Vasaris Klaipėdos koncertų salėje

Paskutinius žiemos vakarus Klaipėdos koncertų salė klausytojus kviečia jaukiai praleisti kamerinės muzikos koncertuose. Įstaiga pristato septynias koncertines programas, kuriose skambės melodinga fortepijoninė muzika, unikalūs skirtingų muzikos instrumentų deriniai bei prancūziškos meilės dainos. Muzikuos talentingiausi uostamiesčio moksleiviai, ilgametę muzikinę patirtį sukaupę bei tarptautinėse scenose laurus skinantys atlikėjai iš svečių šalių.

Vasario repertuaras

KKS archyvo nuotraukos

Vasario 1 d., trečiadienis, 18.30 val., I a. fojė

VIENOS VAKARAI

Jaunieji atlikėjai KKS scenoje

Marija Guščiūtė (fortepijonas), Saulė Norvaišaitė (fortepijonas), Joris Mikužis (fortepijonas).

Programa: Wolfgang Amadeus Mozart, Ludwig van Beethoven, Robert Schumann, Ferenc Liszt, Johannes Brahms.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Bendradarbiaudama su pianisto Gintaro Januševičiaus įkurta „Klaipėda Piano Masters“ akademija, KKS pristatys jaunųjų pianistų koncertinę programą. Atlikėjai interpretuos austrų kompozitorių kūrinius. Saulė Norvaišaitė ir Joris Mikužis atliks Ludwigo van Beethoveno, o Marija Guščiūtė – Wolfgango Amadeus Mozarto sonatas. Taip pat skambės Johanneso Brahmso ir Ferenco Liszto pjesės, o ryškių spalvų koncertui suteiks Roberto Schumanno garsusis „Vienos karnavalas“.

Vasario 3 d., penktadienis, 18.30 val., I a. fojė

BRASS + OBOJUS

Klaipėdos brass kvintetas:

Sigitas Petrulis (meno vadovas, trimitas), Jonas Katauskas (trimitas), Monika Miliauskienė (valtorna), Arvydas Stakvilevičius (trombonas), Vidmantas Liasis (tūba)

Solistas Robertas Beinaris (obojus)

Programa: Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeus Mozart, Frédéric Bonzon, Kenneth Lowman, Vaida Striaupaitė-Beinarienė.

Bilietai – 10 Eur | Taikomos nuolaidos

Klaipėdos brass kvintetas tęsia pasirodymų su įvairių instrumentų solistais tradiciją, šįkart kviesdamas su jais kartu muzikuoti pripažintą Lietuvos obojininką Robertą Beinarį. Tituluotas atlikėjas ne tik meistriškai valdo savo instrumentą, bet ir labai intensyviai ir sėkmingai dirba įvairiuose muzikinės veiklos baruose. Koncerte keliausime per epochas, klausydami obojaus ir varinių kvinteto interpretuojamų baroko, klasicizmo, romantizmo ir nūdienos autorių opusų.

Vasario 8 d., trečiadienis, 12.00 ir 18.30 val.

RITMO ŽAIDIMAI V (kartojama)

Edukacinė programa vaikams (5-11 metų)

Rugilė Latvėnaitė, Donatas Stakėnas (aktoriai)

Jotvilas Švirinas (mušamieji)

Programa: šiuolaikinių kompozitorių kūriniai, ritmo žaidimai su mušamaisiais instrumentais.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 

Kartojame smagią edukacinę  muzikinę-teatrinę programą „Ritmo žaidimai V“, kurios premjera įvyko 2022 m. festivalyje „Permainų muzika“. Pasak programą kūrusios aktorės Rugilės Latvėnaitės, „joje mes daug muzikuosime kartu su vaikais. Švęsime jubiliejinį gimtadienį – mums jau penkeri!“ Koncerte publikos laukia daug staigmenų ir gerų emocijų. Kviečiame vaikus ir suaugusiuosius apsilankyti spalvinguose ir įkvepiančiuose„Ritmo žaidimuose V“!

Vasario 10 d., penktadienis, 18.30 val.

