„Vanduo ir mėnulis”: muzikinės kolaboracijos produktas

Du klaipėdiečiai muzikos kūrėjai ir atlikėjai Irena Dabkienė ir Kristijonas Lučinskas, sujungę kūrybines pajėgas projekte „I-rena x Driezhas”, priėmė muzikanto Serj Tankian „7 natų iššūkį” ir pasiūlė konkursui muzikinį kūrinį „Water and the Moon” („Vanduo ir mėnulis”).

I_renaxDriezhas1

„I-rena x Driezhas”. Projekto archyvo nuotr.

Konkurso esmė: muzikantas Serj Tankian parašė septynias naujos dainos natas ir paprašė viso pasaulio žmonių padėti užbaigti kūrinį. Tarp daugiau nei 2000 konkurso dalyvių klaipėdiečiai buvo atrinkti į finalą ir pateko į Top-100 reitingą. „Nors nelaimėjome, tačiau didžiuojamės ir tokiu savo pasiekimu, o labiausiai – savo darbo rezultatu, kuris net ir praėjus keliems mėnesiams po kūrybinio darbo (teko ilgai laikyti tai paslaptyje dėl konkurso taisyklių) vis dar verčia jausti šiurpuliukus”, – įspūdžiu dalijasi Irena.

Apie kolaboraciją

Kompozitoriai ir atlikėjai Irena Dabkienė ir Kristijonas Lučinskas, turėdami didelį norą operuoti elektroniniais garsais, projekte „I-rena x Driezhas” atranda daug panašumų ir tampa vienas kitam skatinančia veikti jėga. Tačiau kiekvienas kūrėjas, siekdamas atspindėti išorinį pasaulį savaip, bendrą muzikinį kūrinį pripildo tik jam savitos dvasios.

Birbynės garsais ir plačiu vokalu piešdami melancholiškas melodijas, besistengiantys pasiekti skirtingų dimensijų sintezę, duetas neria gilyn į plačią sintetinės elektronikos gelmę. Ir visa tai atveda į mitologinius ir etninius kūrybos klodus, kur atlikėjai kuria gamtos, žmogaus, minties ar tiesiog kasdienybės paveikslą.

Daugiau apie konkursą: www.7notesexperiment.com

Leave a Reply