Vakaras su sostinės operos žvaigždėmis

Ji – Auksinio scenos kryžiaus laureatė ir Metų operos solistė, jis – populiarioje grupėje „el Fuego” užaugęs ir dabar visas jėgas operos solisto karjerai atidavęs dainininkas. Abu jie – kolegos ne tik Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, bet ir jaukiose koncertinėse erdvėse. Viena tokių taps Klaipėdos koncertų salės I aukšto fojė, kur galėsite iš arti pamatyti ir išgirsti sparčiai karjeros laiptais kopiančias operos pasaulio asmenybes. Viktorija Miškūnaitė (sopranas) ir Eugenijus Chrebtovas (baritonas) kartu su Dariumi Mažintu (fortepijonas) vasario 2 dieną, penktadienį, 18.30 val. čia pristatys programą „Dainuok, mano siela”.

Viktorija_Miskunaite

Viktorija Miškūnaitė. Organizatorių archyvo nuotr.

Prieš keletą metų pradėjusi dirbti Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Viktorija Miškūnaitė labai greitai skynėsi kelią į pagrindinius vaidmenis ir garbingus apdovanojimus. Per tą laiką solistė įvaldė įvairiausių charakterių moterų partijas – nuo debiutuojant teatre įkūnytos Rozalindos linksmojoje J. Strausso operetėje „Šikšnosparnis”, koketiškosios Miuzetės iš G. Puccini „Bohemos” iki naujausio vaidmens – labai trapios, bet itin sudėtingą vokalinę partiją atliekančios Džuljetos V. Bellini operoje „Kapulečiai ir Montekiai”. Dainavimą ji studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, tobulinosi prestižiniuose tarptautiniuose meistriškumo kursuose. Puikiai įvertinta daugelyje dainininkų konkursų, V. Miškūnaitė nuo pat mažens degė begaliniu noru dainuoti. Ji neslepia, kad kelias iki profesinės sėkmės buvo labai duobėtas, tačiau jokie sunkumai solistės nesustabdė, ir dabar ji savo nuostabiu balsu puošia pasaulio teatrų bei koncertų salių programas.

„Mano idealas – toks dainininkas, kuris sugeba nemeluoti sau, būti atviras ir profesiškai sąžiningas”, – sako baritonas Eugenijus Chrebtovas. Solistui puikiai pažįstamos Kauno valstybinio muzikinio teatro, Estijos ir Latvijos operos teatrų scenos, daug patirties sukaupta kuriant ir koncertuojant su populiaria grupe „el Fuego”.

Eugenijus_Chrebtovas1

Eugenijus Chrebtovas. Organizatorių archyvo nuotr.

 Šiuo metu pagrindinis E. Chrebtovo dėmesys skiriamas vaidmenims Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. Čia jis jau paruošė nemažai svarbių pagrindinių partijų: Onegino P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas”, Rodrigo G. Verdi operoje „Don Karlas”, Lesko J. Massenet operoje „Manon”, grafo Almavivos W. A. Mozarto operoje „Figaro vedybos” ir kitas.

Solistas daug investuoja į tobulėjimą ir nuolat dalyvauja meistriškumo kursuose. Jis puikiai jaučiasi tiek dainuodamas spektakliuose, tiek soliniuose koncertuose. Tačiau būtent pastaruosius E. Chrebtovas labai vertina, nes gali iš arčiau jausti gerą savo klausytojų aurą.

Akompanuojantys pianistai – labai svarbūs kiekvieno operos solisto karjeros palydovai. Koncerte „Dainuok, mano siela” dainininkai scenoje kurs kartu su pianistu Dariumi Mažintu. Jis jau yra surengęs solinius rečitalius JAV, Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Rusijoje, Švedijoje, Olandijoje. D. Mažintas atlieka ir kamerinę muziką, groja su įvairiais orkestrais, taip pat ruošia ir tokius projektus, kaip šis, kuriuose akompanuoja operos solistams. Tai – labai aktyvi asmenybė, ragavusi ir politiko duonos, klasikinės muzikos koncertų ciklo „Vaidilos klasika” ir kitų kultūrinių projektų organizatorius.

„Koncerte skambės žinomų operų arijos, lietuvių autorių kūriniai, taip pat Richardo Strausso vokalinis ciklas, kuris buvo sukurtas mylimajai sužadėtuvių proga. Bus ir Vytauto Barkausko satyrinis ciklas apie kiškį ir kitus gyvūnus”, – apie programą „Dainuok, mano siela” prasitarė pianistas.

Klaipėdos koncertų salės informacija, parengė Ieva Budriūnaitė

Leave a Reply