eilėraščių tekstuose. Taip savo teatralizuotą koncertą pavadino aktoriai Evelina Šimelionė ir Gytis Šimelionis. Dažnai su Klaipėdos koncertų sale bendradarbiaujantys kūrybingi menininkai yra tiek programos idėjos autoriai, tiek muzikos kūrėjai ir atlikėjai. Tiesa, koncerto pavadinimą jiems pasufleravo rašytojos Violetos Palčinskaitės eilėraščių knyga vaikams „Lietaus nykštukai“, iš kurios jie pasirinko tekstus savo dainoms.

Pasak Evelinos, „teatralizuotame koncerte „Lietaus nykštukai“ vaikai susipažins su dviem mažais herojais, kurie dideliame miško labirinte neberanda kelio namo. Susidūrę su įvairiais nuotykiais ir sunkumais jie prašys vaikų pagalbos atrasti savo tikrąjį kelią ir daugiau nebeklaidžioti ten, kur akys veda. Didelis žemėlapis nykštukams bus tarsi labirintas, kuriame reikia mokėti susigaudyti ir neišklydus grįžti namo. Tačiau netikėtai sutiktas vilkas arba popierinis kapitonas juos nuplukdys visai kitur, negu jie planavo. V. Palčinskaitės eilės nukels į tikrą pasaką, kur savo teisingo kelio galėsime ieškoti visi kartu su vaikais“.

Bilietai – 7,20 €.

KKS archyvo nuotr.

Liepos 28 d., ketvirtadienis, 19.30 val.

DIDMIESČIO PEIZAŽAI 

Saksofonų kvartetas „Atomos“ (Latvija):

Arvydas Kazlauskas (sopraninis, altinis saksofonai), Aigars Raumanis (altinis saksofonas), Roberts Martini(tenorinis saksofonas), Rūdolfs Pēteris Rubenis (baritoninis saksofonas)

Ernests Mediņš (mušamieji)

Programa: Mike Mower, Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Ritvars Garoza, Roberts Martini, Bob James, Rebeca Mauleon, Jim Hartog.

Koncertinėje programoje „Didmiesčio peizažai“ latvių saksofonų kvartetas „Atomos“ ir perkusininkas Ernestas Mèdinis kviečia klausytojus mėgautis džiazo muzikos ritmais, harmonijomis bei melodijomis, taip pat kartu leistis į muzikinę kelionę po Amerikos bei Europos spalvinguosius ir gyvybinguosius didmiesčius.

XX a. pradžioje Niujorkas buvo daugelio džiazo muzikantų išsvajotoji vieta, ir būtent čia savo bendradarbiavimą pradėjo bebopo meistrai Charliesas Parkeris ir Charlesas Mingusas, taip pat  kompozitorius bei trimitininkas Dizzy Gillespie. Šių pasaulinio garso džiazo autorių kūriniai nuskambės virtuozinėse aranžuotėse saksofonų kvartetui ir mušamiesiems instrumentams.

Ne mažiau energingos ir ritmiškai žaismingos nuotaikos lydės Londone gyvenančio legendinio britų saksofonų kvarteto „The Itchy Fingers“ įkūrėjo Mike‘o Mowerio bei amerikiečių klavišininko, prodiuserio Bobo Jameso kūrinius. Muzikinės kelionės metu aplankysime ir saulėtąją Kaliforniją, kurios nuotaikas iliustruos spalvingos Rebecos Mauleon bei Jimio Hartogo kompozicijos.

Kaip savotiškas kontrastas miesto triukšmui ir skubėjimui suskambės Latvijos džiazas. Jam atstovaus saksofonų kvarteto „Atomos“ atlikėjas Robertas Martini su kūriniu „Doubt“, džiazo pianistas ir kompozitorius Ritvaras Garoza savo kompozicijose reflektuos apie gyvenimą už didmiesčio šurmulio.

Bilietai – 11,20  €.

KKS archyvo nuotr.

Rugpjūčio 4 d., ketvirtadienis, 19.30 val.

CELLO CLUB „KOMPANIJA“ / CELLO CLUB „COMPANY“

Cello club: Povilas Jacunskas, Domas Jakštas, Arnas Kmieliauskas, Evaldas Petkus, Rokas Vaitkevičius (violončelės)

Programa: Max Richter, Leonard Bernstein, John Tavener, Samuel Barber, Philip Glass, Piotr Čaikovskij, Edward Grieg (Tomo Petrikio ir Cello Club aranžuotės), Dominykas Digimas.

Klaipėdoje, kuri nuo 2017 metų vadinama Violončelės sostine, abejingų šiam instrumentui nebūna. Kai vienoje scenoje susitinka net penkios violončelės, laukia kažkas išties įdomaus!

2020 m. susikūrusiame ansamblyje „Cello Club“ griežia penki profesionalūs violončelininkai: Povilas Jacunskas, Domas Jakštas, Arnas Kmieliauskas, Evaldas Petkus ir Rokas Vaitkevičius. Baigiamajame Vasaros koncertų ciklo renginyje jie pristatys programą „Cello club „Kompanija“. Joje skambės klasikos, minimalizmo, šiuolaikinės akademinės muzikos kūriniai, džiazo muzikos aranžuotės penkioms violončelėms.

„Cello Club“ įkvėpimas – Vakarų Europoje jau spėję išpopuliarėti homogeninės sudėties ansambliai, tampantys tiek savo instrumento, tiek šalies kultūros ambasadoriais. Visi penki „Cello Club“ nariai – šiandien aktyviai Lietuvos scenoje veikiantys muzikai.

„Cello Club“ išskirtinumas – demokratinis ansamblio veikimo principas, kai kiekvienas iš penkių ansamblio narių gali tapti lyderiu, solistu. Ansamblio pavadinime, reiškiančiame „violončelių klubą“, užkoduota atvirumo žinutė, paliekanti laisvę tiek įvairiems programiniams, tiek ansamblio sudėčių pasirinkimams. Publika neturėtų nustebti išgirdusi „Cello Club“ atliekant tiek rimtąją akademinę muziką, tiek populiariąją klasiką, tiek lengvesnio žanro kūrinius, nevengiant humoro ir naikinant ribas tarp rimtojo meno ir pramogos.

Bilietai – 11,20  €.

Esant lietingam orui visi Vasaros koncertų ciklo renginiai vyks Klaipėdos koncertų salėje. Iki malonių susitikimų su vasariškai skambančia muzika!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply