Vakaro harmonijos

Vakaras – puikus metas paklausyti fortepijoninės muzikos, kurią parašė muzikos genijai iš įvairių pasaulio kraštų. Jaunosios kartos pianistas Jonas Šopa klaipėdiečiams pristatys solinę programą „Vakaro harmonijos”. Atlikėjas yra 2018 metų vasarą pajūryje vykusios jaunųjų pianistų profesiniam tobulėjimui skirtos vasaros akademijos „Klaipėda Piano Masters” laureatas. Kaip prizas jam buvo pažadėtas šis Klaipėdos koncertų salėje kovo 26 dieną, antradienį, 18.30 val. I aukšto fojė vyksiantis pasirodymas.

Jonas_Sopa

Jonas Šopa. KKS archyvo nuotr.

J. Šopa muzikos pradėjo mokytis gimtuosiuose Mažeikiuose, tačiau ne iš karto apsisprendė eiti muziko keliu. Vis dėlto supratęs, kad jo viduje dega didžiulė aistra muzikai ir fortepijonui, tęsė mokslus Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje pas dėstytoją Virginiją Ruzgienę. Pernai baigęs mokslus Klaipėdoje šiuo metu atlikėjas studijuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, profesoriaus Jurgio Karnavičiaus fortepijono klasėje. Fortepijono atlikimo meno subtilybių Jonas mokėsi ir įvairių pedagogų vedamuose meistriškumo kursuose.

Pianistas pelnė laureato vardą ir įvairių apdovanojimų daugiau nei dešimtyje konkursų Lietuvoje, Latvijoje, Baltarusijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje. Naujausi jo pasiekimai – I vieta tarptautiniame atlikėjų konkurse „Kaunas Sonorum 2017″, laureato diplomas XX nacionaliniame Balio Dvariono konkurse, Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimo raštas bei I vieta IV LMTA pianistų konkurse dėl Nijolės ir Jono Dėdinų fondo prizų. Talentingas atlikėjas yra laimėjęs ir kelias stipendijas.

Septynių kompozitorių opusais J. Šopa Klaipėdoje kurs stebuklingą pavasario vakaro atmosferą, kupiną įvairiausių emocijų ir nuotaikų. Jo interpretacijoje nuskambės Vytauto Bacevičiaus, Frédérico Chopino, Muzio Clementi, Claude’o Debussy, Ferenco Liszto, Sergejaus Rachmaninovo, Roberto Schumanno kūriniai. Dauguma šių opusų yra labai sudėtingi ir sutinkami brandžių pianistų repertuare, tad bus įdomu pamatyti, kaip juos interpretuoja jaunasis pianistas.

Vakaras – paros laikotarpis tarp popietės ir vidurnakčio, kai nurimsta vėjas, oras tampa gaivus, saulė leidžiasi ir nudažo dangų auksiniais atspalviais. Paros metas, kai, anot poeto Justino Marcinkevičiaus, širdy „ir toksai net neišreiškiamas pilnumas, / ir lengvumas, mėlynas kaip dūmas, / ir toli, labai toli girdėtis”.

Kviečiame pabėgti nuo dienos rūpesčių ir kartu su J. Šopa pasinerti į nuostabias „Vakaro harmonijas”!

Klaipėdos koncertų salės informacija

Leave a Reply