SKAMBANČIOS VISATOS

Sonata Deveikytė-Zubovienė ir Rokas Zubovai (fortepijoninis duetas)

Programa: Claude Debussy, Johannes Brahms, Zigmas Virkšas, Bronius Kutavičius.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

25-erius metus drauge muzikuojantis pianistų duetas Sonata ir Rokas Zubovai programoje „Skambančios visatos“ sujungia pagrindines savo muzikinių ieškojimų gijas. Atlikėjai teigia, kad geriausiai jaučiasi „interpretuodami būtent prancūziškojo impresionizmo ir vokiškojo romantizmo kūrinius. Na, o lietuvių autoriai mums visada buvo labai svarbi kūrybos erdvė – jeigu mes nesukursime lietuviškos muzikos interpretavimo tradicijos, tai niekas nesukurs“.

Vasario 14 d., antradienis, 18.30 val.

APIE MEILĘ PRANCŪZIŠKAI

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Evelina Sašenko (vokalas), Mariano Castro (fortepijonas, aranžuotė, Argentina–Rumunija)

Programa: Édith Piaf dainos su kamerinio orkestro pritarimu.

Bilietai – 18 Eur | Taikomos nuolaidos 

Sakoma, kad prancūzų kalba yra meilės kalba, ji geriausiai tinka išreikšti savo meilę. Šioje programoje klausysimės meilės dainų iš garsios prancūzų dainininkės ir aktorės Edith Piaf repertuaro. Su Klaipėdos kamerinio orkestro ir pianisto, dainų aranžuočių autoriaus Mariano Castro  pritarimu jas dainuos charizmatiškoji Evelina Sašenko. Šv. Valentino dienos vakarą klausytojus vilios ir žavės prancūziškos meilės vizijos.

Vasario 21 d., antradienis, 18.30 val.

UKRAINA–LIETUVA–EUROPA

Lyatoshynsky trio (Ukraina):

Mykhaylo Zakharov (smuikas), Oleksiy Shadrin (violončelė), Roman Lopatinskyi (fortepijonas)

Programa: Antonín Dvořák, Valentin Silvestrov, Yevhen Stankovych, Osvaldas Balakauskas.

Bilietai – 14 Eur | Taikomos nuolaidos 

Vienas žymiausių Ukrainos kamerinės muzikos ansamblių Lyatoshynsky trio prasidėjus karui daro viską, kad palaikytų savo šalį kultūros fronte. Reklamuodami Ukrainos kompozitorių kūrybą atlikėjai skleidžia žinią apie savo tautos muziką, tradicijas bei stoja prieš Rusijos agresiją pirmaujančiose Europos muzikos scenose. Siekdami sukurti kūrybinę erdvę kultūriniams ryšiams su Europa, jie Klaipėdos koncertų salėje atliks Ukrainai, Lietuvai ir Europai atstovaujančių kompozitorių muziką.

Vasario 23 d., ketvirtadienis, 12.00 ir 18.30 val.

ŽAISMINGOS MUZIKOS ORKESTRAS XXVIII

Edukacinė programa šeimai

Klaipėdos kamerinis orkestras

Meno vadovas Mindaugas Bačkus

Solistai: Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijos mokiniai: Meda Stonytė (kanklės), Julija Sasnauskaitė (fleita), Barbora Bačkutė (smuikas), Grantas Kleinauskas (trimitas), Matas Stabingis ir Matas Normantas (fortepijoninis duetas), Mintara Juzaitytė (saksofonas), Simas Martinkus (dirigentas);

Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos mokinė Danielė Anoškinaitė (violončelė);

Klaipėdos J. Kačinsko muzikos mokyklos mokiniai: Mirabela Zakrevskaja (sopranas), Žygimantas Vyšniauskas (akordeonas)

Koncerto vedėja Jonė Girdzijauskaitė

Programa: Antonio Vivaldi, Wolfgang Amadeus Mozart, Pablo de Sarasate, Gorka Hermosa,  Hermann Bellstedt, Darius Milhaud.

Bilietai – 8 Eur | Taikomos nuolaidos 

„Žaismingos muzikos orkestro“ vardas nuo pirmojo koncerto 2009-ųjų vasario pabaigoje per 14 metų jau tapo žinomas visoje šalyje. Kasmet kuriamos naujos šio koncertų šeimai ciklo programos, o dalis sėkmingiausių yra kartojamos. „Žaismingos muzikos orkestro“ 28-oji programa tęsia gabiausių Klaipėdos muzikinio ugdymo įstaigose besimokančių moksleivių pasirodymo su Klaipėdos kameriniu orkestru tradiciją. Ateikite palaikyti jaunuosius talentus ir praleisti vakarą žaismingai!

Bilietus platina Bilietai.LT

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply